لباسمد

چگونه از کت و شلوار خود مراقبت کنیم

تقریبا هر مردی در طول زندگی اش برای یک بار هم که شده، کت شلوار می پوشد. یک کت شلوار با کیفیت می تواند گران قیمت باشد بنابراین نحوه نگهداری از آن می تواند بسیار مهمه باشد. اگر شما از کت شلوار خود به خوبی نگه دارید کنید می توانید تبدیل به سرمایه ای شود که تا چند سال یا تا آخر عمر برای شما کار می کند!

۱کت شلوار خود را روی یک آویز چوبی و به دور از سایر لباس ها، آویزان کنید. این باعث می شود که شکل کت شلوار حفظ شود ( مخصوصا سر شانه ها ) و به خوبی در معرض هوا نیز قرار بگیرد.

چگونه از کت و شلوار خود مراقبت کنیم

۲بعد از پوشیدن کت شلوارتان، آن را با یک برس مخصوص کت شلوار تمیز کنید تا هرگونه مو و کرکی پاک شود. شما می توانید از هر مغازه کت شلواری یک برس مخصوص این کار بخرید. جهت برس زدن باید از بالا به سمت پایین باشد.

چگونه از کت و شلوار خود مراقبت کنیم

۳بعد از پوشیدن کت شلوار آن را در معرض بخار شور قرار دهید، ولی تنها اگر نیاز است. این امر کمک به تمیز کردن و از بین بردن چین چروک ها می کند. تنها کت شلوار خود را زمانی تمیز کنید که کثیف باشد یا روی آن لک افتاده باشد. از این نظر که تمیز کردن می تواند باعث از بین رفتن شکل آن شود، کت شلوار را تنها چندبار در سال باید شست.

چگونه از کت و شلوار خود مراقبت کنیم

۴تا می شود از شستن کت شلوار با مواد شیمیایی جلوگیری کنید چون به شکل و ظاهر کت شلوار آسیب می زنند.

روش مراقبت از کت و شلوار

۵زمانی که کت شلوار خریداری می کنید آن را از کاور پلاستیکی اش به محض رسیدن به خانه خارج کنید. پلاستیک می تواند گازی تولید کند که با گذشت زمان باعث ضعیف شدن الیاف کت شلوار می شود.

روش مراقبت از کت و شلوار

۶زمانی که به کت شلوار خود احتیاج ندارید، آن را همیشه در کاور مخصوص لباس قرار دهید. حواستان باشد که هوا به اندازه کافی در کاور و اطراف آن در جریان باشد تا روی کت شلوار کپک یا قارچ تشکیل نشود.

چگونه از کت و شلوار خود مراقبت کنیم

۷اگر کت شلوار شما چروک دارد، ولی کثیف نیست، آن را زیر اتو بخار قرار دهید. بسیاری از خیاطان این کار را بدون دریافت هزینه ای برای شما انجام می دهند.

چگونه از کت و شلوار خود مراقبت کنیم

نکات آموزشی این بخش:

۱- همیشه سعی کنید زیر لباس خود یک عرق گیر یا زیر پیراهنی بپوشید که باعث می شود عرق را به خود خذب کند.

۲- همیشه کت و شلوار خود را به خشکشویی برای شست و شو دهید.

۳- سعی کنید بعد از پوشیدن کت و شلوار اجازه دهید ۲۴ ساعت هوا بخورد و بعد وارد کاور کنید. این کار باعث میشود رطوبت لباس خشک شود و کت و شلوار آسیب نبیند.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن