سبک زندگیهنر

چگونه یک نیمکت بسازیم

ساخت یک نیمکت برای خانه یک باغی که دارید می تواند یک پروژه جالب با نتیجه عالی باشد حتی اگر فردی تازه کار در کار با چوب هستید. به شیوه های مختلف شما می توانید یک نیمکت بسازید ولی ما سه روش متداول که برای هر شخصی می تواند آسان باشد را برای شما در نظر گرفته ایم، شما می توانید در پایان در داخل یا خارج خانه از این نیمکت استفاده کنید.

روش ۱ از ۳ : استفاده از یک وسیله چوبی دیگر قفسه کتاب

۱یک قفسه کتاب محکم و باریک بخرید. از آنجاییکه قفسه های نگهدارنده کتاب به منظور نشستن روی آن ها ساخته نشده اند، بهتر است نیمکتی که می سازید بیشتر برای کودکان باشد تا بزرگسالان. روش کار به شیوه زیر است.

  • یک قفسه کتابی بخرید ک باریک و دارای حداکثر ۵ طبقه باشد، تا هم جابجایی آن آسان باشد و هم بتوان از آن به خوبی به منظور نیمکت استفاده کرد، کودک پیش دبستانی شما می تواند روی آن برای عوض کردن کفش ها بنشیند و یا می تواند برای قرار دادن کالاها نظیر کوله پوشتی و یا موارد دیگر از آن استفاده کنید.

چگونه یک نیمکت بسازیم

۲آنرا به یک طرف برگردانید. آن طرفی که روی کف زمین قرار دارد از آخر تبدیل به قسمت بالا یا نشیمن گاه نیمکت می شود.

۳به آن چرخ یا پایه اضافه کنید. به فروشگاه محلی بروید و برای نیمکت خود پایه بخرید. می توانید چرخهم بخرید یا پایه های فلزی و چوبی مبلمان های مختلف. هرچیزی که فکر میکنید به دکوراسیون خونه شما می اید همان را تهیه کنید. پایه را به گوشه های نیمکت که همان قفسه کتاب شما باشد طبق دفترچه راهنمایشان متصل کنید.

  • حداقل ۴ پایه نیاز است ولی ۶ تا پیشنهاد می شود.
  • حواستان باشید پایه ها را زمانی که پیچ می کنید با چیزهای دیگری که قفسه را نگه داشته است برخورد نکند، کمی استراتژی داشته باشید !

چگونه یک نیمکت بسازیم

۴قفسه را برعکس کنید تا روی پاهای خود بایستد. صاحب یک نیمکت شدید !

۵کوسن یا لایه نرمی از پارچه اضافه کنید. می توانید از کوسن های صاف در بازار استفاده کنید و سطح بالای نیمکتی که ساخته اید را با آن ها بپوشانید. از چسب برای استفاده آن ها به نیمکت استفاده کنید.

۶رنگ آمیزی – اگرخواستید می توانید نیمکت را رنگ متفاوتی بزنید. همچنین می توانید از قفسه ها برای نگهداری چیزی استفاده کنید.

روش ۲ از ۳ : استفاده از یک تخت قدیمی.

۱چارچوب یک تخت قدیمی را بخرید یا آن را آماده کنید. شما نیاز به یک تخت با چوب محکم و به شکل نردبان دارید. اگر قطعات مختلف تخت به هم متصل شده اند آن هارا از هم جدا کنید. زمانی که چارچوب را در اختیار داشتید و تخته ها را از هم جدا کردید، می تواند اثرات رنگ را از روی چوب پاک کنید اگر خواستید.

۲مرکز تخت را علامت گذاری و اندازه گیری کنید. یک خط عمودی مرکزی را در وسط با مداد یا ابزار علامت گذاری دیگر علامت گذاری و اندازه بگیرید.

چگونه یک نیمکت بسازیم

۳با استفاده از اره قطعات مرکزی تخت را از هم جدا کنید و برش دهید تا دو قطعه یعنی طرفین تخت تبدیل به طرفین نیمکت شوند و قسمت بالایی تخت به بخش پشتی نیمکت تبدیل شود.

چگونه یک نیمکت بسازیم

۴جاهایی که برش زده اید با دریل سوراخ های یکنواختی ایجاد کنید تا بتوانید آن ها را به پایه های تخت پیچ یا میخ کنید. حواستان به فاصله های بین سوراخ ها باشد و سوراخ های یکسانی در روبروی هم داشته باشید.

  • تعداد سوراخ هایی که ایجاد می کنید بستگی به شکل تخت دارد.
  • اگر تخت شما شکل استانداردی ندارد شاید نحوه اتصال پایه ها به قسمت پشتی نیمکت را بخواهید تغییر دهید. ممکن است آن ها را به طرفین متصل کنید.

۵پایه ها را به طرفین متصل کنید و می توانید برای این کار از پیچ استفاده کنید یا میخ و سپس با چسب چوب آن ها را بچسبانید ! حالا کم کم نیمکت شما دارد شکل می گیرد.

۶متصل کردن نشیمن گاه- نیمکت را به پشت بخوابانید و چوپ ها را در وسط آن طبق شکل قرار دهید. شما می توانید هرچند تا تخته خواستید استفاده کنید.

۷تمام درزها را چسب بزنید و بپوشانید تا نیمکت محکم تری داشته باشید.

۸نیمکت را اگر خواستید رنگ بزنید و برای نشستن به آن کوسن یا هرچه خواستید اضافه کنید.

ساخت ميز

روش ۳ از ۳ : ساخت نیمکت از ابتدا

۱پایه های نیمکت خود را برش دهید- با استفاده از اره و یک تخته ۲*۱۰ دو پایه یک اندازه برش دهید و یا تخته ها را طبق اندازه و ارتفاع دلخواه خودتان برش دهید.

۲روی دو طرف نیمکت سوراخ هایی مشابه در یک ردیف ایجاد کنید و قسمت های وسطی نیمکت یعنی تخته ها را در بین آن ها پیچ یا میخ کنید. از دوطرف فاصله یکسانی این تخته ها باید داشته باشند تا نیمکت زیبایی داشته باشید.

۳روی قسمت بالایی نیمکت و تخته های وسطی دو تخته پهن به یک اندازه قرار دهید تا سطح نیمکت پوشانده شود، می توانید از یک تخته پهن هم استفاده کنید و آن را به طرفین پیچ یا میخ کنید ولی این تخته چون برای نشیمن استفاده می شود باید محکم باشد.

۴نیمکت خود را رنگ کنید. نیمکت را رنگ دلخواهی که دوست دارید بزنید.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن