بهداشت و سلامتپیشگیری و درمان

چگونه میکروب زدایی کنیم

در این مقاله، می‌خوانید که چگونه مراقبت‌های لازم را برای از بین بردن میکروب‌هایی که ممکن است ما را در هر موقعیتی در زندگی از محل کار گرفته تا مکان‌های عمومی بیمار کنند، انجام دهید.

1اگر با یک فرد بیمار معاشرت کردید، برای مدت کوتاهی دوش بگیرد. در صورتی که بیماری فرد مسری بود، از صابون‌های آنتی‌باکتریال برای شست‌وشوی خود استفاده نمایید. اگر بیماری فرد مانند سرطان و یا میگرن غیر قابل انتقال بود، نیازی به استفاده از صابون‌های آنتی‌باکتریال نخواهد بود.

چگونه میکروب زدایی کنیم

2از استفاده از ظروف غذای دیگران اجتناب کنید. هرگز از ظرف غذا و یا لیوان نوشیدنی شخص دیگر حتی اگر آن فرد، به شما نزدیک باشد، استفاده نکنید. این بهترین سیاست برای جلوگیری از ورود میکروب‌ها به بدن است.

چگونه میکروب زدایی کنیم

3در صورت استفاده مکرر از خودکار، همواره آن را به همراه داشته باشید و از خودکارهای دیگران که منبع انتقال میکروب است، استفاده نکنید.

4در مواردی که لازم است از دستمال مرطوب استفاده نمایید. برخی موارد استفاده عبارتند از:

  • پس از پر کردن باک بنزین خوردوی خود قبل از ورود دوباره به خودرو دست‌های خود را با دستمال مرطوب تمیز کنید. بر روینازل‌های پمپ بنزین و یا CNG میلیاردها میکروب وجود دارد که به ندرتتمیز می‌شوند.
  • همیشه پس از سوار شدن به خودرو فرمان و دنده را با دستمال مرطوب تمیز نمایید.

چگونه میکروب زدایی کنیم

5در دستشویی‌های عمومی برای باز و بسته کردن شیر از دستمال استفاده نمایید.

چگونه میکروب زدایی کنیم

6پس از خرید از یک فروشکاه مواد غذایی حتما چرخ دستی را با دستمال مرطوب تمیز کنید. هزاران نفر، همان چرخ دستی را لمس کرده و شما نمی‌دانید که بر روی دست آن‌ها چه نوع میکروب‌هایی وجود دارد.

7دستان خود را در هر روز در زمان مناسب بشویید فارغ از این که در طول روز در چه مکانی هستید. دستان خود را با آب روان (مانند آب شیر) تمیز (گرم یا سرد) خیس کنید. صابون را به دستان خود مالش داده و حدود ۳۰ ثانیه با کف صابون آغشته کنید. سپس، با آب خوب شسته و با خشک‌کن یا دستمال کاغذی دست‌های خود را خشک کنید.

  • اگر نمی‌توانید دست‌های خود را با آب بشویید از تمیز کننده‌های الکلی با حداقل ۶۰ درصد الکل استفاده کنید.

چگونه میکروب زدایی کنیم

8با شست‌وشوی دست‌ها با آب تنها قبل از غذا خوردن و یا قبل از دست زدن به نقاط حساس بدن از نفوذ میکروب‌ها جلوگیری کنید. میکروب‌ها نمی‌توانند از داخل پوست نفوذ کنند، اما از طریق زخم‌ها و منافذی مانند دهان، چشم‌ها، گوش‌ها و … به داخل بدن راه می‌یابند. در صورت رعایت کردن موارد فوق، میکروب‌ها نمی‌توانند به بدن شما آسیب برساند.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن