سبک زندگیمهارت زندگی

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

می خواهد بدون اینکه هر روز مدت زمانی را صرف آرایش کنید فردی جذاب باشید؟ خوب، شما می توانید بدون آرایش هم زیبا و دوستن داشتنی باشید. با خواندن مقاله زیر زیبایی طبیعی خود را به حداکثر برسانید و یک فرد جذاب باشید.

بخش ۱ از ۴: از پوست خود مراقبت کنید

1یکی از مهم ترین جنبه های حفظ ظاهر پوست حفظ مرطوب بودن و خشک نشدن آن است. مطمئن شوید که روزانه حداقل ۸ تا ۱۰ لیوان آب می نوشید. در فصل تابستان افراد تمایل به نوشیدن آب بیشتری به نسبت زمستان دارند، ولی حتی در زمستان اگر احساس تشنگی نداشتید روزی حداقل ۷ لیوان آب را مصرف کنید. اگر زیاد از آب خوشتان نمی آید و برایتان جالب نیست می توانید از چای سبز یا دیگر نوشیدنی هایی که گرم هستند استفاده کنید. فقط حواستان باشد آب به میزان کافی به پوستتان برسد.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

2در برنامه روزانه خود شستن صورت را قرار دهید. اینکه پوست شما همیشه آبدار و تمیز باشد، به خوبی از آن رسیدگی شود تفاوت زیادی در ظاهر شما ایجاد می کند.

  • برای خرید محصولاتی نظیر: پاک کننده صورت، اکسفولیاتورهای صورت و یک مرطوب کننده صورت پول کافی کنار بگذارید.
  • ابتدا دستان خود را بشورید، سپس صورت خود را خیس کنید و آن را با حوله خشک کنید. همیشه به یاد داشته باشید که با پوست خود با ملایمت رفتار کنید، بویژه زمانی که بحث پوست صورت پیش می آید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

3از یک پاک کننده ملایم صورت استفاده کنید. این مرحله بسیار مهم است چون باعث می شود پوست شما نرم باشد. به میزان کافی پاک کننده در میان کف دست خود قرار دهید و آن را روی صورتتان به کار ببرید. داخل صورت را به صورت حرکات دورانی ماساژ دهید و زیاد البته به پوست خود سخت نگیرید. پیشانی، گونه ها، بینی، چانه و مناطق اطراف چشم را فراموش نکنید و زمانی که پاک کننده را به چشم نزدیک می کنید آن ها را ببندید. به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه صورت خود را ماساژ دهید و سپس با استفاده از یک دستمال نخی مرطوب، صورت خود را پاک کنید.

بیشتر بخوانید
چگونه عکس گروهی بگیریم

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

4اگر پوستی چرب دارید، بعد از استفاده از تمیز کننده از لوسیون منقبض کننده استفاده کنید. اندکی از این لوسیون را روی یک پارچه نخی بریزید و آن را روی تمامی بخش های صورت خود بکار ببرید یا هرجا که احساس می کنید بیشتر چرب است. این امر باعث می شود پوست شما برای مدت بیشتری شاداب باشد.

  • اگر پوست خشکی دارید می توانید از منقبض کننده ( سفت کننده یا Toner ها ) استفاده کنید، گرچه این امر می تواند آنقدر هم فکر خوبی نباشد چون باعث خشکی حتی بیشتر پوست می شود. شما باید از منقبض کننده اکثرا در تابستان زمانی که هوا بیشتر رطوبت دارد استفاده کنید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

5اکسفولیاسیون: اکسفولیاسیون یکی دیگر از مهم ترین قسمت های مراقبت از پوست شما به شمار می رود ولی شما نمی توانید همانند با پاک سازی، مرطوب سازی و سفت کردن پوست آن را هرروز به کار ببرید. شما هفته ای یکبار اگر پوست نرمال تا خشک، و هفته ای دو بار اگر پوست چربی دارید می توانید این کار را انجام دهید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

6برای اکسفولیاسیون پوستتان یک اسکراب عالی تهیه کنید و آن را به آرامی روی پوست خود بکار ببرید و ماساژ دهید. خیلی آن را روی پوست فشار ندهید چون باعث می شود پوست آزرده و قرمز شود. زمانی که شما در حال ماساژ دادن هستید می توانید پوست خود را بشورید و فورا با یک حوله نرم یا نخی آن را با آرامی تمام خشک کنید. آرام ضربه زدن روی حوله برای خشک کردن پوست باعث می شود رطوبت روی پوست شما باقی بماند.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

7حالا وقت مرطوب کننده ها فرا می رسد. شاید فکر کنید با آنکه پوستی چرب دارید چرا نیاز به مرطوب کننده برای پوست خود دارید ؟ خوب فکر کنید اگر پوستتان را مرطوب نکنید، آیا حتی اگر ارایش بکنید، پوستی شاداب و زیبا خواهید داشت ؟ البته که نه ! بنابراین باید برای حفظ ظاهر و شادابی پوست خود از مرطوب کننده استفاده کنید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

8مرطوب کننده ای عالی برای پوست خود پیدا کنید. انواع مختلف مرطوب کننده در بازار وجود دارد. اگر نمی دانید از کدام یکی باید استفاده کنید باید انواع مختلفی را امتحان کنید. بسته به نوع خشک یا چرب بودن پوست خود مرطوب کننده درست و مناسب را حتما انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید
چگونه بدون دارو افسردگی را درمان کنیم

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

بخش ۲ از ۴ : زیبا سازی پوست صورت

1حتما به ابروهای خود رسیدگی کنید: اگر ابروهای ضخیم و ضعیفی دارید آن ها را بردارید. یکی از کارهای خوب برای جذاب شدن چهره می باشد. اگر برداشتن ابرو در آرایشگاه درد زیادی دارد خودتان می توانید این کار را انجام دهید. کاری که باید انجام دهید به صورت زیر است:

  • یک موچین عالی تهیه کنید و هردو روز یا یک روز یکبار ابرو بردارید تا درد را به حداقل برسید و بدانید کدام بخش را می خواهید مرتب کنید. حواستان باشد بیش از حد ابروی خود را برندارید چون نه تنها باعث ایجاد درد بیش از حد غیرضروری می شود بلکه فردی که ابرو ندارد ظاهری عجیب خواهد داشت!
  • با برس ابرو به خوبی آن ها را تمیز کنید. ابتدا به سمت بالا و سپس به سمت بیرون ابروها را برس بزنید. با استفاده از این روش ابروهای شما به خوبی زیبا و تمیز می شود و باعث ایجاد این حس می شود که صورت تان به زیبایی پاک سازی شده است.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

2لب های خود را مرطوب و سلول های مرده آن را پاک سازی کنید. یک مسواک تمیز را خیس کنید و روی آن وازلین قرار دهید و سپس به آرامی آن را روی لب های خود بکشید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

3از دست پوست مرده رهایی یابید: بعد از استحمام به آرامی حوله را روی لب های خود بمالید تا سلول های مرده لب های خود را پاکسازی کنید. نوک پوست لب خود را با حوله بمالید تا لب های قرمز و خوش رنگی داشته باشید. با استفاده از کرم ترک لب، لب های خود را مرطوب نگه دارید. همیشه در کیف خود یکی از این کرم ها داشته باشید و زمانی که حس کردید نیاز است آن را روی لب های خود بمالید. همچنین هردفعه قبل از استفاده از کرم ترک لب با استفاده از یک دستمال و اندکی آب، لب های خود را بمالید تا پوست مرده آن از بین برود. با استفاده از این روش لب های شما همیشه به خوبی حفظ می شوند و باعث می شود طبیعت زیبای خود را بهتر به دست آورند.

بیشتر بخوانید
چگونه یک نیمکت بسازیم

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

4آرایش موی زیبا و دلفریبانه ای داشته باشید. داشتن مدل موی بلند، کوتاه، متوسط و یا هرنوع دیگری که بخواهید تا زمانی که به ظاهر شما بیاید مهم نیست. ولی یک نکته مهم : برای اینکه پراکندگی موهایتان عالی باشد و به راحتی حرکت داشته باشند اندکی از لایه های روی موهای خود را کوتاه کنید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

5با استفاده از یک روغن موی داغ و ماساژ دادن آن روی موهای خود، موهایی نرم داشته باشید. هفته ای یک یا دوبار برای اینکه موهایتان به خوبی هوا بخورد این کار را انجام دهید. تنها کاری که باید بکنید انتخاب یک روغن موی عالی، گرم کردن آن و سپس به آرامی به کار بردن آن روی پوست سرتان است و سپس شب به همین حالت بخوابید و روز بعد با شامپو آن را بشویید.

  • نیازی نیست روز بعد به هنگام شامپو زدن از نرم کننده مو استفاده کنید چون شب قبل این کار را انجام داده اید. حواستان باشد در چنین کارهایی افراط نکنید چون به سلامت مو و پوست سر آسیب می زند.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

6از موی خود به خوبی مراقبت کنید تا موهای سالم، براق و آسیب ندیده داشته باشید.

روش ۳ از ۴ : مراقبت از خود برای جذاب موندن

1تا می شود کمتر غذاهای دارای ارزش غذایی کم و نوشابه مصرف کنید. اگر هرروز مواد غذایی بی ارزش نظیر چیپس و یا نوشابه مصرف می کنید سعی کنید تا می توانید مصرف آن ها را کم کنید. نیازی نیست مصرف آن ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید، فقط تا می شود کمتر و هفته ای یکبار حداکثر از آن ها استفاده کنید. بجای نوشابه می توانید از آب میوه و یا حتی بهتر از آن، آب مصرف کنید. به جای همبرگر می توانید از ساندویچ های طبیعی استفاده کنید و همچنین هرروز دو تا ۳ عدد میوه، هر میوه ای می خواهد باشد، بخورید.

بیشتر بخوانید
چگونه به حرفهای دیگران اهمیت ندهیم

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

2سعی کنید مصرف نمک را کم کنید. یکی از ناسالم ترین چیزهایی که ما در رژیم غذایی روزانه خود داریم نمک است. نمک سیستم گوارش ما را از بین می برد و باعث می شود در هضم غذاها عملکرد ناموثرتری داشته باشد.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

3آب زیاد بنوشید: حداقل روزانه ۸ لیوان آب مصرف کنید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

4ورزش کنید تا خیس عرق شوید: سعی کنید به پیاده روی بروید یا حداقل روزانه ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش کنید، با رفتن به پارک و یا قدم زدن طولانی با شخصی که برای شما خاص است می تواند به انجام این کارها کمک کند. شما می توانید در خانه نیز تمرین های خوبی انجام دهید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

5وضعیت قرارگیری بدن تان در حالت ایستاده و نشسته مناسب باشد: مهم نیست چقدر زیبا هستید، اگر شخصی مطمئن به نظر آیید، زیباتر هم به نظر می رسید. شما می تواند با همیشه راست ایستادن، نشستن و یا حرکت کردن، با گرفتن سر به صورت مستقیم این حالت مطمئن را داشته باشید. حتی اگر در خانه هستید می توانید رفتار و منش عالی را امتحان کنید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

قسمت ۴ از ۴ : نشان دادن جلوه و زیبایی ظاهرتان به شیوه مناسب

1به دنبال لباس های ساده و زیبا باشید. شاید دو تا سه شلوار جین، چنتا تی شرت یا چندتا دامن، بتواند به شما در کسب یک ظاهر خوب کمک کند. مطمئن شوید بسته به مناسب های مختلف لباس ساده و مناسبی می پوشید، از لباس هایی استفاده کنید که در آن ها راحت هستید، لباس هایی که تحت هر شرایطی دوست داشته باشید آن ها را بپوشید.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

2با استفاده از وسایل و تزیینات مختلف ظاهری شخصی و زیبا به خود ببخشید. با ترکیب لباس ساده و تزیینات صحیح می توانید یک ظاهر شیک و فوق العاده جذاب داشته باشید. می توانید از گردنبند، گوشواره و انگشترها برای نشان دادن زیبایی خود به درستی استفاده کنید. اگر قصد پوشیدن یک لباس فوق العاده شیک را دارید از بدلیجات یا طلاجات ساده استفاده کنید چون به حالت شما ظاهری دوست داشتنی تر می دهد و باعث می شود قیافه شما متفاوت باشد.

چگونه بدون آرایش فردی جذاب باشیم

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن