بهداشت و سلامتپوست و مو

چگونه جای زخم را درمان کنیم

زخم، سوختگی و آسیب‌های پوستی اتفاقاتی هستند که برای همه افراد در سنین مختلف ممکن است پیش بیاید. بعد از خوب شدن جای زخم ممکن است جای آن روی پوست شما بماند و باعث نارضایتی شما شود. در این چگونگی شما یاد خواهید گرفت که جای زخم خود را درمان کنید.

روش ۱ از ۳ : درمان خانگی جای زخم

1استفاده از لیمو برای درمان جای زخم : لیمو حاوی اسید آلفا هیدروکسی می باشد که باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست و رشد سلول های جدید می شود.

  • قبل از مالیدن لیمو روی جای زخم ابتدا زخم و اطراف آن را تمیز کنید.
  • یک قاشق چایخوری آب لیمو روی یک تیکه پارچه یا پنبه بریزید.
  • حالا پنبه آغشته به لیمو را روی جای زخم بمالید و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید و آن را بشویید.

استفاده از لیمو برای درمان جای زخم

2استفاده از عسل : یکی دیگر از چیزایی که باعث درمان جای زخم می شود عسل می باشد که با جوش شیرین معجزه می کند. دو قاشق چایخوری با مقداری کم جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و سپس به مدت سه دقیقه جای زخم را ماساژ دهید و سپس بشویید.

درمان خانگی جای زخم

3استفاده از ژل آلوئه ورا : گیاه آلوئه ورا و ژل آن برای ترمیم زخم ها و سوختگی ها بسیار موثر است. می توان مخلوط ژل آلوئه ورا را با گیاه بابونه و گل همیشه بهار مخلوط کرده این ۳ با هم اثر التیام بخش بسیار موثر دارند.

درمان خانگی جای زخم

4ماساژ دادن جای زخم با روغن زیتون : روغن زیتون حاوی ویتامین E و K می باشد که برای پوست فوق العاده می باشد و جای زخم را به سرعت بهبود می بخشد. مقداری کمی روغن زیتون روی جای زخم خود بریزید و به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید و در آخر ده دقیقه صبر کنید و در آخر جایی را که روغن زیتون مالیده اید بشویید.

درمان خانگی جای زخم

بخش ۲ از ۳ : درمان پزشکی جای زخم در خانه

1ورق های ژل سیلیکون: گذاشتن یک ورق ژل سیلیکون روی جای زخم در هر روز، ممکن است آن را کمرنگ و محو کند و یا از بدتر شدن آن جلوگیری کند. ورق ژل سیلیکون را می توانید از داروخانه و یا مطب پزشکان متخصص پوست تهیه کنید. از ورق ژل سیلیکون حداقل باید سه ماه استفاده کرد تا بهترین نتیجه را بگیریم.

درمان پزشکی جای زخم در خانه

2استفاده از ژل آلفا هیدروکسی اسید : این اسید های طبیعی سلول های پوستی مرده سطحی را می زاید و باعث کاهش خطوط و چروک های سطحی پوست صورت می شود ، به خصوص چروک ها و خطوط دور چشم . شواهد جدید نشان می دهد که استفاده از این ماده با غلظت بالا تولید کلاژن را تحریک می کند و برای درمان جای زخم بسیار مناسب است.

درمان پزشکی جای زخم در خانه

بخش ۳ از ۳ : استفاده از روش حرفه ای

1این روش بدلیل خطرناک بودن و اینکه نیاز هست یک آدم متخصص انجام دهد از آموزش آن خودداری می کنیم و بهتر است به یک دکتر خوب و متخصص مراجعه کنید که با لیزر جای زخم را برطرف کند.

درمان پزشکی جای زخم در خانه

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن