بهداشت و سلامت

چگونه عطسه ایجاد کنیم

اگر شما میخواهید عطسه نکردن خود را درمان کنید پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا آخر بخوانید. در این مقاله چندین روش برای ایجاد عطسه را می گوییم که هر کدام را دوست داشته باشید می توانید استفاده کنید.

عطسه مانند راه اندازی مجدد کامپیوتر می ماند و یک راه تمیزکردن بینی از گرد و خاک، ویروس، و باکتری و… است. اگر شما میخواهید عطسه نکردن خود را درمان کنید پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا آخر بخوانید و یاد بگیرید چگونه عطسه ایجاد کنید. در این مقاله چندین روش برای ایجاد عطسه را می گوییم که هر کدام را دوست داشته باشید می توانید استفاده کنید.

بخش ۱ از ۱ : چگونه الکی عطسه کنیم بخش ۱ از ۱ : چگونه الکی عطسه کنیم

1برخی از ادویه جات را بو بکشید. بو کردن برخی از ادویه جات می تواند عطسه ایجاد کند. این ادویه ها می توانند به شما کمک کنند : فلفل سیاه، زیره ، گشنیز یا فلفل قرمز خرد شده.

  • این امر می‌تواند عطسه را با تحریک انتهای عصب در داخل غشای مخاط بینی تحریک کند. بینی شما در واقع برای از بین بردن این تحریک تلاش می‌کند. مراقب باشید، بیش از حد این کار را نکنید، چون می‌تواند باعث ایجاد درد و سوزش در شما شود.

2اگر شما تابحال یک نوشیدنی گازدار استنشاق کرده باشید، به احتمال زیاد احساس خارش در بینی خود دارید. این به دلیل دی‌اکسید کربن است که باعث ایجاد حباب می‌شود. اگر شما بیش از حد فش فش می‌کنید، می‌تواند باعث عطسه شود.

3جویدن آدامس نعنا : برخی از افراد هنگامی که بوی نعنا به آنها می خورد باعث می شود عطسه کنند.

4مانند تصویر دستمال کاغذی را در بینی خود بچرخانید. برای انجام این کار، یک طرف بافت را به یک نقطه رول کنید. گردن نازک آن را به درون یک سوراخ بینی قرار دهید و کمی آن را بچرخانید. شما ممکن است یک حس حساسیت داشته باشید. این باعث می‌شود که عصب تری ژمینال یا سه قلو تحریک شود و پیامی به مغز شما می‌دهد که موجب عطسه می‌شود.

5کندن موی ابروی خود : سعی کنید یک موی ابرو را بردارید تا عطسه کنید. این موجب تحریک پایانه‌های عصب در صورت شما می‌شود و عصب بینی را تحریک می‌کند. بخشی از این عصب در سراسر ابرو قرار دارد. شما ممکن است فورا عطسه کنید، یا با چند بار تلاش کردن موفق شوید.

6بعضی از افراد وقتی در معرض نور روشن قرار می‌گیرند، بویژه نور خورشید که قوی است، بدون اختیار عطسه می‌کنند. این حالت به عنوان عطسه وابسته به نور شناخته می‌شود و یک ویژگی ارثی است.

7نفس عمیق کشیدن در فضای خنک : اگر به اندازه کافی هوای بیرون سرد نیست می توانید با باز کردن در فریزر و کشیدن نفس عمیق عطسه ایجاد کنید.

  • عصب سه قلو، توسط هوای سرد در چهره و منطقه اطراف جمجمه تحریک می‌شود. مخاط پوشش دهنده بینی نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و باعث عطسه می شوند.

8شکلات بخورید : خوردن شکلات تیره با درصد بالایی از کاکائو ممکن است موجب عطسه شود. این کار معمولا برای عطسه‌هایی که ناشی از آلرژی نیستند انجام می‌شود. افرادی که به طور مرتب شکلات مصرف می‌کنند، بهتر این کار را انجام می دهند.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن