سبک زندگیمهارت زندگی

چگونه یه دوست خوب باشیم

یک دوست خوب بودن مهم است، مخصوصاً در دوران نوجوانی که برایشان مهم می باشد که دوستشان به آن اعتماد داشته باشد و یک دوست خوب باشد. در این چگونگی میخواهیم ویژگی های یک دوست خوب را برای شما بگوییم و اینکه چگونه دوستی خوب باشید.

1خودتان باشید : کسانی که واقعاً می توانید با آن ها دوست باشید، با خود واقعی شما در ارتباط و همراه هستند. اگر با کسانی دوست هستید که شما را برای منافع شان می خواهند، نه به خاطر خود شما، در سایر مواقع کاری به کارتان ندارند.

چگونه یه دوست خوب باشیم

2گذشت کنید : همیشه در جمع دوستانتان راحت باشید و کاری کنید که آن ها هم احساس راحتی کنند. اگر چیز خنده داری گفتند یا کارهای غیرعادی انجام دادند از آن ها انتقاد نکنید. دوستان خوب می توانند هر چیزی به هم بگویند.

چگونه یه دوست خوب باشیم

3در مورد چیزهای بی ادبانه صحبت نکنید : اگر شایعه ای در مورد یکی از دوستان تان شنیدید یا یک نفر در جمع از دوست شما بدگویی کرد وارد بحث نشوید و آن را ادامه ندهید. اگر فکر می کنید که با تأیید این حرف ها از پشت به دوست تان خنجر نمی زنید، سخت در اشتباهید. وقتی این موضوع به گوش دوست تان برسد، دیگر هرگز به شما اعتماد نخواهند کرد. به علاوه اجازه ندهید که کسی با حرف هایش نظر شما را نسبت به دوست تان عوض کند. افرادی که خودشان دوستان خوبی ندارند، گاهی سعی می کنند که دوستی دیگران را هم نابود کنند.

چگونه یه دوست خوب باشیم

4قابل اعتماد باشید و دیگران را درک کنید : اگر دوستان شما در مورد مسائل شخصی شان با شما صحبت می کنند، آن را پیش خودتان نگه دارید. همه ی ایده هایی که دارید کنار بگذارید و به جای آن خودتان را جای آن ها بگذارید تا ببینید چه احساسی دارند.

چگونه یه دوست خوب باشیم

5برای خودتان پاتوق داشته باشید : در تعطیلات آخر هفته یا هر زمان که وقت آزاد دارید دور هم جمع شوید. بعد از چند روز متوالی دیدن همدیگر، کمی فاصله بیندازید. برنامه تان طوری نباشد که یا دائماً دور هم جمع شوید یا برای یک مدت طولانی همدیگر را نبینید.

چگونه یه دوست خوب باشیم

نکات آموزشی این بخش :

۱- ابتدا مطمئن شوید که دلایل درستی برای دوستی دارید و فقط برای اینکه عضو یک گروه باشید با آن ها دوست نشده اید.

۲- سعی کنید خودتان باشید و اجازه ندهید دیگران شما را تحت تأثیر خودشان قرار دهند و سعی کنند شما را تغییر دهند. در این صورت آنها دوست واقعی شما نیستند.

۳- تا جایی که می توانید با گذشت و بخشنده باشید و به دوستان تان کمک کنید اما نگذارید از شما سوء استفاده شود.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن