آرایش و زیباییمد

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

اگر دفعه بعد ناخن شما شکست عصبی نشوید. چرا در این مقاله میخواهیم آموزش دهیم که چگونه می توانید ناخن شکست خود رو ترمیم کنید. درمان ناخن شکسته کار بسیار راحتی می باشد که و چهار روش گوناگون را برای شما میگوییم که هر کدام برایتان راحت هست را انجام دهید.

روش ۱ از ۴ : ترمیم ناخن

۱دست و پای خود را بشویید و قبل از هرکاری مطمئن شوید که ناخن های تان عاری از هر کثیفی و چربی است. از صابون و آب گرم برای شستن دست و پای خود استفاده نمایید. سپس آن ها را با یک حوله خشک کرده و صبر کنید تا رطوبت آن بپرد. توجه داشته باشید که ناخن های خیس شکننده ترند.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۲یک چسب کاغذی مخصوص ترمیم ناخن برداشته و کاملا روی ناخن و بخش های زیر آن را پوشش دهید. اگر در خانه این چسب را نداشتید می توانید از چسب های مخصوص باند استفاده کنید و یا از بسته بندی چای کیسه ای یک تکه جدا کرده و با آن ناخن خود را بچسبانید. بهتر است تا جایی که می توانید ناخن های تان را بپوشانید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۳در این مرحله باید سطح ناخن تان را با یک چسب ناخن قوی بپوشانید. می توایند برای برداشتن اضافی چسب ها از یک موچین استفاده کنید. وقتی ناخن تان یکنواخت شد و روی آن پستی و بلندی چسب را احساس نکردید می توانید به سراغ مرحله بعد بروید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۴در این مرحله با کمک یک موچین چسب کاغذی را روی ناخن تان قرار داده و اجازه دهید تا به آرامی به ناخن تان بچسبد و هم سطح آن شود.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۵در این مرحله می توانید چسبی که آماده کرده بودید را روی ناخن خود قرار داده و آن را محکم کنید. از یک جسم محکم برای مسطح و صاف کردن چسب و هموار کردن آن استفاده نمایید و چسب کاغذی را کاملا روی ناخن تان مرتب کنید.

بیشتر بخوانید
چگونه ناخن های خود را سفید کنیم

۶از یک سنباده برای تمیز کردن و مسطح کردن ناخن تان استفاده کنید تا چسب هم سطح ناخن شما شده و پستی و بلندی زیادی نداشته باشد. ناخن تان را کاملا سوهان زده و آماده کنید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۷در این مرحله کمی از محلول استحکام بخش ناخن را روی آن بزنید و آن را روی سطح ناخن تان هموار کنید. اجازه دهید تا پستی و بلندی های آن هموار شده و کاملا این ماده را روی ناخن تان پخش کنید. همچنین برای جلوگیری از ایجاد حباب بهتر است برای خشک شدن به ناخن تان زمان بدهید. بسیار خب ناخن شما سالم و ترمیم شده است.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

بخش ۲ از ۴ : ترمیم موقت ناخن آسیب دیده

۱ابتدا یک قطعه چسب شیشه ای به اندازه ای که تمام ناخن تان را بپوشاند جدا کنید. دقت کنید که قبل از هر کاری باید ناخن تان تمیز باشد و همچنین از یک قیچی تمیز هم استفاده کنید.

آموزش تصویری ترمیم ناخن

۲در مرحله بعد چسب را روی ناخن تان قرار داده و با کمک تیغه قیچی آن را روی ناخن تان محکم کنید به طوری که پستی و بلندی نداشته باشد و تمام هوای زیر چسب خارج شده و حباب نداشته باشد. با کمک قیچی چسب را کاملا روی تمام قسمت های گوشه ای ناخن تان هم محکم کرده و ناخن تان را کاملا بپوشانید.

ترمیم ناخن آسیب دیده

۳با استفاده از قیچی قسمت های اضافه این چسب را بریده و جدا کنید به طوری که چسب تنها روی ناخن تان باشد و نه روی پوست دست تان.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۴یک چسب قوی ناخن برداشته و روی ناخن تان را با چسب بپوشانید به طوری که شکستگی روی ناخن تان محکم شده و ثابت بماند.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۵اجازه دهید کمی زمان بگذرد و سپس چسب را جدا کنید البته باید دقت کنید که چسب در جهت شکستگی بلند شود و نه در خلاف جهت آن، به عبارتی باید چسب را به طوری بردارید که ناخن تان را از هم جدا نکند. بسیار خب حالا شکستگی ناخن تان محکم شده و دیگر لازم نیست نگران جدا شدن آن باشید.

بیشتر بخوانید
چگونه مدل مو زیبایی برای موهای بلند ضخیم داشته باشیم

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

بخش ۳ از ۴ : استفاده از چسب ناخن برای ترمیم

۱دست خود را بشویید و مطمئن شوید که دست های تان عاری از هرگونه کثیفی و چربی هستند. بهتر است از آب گرم و صابون برای تمیز کردن دست های تان استفاده کنید و سپس با یک حوله تمیز هم آن را خشک کنید.

ترمیم ناخن شکسته شده

۲اگر نوک ناخن تان شکسته و سخت و خشک شده است کمی آن را زیر آب گرم بگیرید تا حالت انعطاف پذیر و قابل برگشت پیدا کند. اگر ناخن تان هنوز قابلیت انعطاف دارد می توانید از این مرحله بگذرید.

۳چسب ناخن را روی شکستگی ناخن خود قرار داده و به آرامی با کمک یک خلال دندان آن را در یک جهت روی شکستگی ناخن تان پخش کنید. از آنجایی که چسب ناخن حاوی سیانوآکریلات است می تواند یک پیوند قوی را روی ناخن شما ایجاد کند.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۴در این مرحله به کمک یک خلال دندان قسمت های شکسته آن را روی هم فشار داده و به هم محکم کنید. می تونید از نوک خلال یا حتی کناره آن استفاده کنید اما سعی کنید از انگشتان دست تان کمک نگیرید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۵در این مرحله با یک پنبه یا دستمال آغشته به تمیز کننده ناخن آن را تمیز کرده و چسب اضافی را از اطراف ناخن تان و ناهمواری ناخن تان بردارید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۶سپس به کمک یک سوهان ناخن آن را تمیز کرده و سایش دهید تا یکنواخت و یکدست شود. سعی کنید دراین مرحله قسمت های اضافی باقی مانده چسب روی شکستگی را صاف کنید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۷با یک استحکام دهنده ناخن روی آن را پوشانده و تمیز کنید. سپس اجازه دهید تا ناخن تان به آرامی خشک شود تا هیچ حبابی روی آن ایجاد نشود.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

بخش ۴ از ۴ : ترمیم ناخن جدا شده

۱اگر ناخن تان جدا شده و زیر آن یک ناخن دیگر در حل رشد است سعی کنید تا جایی که می توانید ناخن مرده را با ناخن گیر یا موچین برداشته و به ناخن اصلی برسید. با این کار احتمال ابتلا به عفونت کمتر شده و می توانید راحت تر ناخن تان را تمیز کنید.

بیشتر بخوانید
چگونه از یک کاپشن چرمی مراقبت کنیم

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۲در صورتی که ناخن تان خونریزی کرد سعی کنید خونریزی را متوقف کرده و خون را کاملا پاک کنید و زخم را ضد عفونی کنید. می توانید با فشار آب جلو خونریزی را بگیرید و یا به کمک یک پنبه استریل روی زخم فشار آورده و زخم را ببندید.

ترمیم ناخن جدا شده

۳به کمک قیچی، موچین یا ناخن گیر هر لبه تیز و دندانه دار و یا هر قسمت دیگری که روی ناخن تان باقی مانده را اصلاح کرده و آن ها را برطرف کنید. به این ترتیب احتمال اینکه ناخن تان به جایی گیر کند و باز زخم شده و خونریزی داشته باشد کمتر خواهد شد.

ترمیم ناخن جدا شده

۴بلافاصله بعد از تمیز کردن اطراف ناخن آن را داخل یک کاسه آب سرد قرار داده و ۲۰ دقیقه صبر کنید. آب باید به اندازه کافی برای تسکین ناخن و بی حس کردن آن سرد باشد. با این کار جریان خون را در انگشت تان متوقف کرده و احتمال خونریزی کم می شود.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم

۵در این مرحله نوبت به استفاده جادوی نمک برای پیشگیری از عفونت ناخن آسیب دیده تان است. ۱ قاشق چایخوری نمک را در ۴ فنجان آب گرم مخلوط کرده و اجازه دهید تا ناخن تان به مدت ۲۰ دقیقه در آن خیس بخورد. در سه روز اولی که ناخن تان آسیب دیده است سه بار در روز این کار را تکرار کنید. سپس به کمک یک حوله تمیز کاملا ناخن تان را خشک کنید.

۶پس از آن به سراغ یک پماد آنتی بیوتی بروید. برای سرعت دادن به فرایند درمان و جلوگیری از عفونت ناخن با کمک یک پنبه به آرامی پماد آنتی بیوتیک را روی ناخن تان زده و آن را ماساژ دهید. حتما مطمئن شوید که ناخن های تان تمیز بوده و هیچ گونه مواد خارچی و آلودگی روی آن ها نیست.

۷پس از استفاده از نمک و آنتی بیوتیک وقت آن است که ناخن تان را پانسمان کنید و اجازه کثیف شدن دوباره را به آن ندهید. این پانسمان را تا زمانی که ناخن تان دوباره رشد کرد نگه دارید. همچنین باند را به موقع عوض کنید تا جلو رشد میکروب ها را روی زخم بگیرید.

بیشتر بخوانید
چگونه چرم اصل را تشخیص دهیم

۸سعی کنید هر چند وقت یکبار زخم را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ عفونت یا آسیب جدی به زخم وارد نشده است. و همچنین بانداژ را هر بار که نیاز بود چک کنید و از صحیح بودن پانسمان مطمئن شوید. این مراقبت و بررسی به خصوص در ۷۲ ساعت اول خیلی مهم است.

  • اگر علائمی از قبیل تب، قرمزی پوست، افزایش دمای قسمت آسیب دیده، حساسیت به لمس، تورم و چرک مشاهده کردید بدانید که ممکن است ناخن تان عفونت کرده باشد و باید به پزشک مراجعه کنید.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن