سبک زندگیهنر

چگونه یک گل کازوداما درست کنیم

شما می توانید با تا کردن ۵ یا ۶ تکه مربعی شکل کاغذ یک گل کازوداما ( کلمه ای ژاپنی که به معنای مدل کاغذی است ) درست کنید. اگر بتوانید ۱۲ گل درست کنید شما می توانید آن ها را طوری بر روی هم سوار و ترکیب کنید که یک توپ گل کازوداما زیبا ایجاد شود. اگر شما از کاغذهای یادداشت رنگی استفاده کنید نتیجه ای که در پایان به دست می آید فوق العاده شگفت انگیز است و می توانید در دکوراسیون خانه از آن ها استفاده کنید و حتی دیده شده است از این توپ گل های زیبا به عنوان سنجاق سینه هم استفاده می شود. در این مقاله نحوه ساخت یکی از این گل ها را با هم یاد میگیریم.

مراحل کار :

۱یک تکه کاغذ مربعی شکل را به صورت مورب از وسط روی هم تا کنید، باید در نهایت به شکل یک مثلث باشد.

۲دو گوشه انتهایی مثلث را به بالای راسش تا بزنید. نتیجه کار باید یک مربع کوچک با شکافی در میان باشد.

۳هرکدام از تاشدگی های قبلی را به سمت عقب تا میانه راه تا بزنید. لبه هایی که به عقب تا شده باشد باید در یک ردیف با لبه ” مربعی” که در زیر قرار گرفته باشند.

۴مثلث هایی که در مرحله قبل تا کرده اید را باز کنید. یک طرف مثلث را بلند کنید، یک انگشت خود را زیر آن قرار دهید تا بخش داخل آن باز شود، و آن را در امتداد چین باز کنید تا به شکل یک الماس در آید. همین کار را با طرف دیگر انجام دهید. اگر فکر می کنید گیج شده اید از تصویر کمک بگیرید.

۵کاغذ را برگردانید.

۶قسمتی از مثلث را که از طرف چپ بیرون زده است را به داخل تا بزنید. اگر شما بخش سمت چپ کاغذ تا شده را به آرامی باز کنید، این قسمت را در زیر بخش بالایی کاغذ پیدا کنید یعنی یک تاشدگی که تا نیمه راه وسط الماسی که در زیر قرار دارد را پوشانده است. خیلی راحت این الماسی را به زیر بخشی که تا نیمه آن ( الماس ) را پوشانده است تا کنید.

۷مرحله قبل را برای قسمت سمت راست نیز تکرار کنید.

۸کاغذ را دوباره بر گردانید.

۹به سمت داخل در امتداد چین ها لبه های انتهایی سمت چپ و راست را تا بزنید. نتیجه کار باید شکل گیری مجدد یک مربع باشد.

۱۰- بالای لبه های تا شده را چسب بزنید، یعنی جایی که توسط عکس مشخص شده است. استفاده از یک چسب مایع می تواند ایده خوبی باشد چون سریع تر خشک می شود ولی می توانید از چسب مایع سفید هم همانطور که در عکس نشان داده شده است استفاده کنید.

۱۱- لبه های تا شده را به سمت هم نزدیک کنید و آن ها را به در جا محکم کنید. لبه ها را به سمت هم فشار دهید تا چسب بخوبی آن ها را به خود بگیرد، سپس چین ها را محکم فشار دهید تا لبه ها سه سمت جلو آیند و به نوعی یک مخروط در وسط شکل گیرد. بخش های چسب زده شده را می توانید با یک گیره کاغذ به هم محکم کنید.

۱۲- ۴ تا از این گل ها درست کنید.

۱۳- شکاف مرکزی هر گل را چسب بزنید. این شکاف جایی است که لبه های تا شده روی هم قرار می گیرند ( جایی که قبلا آن ها را چسب زده اید). چسب را پخش کنید تا مرکز این بخش ها محکم به هم چسب بخورند.

۱۴- بخش های مختلف را به هم فشار دهید. این ۵ مخروط گلبرگ های گل کازوداما را شکل می دهند.

۱۵- همه را به هم چسب بزنید تا در نهایت یک شکل مدور گل شما به خود بگیرد.

۱۶- از گیره کاغذ برای نگه داشتن گلبرگ ها به همدیگر استفاده کنید.

۱۷- ابتدا کاملا صبر کنید تا چسب خشک شود سپس گیره های کاغذی را بردارید، در غیر اینصورت خطر از هم پاشی گلبرگ ها وجود دارد.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن