آرایش و زیباییمد

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

همه ما می دانیم که ریش صورت یکی از روش هایی است که با حالت دادن آن می توانید، قیافه خود را تغییر دهید. اما متاسفانه قرار دادن ریش برای مردان کاری سخت بوده یا آنها نمی دانند که چه مدلی برای صورت آنها مناسب است. خوب در این آموزش که دارای ۴ بخش هست ما یک ایده کلی را به شما آموزش می دهیم و سپس شما خودتان هر موقع که دست به اصلاح می شوید می توانید از ایدهها استفاده کنید.

بخش ۱ از ۴: تمیز کردن و آماده سازی:

۱٫ ریش خود را کامل بشوید. این مهم است که با ریش تمیز و خشک شروع کنید به علت آنکه پوست چرب است و باعث می شود موههای شما چرب شود و اصلاح آن کمی دشوار است.

  • شما می توانید با شامپو یا صابون صورت خود را در حموم یا کاسه دستشویی بشورید و سپس آن را با حوله خشک کنید.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

۲٫ با یک شانه ریش خود را شانه کنید تا اگر در هم رفته باشد باز شود و این کار باعث زیباتر شدن ریش شما می شود.

  • برای شانه کردن بهتر است از شانه دانه بزرگ استفاده کنید. شانه را در مکانی ه خط ریش قرار داد قرار داده و به آرامی به سمت پایین بکشید تا به چانه برسد.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

۳٫ برای اصلاح بهتر است رو به رو یک آینه بزرگ قرار گیرید. مطمئن شوید همه وسایلی مانند قیچی، ماشین ریش تراشی، شانه و دیگر چیزها که شما از آن استفاده می کنید آماده باشد.

  • اگر یک آینه کوچک هم داشته باشید، می تواند کمک کند تا دید شما بهتر شود.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

بخش ۲ از ۴: استفاده از ماشین ریش تراشی

۱٫ یک شانه ( سری ) مناسب را برای ریش تراشی خود انتخاب کنید. هر ماشین ریش تراشی دارای چند سری است که شما باید مطابق سلیقه خود باید یکی را انتخاب کنید.

  • اگر شما مطمئن نیستید که از کدام سری استفاده کنید، بهتر است ابتدا آنکه شانه هایش بزرگتر است را قرار دهید اگر دیدید اندازه اش مناسب نیست از یک سری کوچکتر استفاده کنید.
  • بهتر است قبل از کار با ماشین تراشی یک نگاهی به دستور العمل آن کنید.
  • اگر می خواهید ریش خود را کامل بزنید، از سری استفاده نکنید.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

۲٫ دستگاه خود را روشن کنید و از پایین چانه به سمت بالا به آرامی بکشید و باید دقت کنید که فشار دست در همه نقاطی که ریش دارد به یک اندازه باشد.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

۳٫ اصلاح چانه و سبیل خود: ابتدا برای سبیل از زیر دماغ خود ماشین ریش تراشی را قرار دهید و سپس به سمت گوشه های لب خود آن را بکشید. برای چانه نیز دستگاه را از پایین قرار داده و به سمت بالا بکشید.

  • بهتر است هنگاماصلاح دهن خود را بسته نگه دارید و آن را باز نکنید. ممکن است ریش تراشی به صورت چاله در برخی نقاط موهها را نزند.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

۴٫ به اتمام رساندن اصلاح با تمیز کردن دور ریش ( لبه ): حال شانه یا سری ریش ترشی را بردارید و موی هایی را که روی گردن هست با ماشین بزنید. و لبه های ریش خود را صاف و تمیز کنید.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

بخش ۳ از ۴: نگهداری و عیب یابی ماشین ریش تراشی

۱٫ تمیز کردن ریش تراشی. بیشتر ریش تراشی ها دارای یک روغن و برس می باشند که شما بعد از هر اصلاح باید ریش تذاش را با برس تمیز کنید. اگر این کار ار نکنید ممکن است موهای قدیمی داخل موتور دستگاه شود و بعد از مدتی آن را از کار اندازند.

  • اگر دستگاه شما برس کوچک ندارد می توانید ز یک مسواک قدیمی استفاده کنید.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

۲٫ تیغه ریش تراشی خود را تیز نگه دارید. اکثر دستگاه ها دارای یک بطری کوچک از روغن می باشد، که بعد از هر چند بار استفاده باید روغن را روی تیغه ریش تراشی بریزید و دستگاه را به مدت ۲۰ ثانیه روشن کنید تا روغن به جا تیغه مالیده شود.

  • توجه کنید شما نمی توانید از روغن های معمولی یا نفت برای این کار استفاده کنید.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

بخش ۴ از ۴: اصلاح با قیچی

۱٫ یک قیچی تیز، ترجیحا مخصوص سلمانی انتخاب کنید. قیچی یک روش خوب برای کوتاه کردن ریش است. اما استفاده از آن نیاز به مهارت دارد و باید خیلی مراقب باشید.

  • مطئمن شوید که قیچی استفاده می کنید تیز است و هیچ عیبی ندارد.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

۲٫ استفاده یک شانه: برای اصلاح بهتر است از یک شانه کمک بگیرید. زیرا کمک می کند تا ذیش شما زیادی کوتاه نشود. بهتر است برای اصلاح مانند عکس زیر عمل کنید.

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

چگونه ریش خود را کوتاه کنیم

شما می توانید در تصاویر زیر نمونه ای از مدل ریش را ببینید:

مدل ریش مردانه

مدل ریش مردانه

مدل ریش مردانه

مدل ریش جدید

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

1 thought on “چگونه ریش خود را کوتاه کنیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن