سبک زندگیمهارت زندگی

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

زززز برای همه ما پیش آماده که وقتی یک روز صبح زود از خواب بیدار می شویم بعد از چند ساعت دیگر انرژی کافی را برای کار کردن نداریم. در این پستی که ما برای شما آماده کرده ایم می خواهیم به شما بگوییم که چه جوری صبح زودتر از خواب بیدار شوید و تا شب انرژی کافی را داشته باشید.

روش ۱ از ۲: زود بیدار شدن

۱٫ کوک کردن ساعت سر زمان مورد نظر: بهتر است برای زود بیدار شدن یک ساعت زنگ دار تهیه کنید و آن را برای زمان مشخص کوک کنید و آن را در دور دست خود نگه دارید تا هنگامی که شروع به زنگ زدن می کند آن را قطع نکنید و از رختخواب خود بیرون بیاید و سپس آن را خاموش کنید.

  • برای چند روز اول این کار رو کنید تا عادت کنید و سپس می توانید ساعت را نزدیک خود بزارید.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۲٫ یک لیوان بزرگ آب خنک بنوشید: بعد از بیدار شدن، یک لیوان آب خنک بنوشید که باعث شاداب شدن بدن می شود. شما فقط کافی است که یکبار این روش را تست کنید تا بفهمید چه تاثیری دارد.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۳٫ صورت خود را با آب سرد بشوید: شما کافی است بعد از خواب و نوشیدن آب صورت خود را با آب خنک بشوید. این کار هم باعث می شود که خواب از سر شما ببپرد. همچنین کارشناسان زیبایی می‌گويند اگر می‌خواهید به شکل طبیعی صورتی شفاف و براق داشته باشید، ‌هر روز صورتتان را با آب سرد بشویید.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۴٫ رفتن جلو پنجره و تنفس هوای تازه: شما می توانید با رفتن به بالکن یا باز کردن پنچره، هوای تازه را وارد بدن خود کنید و هوشیاری شما بیشتر می شود.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۵٫ یک صبحانه مغذی برای خود فراهم کنید: یک صبحانه مغذی می تواند انرژی بدن شما را فعال کند و مغز شما بهتر کار می کند. بهتر است در صبحانه خود از چیزهای چرب استفاده نکنید.

  • سبزیجات، ماست کم چرب، شیر، پنیر، غلات، تخم مرغ مواد غذایی هستند که برای صبحانه بسیار مناسب هستند.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۶٫ نوشیدنی کافئین دار استفاده کنید: یک فنجان قهوه یا چایی می تواند به شما کمک کند در طول روز چرت نزنید. کمتر ایرانی است که چای مصرف نکند. مهم ترین عنصر موجود در چای کافئین است، به صورت محرک عمل می‏کند و بر سیستم عصبی تأثیر می‏گذارد.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۷٫ یک دوش آب سرد بگیرید: هنگامی که شما از خواب بیدار میشوید، خیلی خوب است که یک دوش آب سرد بگیرید. بیشتر مردم عادت دارند که در شب دوش بگیرند. اما اگر آنها سعی خود را کنند که در صبح دوش بگیرند بسیار خوب است.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

روش ۲ از ۲: آماده شدن برای خوابیدن

۱٫ اجتناب از کافئین: همانطور که در بالا گفته ایم کافئین، نوعی انرژی زا است و توصیه میشود چند ساعت قبل از خواب از نوشیدنی یا خوردنی های کافئین دار استفاده نکنید. بعضی ها حتی با خوردن چایی شب خوابشان نمی رود چه برسد به اینکه قهوه بخورند.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۲٫ ۲ الی ۳ ساعت قبل از خواب یک وعده غذایی سبک میل کنید: اگر شما یک ساعت قبل از خواب غذا سنگین میل کنید باعث میشود که شما سنگین شوید و هنگامی که به رختواب می روید خوابتان نمی رود. پس بهتر است غذای خود رادو یا سه ساعت قبل از خواب میل کنید.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۳٫ از تختخواب فقط برای خواب استفاده کنید: هنگامی که شما کارهای خود را روی تخت انجام دهید یا اینکه روی آن دراز بکشید و تلویزیون مشاهده کنید، بعد از پایان کار که می خواهید بخوابید، تخت برای شما جاهای ناراحتی است و علت آن هم نشتن روی تخت و انجام کار خود روی آن است. بهتر است از تختخواب برای خوابیدن استفاده کنید.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۴٫ خاموش کردن تلویزیون، لپ تاپ و با هر چیز بصری یک ساعت قبل از خواب: هنگامی که خورشید غروب می‌کند و شب فرا می‌رسد درون مغز ما غده ای‌ به نام غده پینه آل وجود دارد که شروع به ترشح ملاتونین می‌کند.ملاتونین یکی‌ از اجزایی‌ است که باعث تنظیم خواب و ریتم شبانه روزی شما میشود.سایت ادکوان .ملاتونین نیز زمانی‌ شروع به ترشح می‌کند که نور در محیط وجود نداشته باشد.هنگامی که شما از کامپیوتر، تلفن همراه، تبلت و یا تلویزیون استفاده می‌کنید وجود نور‌های پر قدرتی‌ که این وسایل تولید میکنند باعث توقف تولید ملاتونین میشود.در این حالت چرخه خواب شما به هم میریزد و شما در یک حالت هوشیاری کامل قرار می‌گیرید و خوابیدن در این حالت سخت می شود.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

۵٫ هرشب سر یک ساعت بخوابید و بیدار شوید: قطعا این نکته حیاتی از اگر شما می خواهید سرساعت و زود از خواب بیدار شوید. همچنین این مهم هست که شما در طول شب باید بین ۷ الی ۹ ساعت یک خواب خوب داشته باشید. پس زمان خود ر هر روز طوری تعیین کنید که سر یک زمان بخوابید و حداقل ۷ ساعت هم خواب مفید داشته باشید.

چگونه صبح زودتر از خواب بیدار شویم

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن