دیجیتالسخت افزار

چگونه کامپیوتر خود را برای فروش تمیز کنیم

اگر شما قصد دارید که کامپیوتر خود را بفروشید، شما باید اطمینان حاصل کنید که رایانه شما مطلوب نظر خریدار جدید است. تمیز کردن کامپیوتر یکی از راه‌هایی است که می‌تواند خریداران را جذب نماید.

مراحل

 1. چه چیزای را می‌خواهید بفروشید؟ شما باید به این نکته توجه کنید که کالایی که می‌خواهید به فروش بگذارید،‌ یک کامپیوتر است. این بسیار مهم است که شما تمام کارهای زیر را برای تمیز کردن آن انجام دهید.

الف) لپ‌تاپ

 • هوای پرفشار را برروی آن بدمید. یک فن پیدا کنید و با کمک آن هوای پرفشار را بر روی آن بدمید. می‌توان بر روی کیبورد لپ تاپ نیز هوای پرفشار دمید. اگر لپ‌تاپ شما قدیمی است شما باید کار تمیزکاری را به طور وسیع‌تری انجام دهید. برای این کار می‌توانید مدل لپ‌تاپ خود را در اینترنت جستجو کنید و براساس دستورالعمل‌های تدوین شده برای آن قطعات آن را جدا کنید و هر یک را به طور جداگانه تمیز نمایید. اگر قصد انجام چنین کار دارید، مطمئن شوید که همه قسمت‌های اصلی به خصوص حفره اصلی که محل قرارگیری فن بر روی CPU می‌باشد، تمیز شده است.
 • صفحه نمایش را تمیز نمایید. یک محلول مخصوص برای تمیز کاری صفحه‌های نمایش خریداری کرده و با دستمال‌های نرم میکروفایبر، صفحه نمایش را تمیز نمایید. محلول را به طور مستقیم به صفحه نمایش اسپری نکنید. محلول را برای پارچه را بریزید و صفحه را تا جایی تمیز کنید که اثری از محلول بر روی صفحه نمایش نباشد.
 • بدنه لپ‌تاپ را با دستمال میکروفایبر تمیز کنید. مطمئن شود که کل بدنه تمیز شده است. همچنین از محلول‌های الکلی برای تمیزکاری استفاده نکنید.
 • شارژر لپ‌تاپ را نیز تمیز کرده و در اختیار مشتری قرار دهید. لازم نیست که حتما شارژر را تحویل دهید، اما کسی دوست ندارد که لپ‌تاپ بدون شارژر خریداری کند.

ب) کامپیوترهای شخصی

 • کیس کامپیوتر را با هوای پرفشار تمیز کنید. فن‌های خارجی و مجراها و سوراخ‌ها را با هوای پرفشار تمیز کنید. سپس کیس را باز کرده و داخل آن هوای پرفشار بگیرید. به ویژه، کارت‌هایی که با گردو غبار پوشیده شده‌اند، و هر جایی که گردوغبار وجود داشته باشد، باید تمیز شود. مواظب باشید که در حین این کار به کامپیوتر آسیب نزنید. فن‌ها در صورت استفاده بیش از حد از هوای پرفشار بسیار آسیب‌پذیر هستند.
 • صفحه نمایش کامپیوتر خود را تمیز کنید. از یک محلول پایه الکلی و آب استفاده کنید، بگونه‌ای که برای هر واحد محلول الکل، دو واحد آب روی آن بریزید. از یک دستمال میکروفایبر برای تمیزکاری استفاده نمایید.
 • تمام تجهیزات و متعلقات کامپیوتر را تمیز کنید. بسیاری از وسایل جانبی کامپیوتر یا تمیز هستند و یا تمیزکاری آن‌ها سخت است. بنابراین، می‌توانید از هوای پرفشار استفاده نمایید.

ج) کارهای عمومی

 • تنظیمات لپ‌تاپ را به حالت کارخانه برگردانید. می‌توانید از یک نرم افزار مانند CCLEANER استفاده کرده و به طور دستی آن را تمیز کنید. همچنین از یک آنتی‌ویروس برای پاکسازی کامپیوتر استفاده کنید.
 • تمام اطلاعات شخصی خود را پاک نمایید. اطلاعات مورد نیاز خود را بر روی فلش یا هر حافظه جانبی دیگر کپی کنید. پس از این مرحله، تمام اطلاعاتی که می‌خواهید پاک شوند، انتخاب کرده و با استفاده از نرم افزارهای مخصوص، آن‌ها را به‌طور دائمی پاک کنید. همچنین در صورت خارج کردن همه اطلاعات مورد نیاز می‌توانید هارد را فرمت کنید تا مطمئن شوید همه چیز پاک شده است.
 • تمام درایوها را یکپارچه نمایید.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن