آرایش و زیباییمد

چگونه ناخن های خود را سوهان بکشید

سوهان کشیدن ناخن ها کار سختی نیست. نیازی نیست به یک سالن آرایشی برای این کار مراجعه کنید، به تنها چیزی که نیاز دارید یک سوهان ناخن و نحوه استفاده از آن به شیوه درست است. حال در این مقاله یاد می گیرید، چگونه ناخن خود را سوهان بکشید.

بخش ۱ از ۲: آماده شدن برای سوهان کشیدن ناخن ها

1یک سوهان ناخن انتخاب کنید. سوهان های ناخن سنباده ای ساده ترین و ارزان ترین ابزار برای سوهان ناخن شما هستند. درشتی یا ریز بودن سنباده های این سوهان ناخن ها متفاوت است، هرچه تعداد اجزای تشکیل دهنده کمتر باشد، سنباده زبرتر است و به همراه آن بخش زیادی از ناخن درگیر می شود. اگر ناخن های طبیعی و سالمی دارید سعی کنید سوهانی انتخاب کنید که تعداد اجزای آن بین ۲۲۰ تا ۳۰۰ عدد باشد.

 • سوهان های شیشه ای بسیار موثر هستند ولی قیمت آن ها می تواند بسیار زیاد باشد.
 • سوهان های کریستالی به موثری سوهان های شیشه ای هستند ولی ارزان تر می باشند.
 • اگر می توانید از سوهان های فلزی دوری کنید. آن ها باعث شکستگی ناخن و کنده شدن آن می شوند.
 • سعی کنید سوهان های سنباده ای متفاوتی را تهیه کنید تا ناخن های خود را تا می شود هموارتر سوهان کنید.

انواع سوهان ناخن

2شکلی که ناخن شما باید بگیرد را تصمیم بگیرید. قبل از شروع به سوهان کشیدن، باید تصمیم بگیرید شکل ناخن تان میخواهید به چه صورت باشد. ۵ شکل اساسی برای ناخن وجود دارد: تخم مرغی، مربع، مربع تخم مرغی، گرد و نوک دار شبیه بادام (حالت تیز تقریبا). سپس برای ایجاد هر شکل از جناحین ناخن خود شروع کنید و منحنی طبیعی کوتیکول پست خود را دنبال کنید تا به مرکز ناخن برسید. تفاوت هایی که بین این ۵ شکل وجود دارد این است که :

 • تخم مرغی (بیضی). تخم مرغی شکلی از ناخن است که برای ناخن های کوتاه و ناخن هایی که مراقبت از آن ها به زحمت زیادی نیاز ندارد، مناسب است. در این شکل در بالای ناخن یک منحنی تشکیل می شود و به ناخن شکل یک تخم مرغ داده می شود.
 • مربع. ناخن مربعی شکل دارای یک لبه اندکی خمیده است که به دو جناح صاف می رسد. یک ظاهر مربع (یا در واقعا یک مستطیل) مانند به هر ناخن داده می شود.
 • مربع تخم مرغی. همانطور که اسم آن اشاره میکند، این شکل ناخن نه به اندازه یک تخم مرغ گرد و نه به اندازه مربع مستقیم و صاف است. این شکل برای ناخن هایی عالی است که دارای کف پهن در ناخن ها باشند که تقریبا منحنی وار است ولی یک ظاهر بویژه مربعی شکل را به خود میگیرد.
 • گرد. ناخن گرد به نسبت ناخن بیضی خمیده تر است. جناحین ناخن گرد خمیده است و در یک نقطه خمیده به هم میرسند.
 • نوک دار شبیه بادام (حالت تیز تقریبا). یک نوع شدید از ناخن گرد است. یک ناخن نوک دار دارای یک حاشیه خمیده یا صاف نیست بلکه هر دو جناح ناخن برای ایجاد یک نقطه به هم میرسند. این امر باعث می شود ظاهر جالبی ناخن بگیرد ولی مراقبت از آن باید به شدت انجام شود.

آموزش سوهان زدن ناخن

3دستان خود را بشورید. قبل از سوهان کشیدن ناخن ها، باید کاملا دست های خود را با صابون و آب بشورید تا هرگونه کثیفی از زیر ناخن ها پاک شود. اگر لاک زده اید، نگران پاک کردن آن نباشید، در واقع لاک باعث می شود حتی سوهان کشیدن آسان تر شود.

4کاملا دستان خود را خشک کنید. بعد از شستن دست ها، آن ها را خشک کنید تا ناخن ها و سر انگشتان شما کاملا عاری از رطوبت باشند. ناخن های خود را زمانی که دست های شما خیس است یا حمام داغی گرفته اید، سوهان نکشید. شما می خواهید مینای ناخن تا جایی که می شود خشک و محکم باشد، وگرنه ممکن است حین سوهان کشیدن باعث شکسته شدن ناخن ها شوید.

چگونه ناخن های خود را سوهان بکشید

بخش ۲ از ۲ : سوهان کشیدن ناخن ها

1ناخن های خود را کوتاه کنید (اگر دوست دارید). گرچه قبل از سوهان کشیدن ناخن ها نیازی نیست که آن ها را کوتاه کنید، ولی کوتاه کردن در سوهان کردن و شکل دادن به ناخن ها به شما کمک میکند، بویژه اگر واقعا بلند باشند. به اندازه ای آن ها را کوتاه کنید که برای شما یک لبه مربعی شکل باقی بگذارد تا به شکل دادن ناخن به شما کمک کند. اگر بیش از حد کوتاه کنید قادر به شکل دادن به ناخن نخواهید بود.

روش سوهان ردن ناخن

2ناخن خود را سوهان بکشید. از سمت بیرونی ناخن به سمت مرکز ناخن سوهان بکشید، از هر جناح ناخن به سمت داخل بروید ولی عقب و جلو نکنید. سوهان کشیدن به سمت عقب و جلو در عوض سوهان کشیدن در یک جهت باعث شکستن و از بین بردن ناخن شما می شود. مطمئن شوید که همزمان که سوهان می کشید شکل دلخواه خود را نیز به ناخن می دهید. برای یک لبه خمیده، شما نیاز به خمیده کردن سوهان دارید، برای یک لبه مربعی شکل، شما باید در یک موقعیت صاف سوهان کشیدن را ادامه دهید.

 • زمان کشیدن ناخن ها محکم باشید ولی زیاد زور وارد نکنید. اگر زمان کشیدن سوهان فشار زیادی وارد کنید، ممکن است به دیواره ناخن ضربه بزنید.
 • اگر میخواهید یک ناخن هموار عالی داشته باشید از سمت زبر سوهان شروع کنید و به سمت نرم تر آن پیش بروید.
 • بخش های غیریکنواخت را با بخش زبرتر سوهان هموار کنید.
 • زمانی که سوهان کشیدن تمام شد، می توانید از سوهان برای پاک کردن هرگونه پوست اضافی که زیر ناخن ها است استفاده کنید.

سوهان زدن ناخن

3ناخن ها را برق بیاندازید( اگر دوست دارید). گرچه نیازی به برق انداختن ناخن ها نیست، ولی انجام این کار باعث می شود ظاهر درخشان و یکدستی به ناخن ها بدهید. برق انداختن ناخن ها یا پولیش کردن آن ها به مقدار زیاد باعث ضعیف شدن ناخن می شود ولی هر یک ماه یکبار یا بیشتر می تواند باعث جلوه دادن به ظاهر آن شود.

آموزش سوهان زدن ناخن

4ناخن های جدید خود را بررسی کنید. اگر به درستی سوهان کشیده باشید، نباید لبه های بدشکل یا ورقه مانند در ناخن ها دیده شود. شما می توانید برای تست این قضیه، ناخن های خود را در امتداد یک پارچه بکشید، اگر پارچه به قسمتی از ناخن کشیده شد، اندکی آن را سوهان کنید.

چگونه ناخن های خود را سوهان بکشید

نکات آموزشی این بخش:

۱- ناخن های خود را فقط از یک جهت سوهان بزنید. این کار مانع ضعیف شدن ناخن ها می شود.

۲- برای شروع به آرامی ناخن را سوهان بکشید.

۳- اگر ناخن های شما خیلی کوتاه است، از سوهان زدن خودداری کنید. زیرا باعث درد و خونریزی می شود.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن