آموزشبرنامه نویسی

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

برنامه نویسی یکی از کارهای سرگرم کننده و مفید می باشد. یادگیری زبان علاوه بر سرگرم بودن، باعث اشتغال می شود و می توانید درآمد کسب کنید. حال اگر می خواهید چگونه برنامه نویسی رو یاد بگیرید این مقاله رو بخوانید تا بفمهمید کجا بروید و چه بخوانید.

بخش ۱ از ۳ : انتخاب یک زبان برنامه نویسی

۱زبان برنامه نویسی : زبان برنامه نویسی کامپیوتر دستورالعمل های تعریف شده می باشد که کامپیوتر از آنها پیروی می کند. این دستور العمل ها، می توان با تعدادی از زبان های گوناگون نوشته شوند. حال شما باید زبانی را انتخاب کنید که به آن نیاز دارید و می توانید راحت تر کار خود را انجام دهد.

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

۲تفکر درباره زبان های C, C++, C# : این زبان برنامه نویسی ها، بهترین زبان برای ایجاد برنامه های کاربردی مستقل و بازی می باشد و طرفداران زیادی دارند. C و C++ کمی مشکل می باشد برای کسانی که مبخواهند تازه شروع به یادگیری کنند، اما غیرممکن نیست. یکی از مزیت یادگیری این دو زبان این است که شما درک خواهید کرد که مادر تمامی زبان ها C و C++ می باشد.

برنامه نویسی سی پلاس پلاس

۳زبان جاوا و جاوا اسکریپت : اگر می خواهید پلاگین برای وب سایت بنویسید جاوا اسکرپیت و اگر دوست دارید در زمینه موبایل کار کنید جاوا.

آموزش برنامه نویسی جاوا

۴پایتون را امتحان کنید : پایتون یک زبان برنامه نویسی متنوع و بسیار گسترده در سیستم عامل های گوناگون استفاده می شود. پایتون یک زبان برنامه نویسی راحت برای تاره کارها می باشد و می توانید راحتی آن را فرا بگیرید.

آموزش برنامه نویسی پایتون

۵پی اچ پی: زبان برنامه نویسی PHP یکی از قدرتمندترین زبان ها می باشد که می توانید در زمینه برنامه نویسی وب کارهایی بزرگ کنید. هم اکنون سایتهای زیادی با پی اچ پی نوشته شده اند و هم اکنون هم یکی از بهترین ها می باشد. اگر به برنامه نویسی در زمینه وب علاقمند هستید بدون شک PHP یک انتخاب خوب می باشد.

آموزش برنامه نویسی پی اچ پی

بخش ۲ از ۳ : یادگیری زبان برنامه نویسی

۱درباره رفتن به کلاس آموزشی فکر کنید : خوب است برای یادگیری به یک آموزشگاه برنامه نویسی مراجعه کنید و بهتر است آموزشگاهی بروید که به شما مدرک می دهند. زیرا اگر می خواهید استخدام شوید، شرکت علاوه بر مهارت شما، به مدرک نیز توجه می کند.

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

۲سایتهای آنلاینی نیز وجود دارند که می توانید در این سایتها عضو شوید و با پرداخت هزینه ای اندک شروع به یادگیری زبان برنامه نویسی کنید. برخی از این سایت ها نیز به شما مدرک نیز می دهند.

۳یکی دیگر از روشهای یادگیری استفاده از وب سایت هایی می باشند که به صورت رایگان برنامه نویسی را به شما آموزش می دهند. در اینترنت وب سایت های بسیار زیادی وجود دارند که با یک جستجو می توانید آنها را پیدا کنید.

بخش ۳ از ۳ : به خودتان برنامه نویسی تدریس کنید

۱یک کتاب خوب برای شروع بخوانید، البته بعد از اینکه تصمیم گرفتید که چه زبان برنامه نویسی میخواهید یاد بگیرید. خوشبختانه کتاب های با زبان اصلی و فارسی زیادی وجود دارد که در هر کدام می توانید نکته هایی را ببنید.

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

۲بعد از یادگیری زبان اول، سراغ زبان برنامه نویسی دیگر بروید. همیشه سعی کنید تمرکز خود را رو یک زبان برنامه نویسی نزارید و زبان های قدرتمند دیگر را یاد بگیرید.

۳تمرین کنید : همیشه به این نکته توجه کنید که تمرین کردن یکی از بهترین عامل ها برای یادگیری است. هامیلتون هولت، هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است.

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

1 thought on “چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم”

  1. عالللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن