آرایش و زیباییمد

چگونه ده سال جوان تر شویم

همه ما وقتی که، سن بالا می رود، احساس می کنیم که مانند قبل جذابیت نداریم و فکر آن ما را کلافه می کند. خوب شما می توانید با خواندن این مقاله ده سال خود را جوان تر کنید. با استفاده از ترفندهای گوناگون و تغییر در شیوه زندگی خود شما قادر خواهید بود این کار را انجام دهید.

بخش ۱ از ۳: مراقبت از صورت خود

1استفاده از ژل شستشو دهنده: مطمئن شود که ژل شستشو دهنده ای را که انتخاب می کنید ملایم باشد و فاقد چربی. اگر ژل تند یا به عبارتی ملایم نباشد پوست شما خشک خواهد شد. همچنین به این نکته توجه کنید که ژل برای گروه سنی شما باشد و نه برای نوجوان ها.

  • ژل شستشو دهنده مناسب برای پاک کردن مواد شیمیایی روی پوست بسیار مناسب است.

چگونه ده سال جوان تر شویم

2مرطوب کردن پوست صورت هنگام بعد از استفاده از ژل: حیلی مهم است که شما پوست صورت خود را برای اینکه تازه باشد مرطوب کنید. بهتر است از مرطوب کننده ای استفاده کنید که اثرات عمیقی ( دارای قدرت بیشتری باشد ) روی پوست بگذارد.

چگونه ده سال جوان تر شویم

3محافظت از پوست در برابر آفتاب: اگر واقعا میخواید ۱۰ سال جوانتر بنظر برسید، هر وقت خواستید بیرون بروید، از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. از کرم ضد آفتاب استفاده کنید که شامل SPFباشد.

  • بهتر است کرم ضد آفتاب را فقط روی پوست صورت نزنید و روی دست خود نیز بزنید.

چگونه ده سال جوان تر شویم

4استفاده از کرم های لایه بردار: یکی دیگر از کارهایی که شما باید انجام دهید استفاده از کرم های لایه بردار است که باعث می شود سلول های مرده روی پوست بریزند و پوست شما را روشن تر و شفاف می کند.

چگونه ده سال جوان تر شویم

5کشیدن مداد روی ابرو: یکی دیگر از کارها این است که با استفاده از مداد مخصوص ابرو خود را ضخیم تر کنید. ابروهای پهن تر باعث جوان تر شدن چهره شما می شود.

چگونه ده سال جوان تر شویم

6استفاده از لوازم آرایش: می توانید با استفاده از آرایش ملایم خود را چند سال جوان تر کنید. بهتر است به صورت ملایم از مواد آرایشی استفاده کنید.

چگونه ده سال جوان تر شویم

بخش ۲ از ۳: مراقبت از بدن خود

1پوشاندن موهای سفید خود: اگر در موهای خود تارهای سفید دارید، بهتر است موهای خود را رنگ کنید. هنگامی که کسی موهایش را رنگ می کند، سن آن پایین تر می آید.

چگونه ده سال جوان تر شویم

2دندان های خود را سالم نگه دارید: یکی از راههای جوان تر و جذاب شدن، داشتن دندانی صاف و سفید می باشد. برعکس آن نیز اتفاق می افتد. یعنی اینکه دندان شما اگر زرد و خراب باشد، سن شما را از آنچه که هستید پیرتر نشان می دهد. باید روزی دو بار مسواک بزنید و هر شب قبل از مسواک زدن، از نخ دندان استفاده کنید.

چگونه ده سال جوان تر شویم

3رساندن آب به بدن: همیشه به یاد داشته باشید، اگر علاوه بر زیبایی، میخواهید بدن سالم داشته باشید، باید حتما روی ۸ لیوان آب مصرف کنید. نوشیدن آب در طول روز برای سالم و شاداب نگه داشتن پوست بسیار موثر است.

چگونه ده سال جوان تر شویم

4ورزش روزانه: هر روز صبح نزدیک ۲۰ دقیقه پیاده روی کنید یا در یک باشگاه ثبت نام و در آنجا تمرین کنید. ورش کردن باعث می شود که شما در طول روز با انرژی باشید و چربی های خود را پاک کنید.

چگونه ده سال جوان تر شویم

5داشتن یک رژیم غذایی سالم: خوردن سه وعده غذا سالم در روز، همراه با میان وعده های سالم می تواند به شما کمک کند که احساس جوانی کنید. بهتر است از مواد غذایی که دارای ویتامین C مانند میوه ها و سبزیجات هستند استفاده کنید. همچنین خوردن آجیل و توت که دارای آنتی اکسیدان هستند به پوست شما کمک می کنند که با طراوت بماند.

چگونه ده سال جوان تر شویم

بخش ۳ از ۳: نکاتی پایانی که باید رعایت کنید

1استرس خود را کاهش دهید: هنگامی که شما استرس دارید، به مغز و بدن شما فشار زیادی می آید که این بسیار بد است و شما باید حتما استرس خود را کاهش دهید. انجام ورزش یوگا، استراحت کردن، خوردن غذاهای مناسب، صحبت کردن در مورد مشکلات خود با دیگران می تواند استرس شما را کاهش دهد.

2سیگار نکشید: یکی از بدترین ماد شیمیایی سیگار می باشد که اثرات بدی روی بدن شما می زارد که اگر شما هم می کشید باید هرچه سریعتر آن را ترک کنید.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن