بهداشت و سلامتپوست و مو

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

آیا پوست شما به هنگام لمس کردن خشک و زبر است؟ آیا از سختی پوست خود خسته شده اید؟ شما می توانید با پیروی از چند مرحله زیر در عرض مدت زمان کوتاهی پوستی نرم نظیر پوست بچه ها داشته باشید.

بخش ۱ از ۶: پاکسازی روزانه پوست

1حداقل روزی یکبار پوست خود را پاکسازی و تمیز کنید. اگر روزی دوبار یکبار صبح هنگام بیدار شدن و یکبار شب قبل از خوابیدن این کار را انجام دهید بسیار بهتر است.

 • استفاده از صابون و آب برای پاکسازی و تمیز کردن پوست شما بهترین ترکیب به شمار می رود.
 • شما همچنین می توانید از یکسری پاک کننده پوست صورت استفاده کنید و دستورالعمل آن ها را به دنبال کنید.
 • همیشه از یک اسفنج نرم یا حوله لطیف استفاده کنید تا به پوست حساس صورت خود لطمه نزنید.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

بخش ۲ از ۳:Exfoliation ( اکسفولیاسیون – حذف سلول های مرده پوست)

1هفته ای یکبار این کار را انجام دهید. به طور کلی انجام اکسفولیاسیون به صورت هفتگی سلول های مرده پوست را حذف و باعث می شود پوست به وضعیت نرمال و عالی خود برگردد. حذف چرک، روغن جمع شده و سلول های مرده باعث می شود پوست شما نرم و لطیف شود.

 • اگر پوست حساسی دارید هر دو هفته یکبار این کار را انجام دهید.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

2به شیوه زیر اکسفولیاسیون را انجام دهید:

 • از اسکراب های مخصوص این کار استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از عسل اسکراب مخصوص صورت برای خود نیز بسازید.
 • دستکش های مخصوص اکسفولیاسیون را خریداری کنید یا از یک اسفنج اسکراب مخصوص استفاده کنید.
 • به آرامی اسفنج را روی پاهای خود بکشید و اجزای مرده و چرک ها را از بین ببرید. همچنین روی کمر خود نیز آن را بکشید، می توانید زیر دوش آب و یا وان حمام نیز این کار را بکنید.
 • زیاد سخت فشار ندهید، باید احساس ناراحتی نداشته باشید. خیلی سخت روی صورت خود اسکراب را نکشید و از کشیدن آن در جاهای حساس بدن خود خودداری کنید.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

3با زدن حوله های پف کرده به آرامی صورت خود را خشک کنید. این قانون برای صورت شما اهمیت زیادی دارد چون می تواند به پوست های حساس لطمه بزنید. به آرامی حوله را روی بدن خود بکشید و جاهای خیس را خشک کنید.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

بخش ۳ از ۶: اضافه کردن مرطوب کننده برای نرمی پوست

1بسته به نوع پوست و سنی که دارید مرطوب کننده مخصوص پوست تان را انتخاب کنید. به دنبال تغییر بدن شما تغییر این مرطوب کنند هم در طول زمان ضروری خواهد بود، بنابراین اگر زمانی محصولی را دوست داشته اید و الان به خوبی جواب نمی دهد نشانه این است که سن پوست شما بالا رفته است و نیاز به تغییر محصول دارد. می توانید ازبین مرطوب کننده های لوسیونی و کرم های موجود یکی را انتخاب کنید.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

2قبل از ترک حمام بعد از دوش از مرطوب کننده استفاده کنید. به لطف بخار حمام که باعث می شود منافذ پوست شما باز باشند مرطوب کننده بهتر جذب پوست می شود. پوست مرطوب بهتر محصولات مرطوب کنندگی را به خود جذب می کند.

 • اگر پوست حساس دارید از مرطوب کننده ویژه این نوع پوست استفاده کنید. اگر پوست حساس هم ندارید چنین محصولی می تواند باعث شود پوست شما به نسبت همیشه نرم تر شود.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

بخش ۴ از ۶: حفاظت از پوست در بیرون از خانه

1اگر می خواهید از خانه بیرون بروید ضدآفتاب بزنید. یکی از دلایلی که کودکان چنین پوست نرمی دارند این است که در معرض اشعه های مضر UV قرار نگرفته اند.

 • کلاه بر سر بگذارید و از لباس های آستین بلند استفاده کنید اگر می خواهید در معرض طولانی مدت آفتاب قرار بگیرید.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

بخش ۵ از ۶: انجام کارهای همیشگی قبل از خواب

1قبل از خواب، مرطوب کننده را روی قسمت هایی از بدن تان که می خواهد نرم تر باشد قرار دهید. قبل از خواب بر روی مناطق نسبتا خشک و زبر نظیر پا، زانو و آرنج ها، کمی لوسیون را کرم بمالید. زمانی که از خواب بیدار شوید پوست آن ها بسیار حالت نرم تری دارد.

 • برای جلوگیری از انتقال محصول مرطوب کننده از بدن شما به رختخواب، می توانید لباس بپوشید.لباس همچنین کمک می کند که مرطوب کننده به خوبی روی پوست شما قرار گیرد، یعنی جایی که بیشترین نیازبه آن وجود دارد. هنگام خواب شلوار ( برای پاها)، دستکش ( برای دست ها)، جوراب ( برای پاها) بر تن داشته باشید و صبح زمانی که از خواب می شوید دوش بگیرید.
 • دستکش هایی استفاده کنید که باعث نشود دست های شما عرق کنند.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

بخش ۶ از ۶: محصولات پیشنهادی دست ساز

1ساخت یک اکسفولاسیون خانگی:

 • صورت را با آب گرم بشورید.
 • یک سرم کسفولاسیون درست کنید : ۲ قاشق چایخوری عسل، ۲ قاشق غذاخوری شکر قهوه ای و نیمی از یک لیموشیرین به داخل یک کاسه کوچک قرار دهید و سپس مخلوط کنید. این مخلوط را به صورت خود بمالید.
 • برای اینکه بیشتر حالت نرمی به خود داشته باشید قبل از اینکه صورت خود را از مخلوط بالا بشورید ۱۰-۱۵ دقیقه بیشتر صبر کنید و سپس با آب گرم بشورید و به آرامی با حوله نرمی خشک کنید.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

2از حمام شیر و عسل استفاده کنید که یک راه پرخرج برای داشتن پوستی نرم است. وان حمام را از آب گرم پر کنید، نیم لیتر شیر و حدود ۳ قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید ( آنقدر که باعث چسبناک شدن پوست نشود) و یک کپسول ویتامین E هم به داخل آب بشکنید.

چگونه پوستی نرم نظیر کودکان داشته باشیم

نکات آموزشی این بخش:

۱- برای اینکه پوستی نرم داشته باشید می توانید از روغن بچه استفاده کنید.

۲- آب لیمو، همراه با مخلوط عسل، شیر می تواند پوست شما را نرم کند. این مواد را مخلوط کرده و به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب سرد بشویید.

۳- هر روز معادل نصف وزن خود آب بنوشید.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن