آرایش و زیباییمد

چگونه موهای بلوندتری داشته باشید

نحوه روشن کردن موها به صورت طبیعی باعث می شود ظاهر یک فرد بلوند را بخود بگیرید. جدا از این به شما کمک می کند که در هزینه ای که برای رفتن به آرایشگاه یا سالن زیبایی صرف می کرده اید، صرفه جویی شود. اگر شانس خوبین داشته باشید و ظاهری طبیعی که می خواهید موهای شما نگیرد، می توانید به سادگی رنگ مو بخرید و در خانه موهای خود را رنگ کنید. در زیر یک سری نکات وجود دارد که به شما کمک میکند موهایی بلوند داشته باشید.

بخش ۱ از ۲: ترفندهای طبیعی برای بلوند کردن موهای شما

1آفتاب باعث بلوند شدن موی شما می شود. در معرض آفتاب زیاد بودن باعث بلوندتر شدن مو می شود. نور آفتاب باعث روشن تر شدن رنگ موی شما بویژه در زمان تابستان می شود. به همین دلیل است که در طول ماه های تابستان رنگ مو بسیاری از افراد تیره تر می شود، چون مردم زمان بیشتری در خانه هستند و تاثیر رنگ زدایی نور آفتاب کمتر است.

 • زمانی که تصمیم دارید به استخر بروید یا اینکه زمان زیادی در معرض آفتاب باشید، پیشنهاد می شود موهای خود را خیس کنید و اجازه دهید به صورت طبیعی با نور آفتاب خشک شود.

2آب لیمو باعث روشن تر شدن موی شما می شود. با کمی محدودیت و احتیاط از آب لیمو استفاده کنید. متاسفانه این روش تنها زمانی که موی شما اندکی روشن و بلوند است جواب می دهد. اگر موی مشکی یا خرمایی دارید، در عوض باعث می شود که رنگ موی شما متمایل به قرمز- نارنجی شود.

 • به صورت ناچیزی از آب لیمو بر روی موی خود استفاده کنید و موی خود را به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در معرض نور آفتاب قرار دهید.
 • سپس آب یک لیمو و پرتغال را با هم مخلوط کنید و به صورت یکنواخت روی موهای خود بکار ببرید.
 • آب لیمو به صورت طبیعی باعث روشن تر شدن رنگ موی شما می شود و همچنین خشکی آن را از بین می برد. برای ضعیف کردن اثر آن، آن را با آب مخلوط کنید و بعد از بیرون رفتن از خانه موی خود را بشورید.

چگونه موهای بلوندتری داشته باشید

3ترکیب آبجو و آب لیمو باعث روشن تر شدن رنگ مو می شود. شما می توانید آب لیمو را با آبجو و نکتار طبیعی مخلوط کنید. آبجو برای موهای شما فوق العاده عمل میکند و باعث روشن تر شدن آن نیز می شود. همچنین ترکیب آن با آب لیمو باعث خشک نشدن زیاد موهای شما می شود. شما فقط لازم است که برشی از یک لیموی بزرگ را انتخاب کنید، سه قاشق چایخوری به آن نکتار اضافه و آن را با آبجو مخلوط کنید. این مخلوط باید به اندازه ای باشد که روی موهای شما را بپوشاند. به مدت ۶۰ دقیقه خود را در معرض آفتاب قرار بدهید و بعد از آن موهای خود را بشورید. بعد از چندبار انجام دادن این کار، موی شما بسیار روشن تر می شود و ظاهر طبیعی نیز به خود می گیرد. به یاد داشته باشید که اگر موی شما قرمزی دارد، باید مواظب باشید چون استفاده از این مخلوط می تواند باعث قرمزتر شدن موی شما و حتی نارنجی شود. این ترکیب روی افرادی که به صورت طبیعی بلوند هستند به خوبی جواب می دهد، افرادی که به صورت ژنتیکی بلوند هستند، البته زمانی که جوان هستند.

4پراکسید هیدروژن باعث روشن تر شدن موی شما می شود. استفاده از پراکسید هیدروژن را با کمی احتیاط انجام دهید تا موهایی بلوندتر داشته باشید. استفاده از این روش برای افراد دارای موهای خرمایی یا مشکلی بی احتیاطی به شمار می رود، چون باعث می شود رنگ موهای آن ها نارنجی شود و ظاهر برنجی به خود بگیرد.

 • کمی پراکسید هیدروژن در یک اسپری تاریک قرار دهید. این مایع را بسیار کم بر روی موهای خود در قسمت هایی که می خواهید روشن تر شود، اسپری کنید. از طرف دیگر یک پنبه را با پراکسید هیدروژن مرطوب کنید و آن را برای هایلایت کردن موهای خود بر روی موهای خود بکشید. به مدت ۴۰ دقیقه اجازه دهید این مایع بر روی موهای شما باشد و اگر بیشتر از این مدت باشد می تواند باعث روشن تر شدن موهای شما شود. بعد از سپری شدن زمان مذکور، موهای خود را با آب سرد بشورید.

5استفاده از پرک هندی برای روشن تر کردن موی شما. برای اینکه ظاهر یک فرد بلوند را داشته باشید استفاده از پرک هندی که یک ماده طبیعی است باعث می شود ظاهر موهای شما به صورت طبیعی شبیه افراد بلوند باشد. شما می توانید آن را به صورت خشک شده در بسته بندی های مختلف از عطاری ها تهیه کنید. شما همچنین می توانید پودر آن را خریداری کنید و آن را با رنگ مخصوصی که دوست دارید ترکیب کنید. پودر پرک هندی را با چای بابونه برای ایجاد یک چسب قوی ترکیب کنید. شما همچنین می توانید برگ گیاهی مختلف را اضافه کنید تا نتایج گوناگونی به دست آورید. می توانید دارچین به آن اضافه کنید تا موهای شما رنگ قرمز بیحال یا مسی را به خود بگیرد. گل میخک پودر شده می تواند جلوی بوی دارچین را بگیرد. هر ترکیبی که ااستفاده می کنید قبل از رنگ کردن موهای خود کمی از آن را بر روی تار موی خود تست کنید.

چگونه موهای بلوندتری داشته باشید

6استفاده از سرکه برای بلوندتر کردن موی سر

 • موی خود را با سرکه سفید اشباع کنید.
 • اجازه دهید در افتاب به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه خشک شود.
 • با حالت دهنده آن را بشورید و از آب گرم استفاده کنید.
 • گاهی اوقات این کارها را تکرار کنید.

چگونه موهای بلوندتری داشته باشید

7ترکیبی از ۶ مواد برای روشن تر کردن موهای شما. در صورتی که موهای تیره روشن تری نسبتا دارید می توانید از این ترکیب قوی استفاده کنید.

 • بابونه، ریواست، یک گل همیشه بهار نارنجی، آب لیمو، گل ماهور و مقدار اندکی پراکسید هیدروژن را با هم ترکیب کنید.
 • با آب این ترکیب یا یکی کنید و اجازه دهید در آب تا صبح خیس بخورد.
 • این ترکیب را بر روی موهای خود بکار ببرید و در آفتاب به مدت ۷۵ دقیقه بنشینید. این ترکیب بر روی موهای بلوند هم به خوبی جواب می دهد ولی در صورتی که اندکی موهای تیره روشن دارید و از رنگ کننده های طبیعی خسته شده اید که فقط بر روی افراد بلوند جواب می دهد، این ترکیب را امتحان کنید و نگران ریواس نباشید. بعد از چندین بار تست کردن مشخص شد که باعث نمی شود موی شما رنگ نارنجی یا زرد کم حال را به خود بگیرد.

8موهای بلوند تیره. برای موهای تیره بلند، از این حقه قدیمی استفاده کنید.

 • با نصف فنجان آب لیمو با ترکیب آن با نصف فنجان شامپو شروع کنید و سپس نصف فنجان آب به آن اضافه کنید. این مخلوط را وارد یک اسپری کنید.
 • به طور یکنواخت ترکیب را بر روی موهای خود یکبار، یک روز قبل از زمانی که می خواهید بیرون بروید تا بهترین نتیجه را بگیرید، اسپری کنید. شما باید موهای خود را تا زمانی که تر نه بسیار خیس است، اسپری کنید.
 • این روند را به صورت نرمال انجام دهید تا متوجه روشن تر شدن رنگ موهای خود شوید. مثل معجزه عمل می کند!

بخش ۲ از ۲: رنگ های شیمیایی که باعث بلوندتر شدن موهای شما می شوند.

1رنگی که باعث روشن تر شدن موهای شما می شود را انتخاب کنید. رنگی که باعث روشن تر شد موهای شما می شود را انتخاب کنید. آشکار است که خیلی سخت میشود موهای خود را شبیه تصویر بر روی بسته رنگ بکنید ولی طبق راهنمای بسته حتما آن را بکار بگیرید. رنگی انتخاب کنید که در صورتی اندکی روشن تر یا تیره تر شد مشکلی پیش نیاید.

 • اعمال پیش نیاز برای رنگ کردن را انجام دهید.یکسری کار وجود دارد که شما باید برای این منظور انجام دهید که در زیر آورده می شوند.
 • موهای خود را نشورید. ممکن است رنگ کامل نباشد، با اینحال موهای خود را تا زمانی که قبل از رنگ کردن امکانش است نشورید- موهای شما روغن های طبیعی تولید می کند که جلوی آسیب فولیکول ها را میگیرد، سه روزی حداقل موهای خود را نشورید.
 • بر روی خط موی خود برای جلوگیری از لکه افتادن وازلین بمالید. شما نمی خواهید که پیشانی شما رنگ دیگری به خود گرفته باشد.
 • روی شانه های خود حوله قدیمی قرار دهید که دیگر از آن هرگز استفاده نمی کنید.
 • از یک خویشاوند یا دوست بخواهید به شما کمک کند. آن ها قادر به این خواهند که به صورت یکنواخت تری رنگ مو را روی موهای شما پخش کنند.
 • از دستورالعمل رنگ پیروی کنید. افراد زیادی بی خیال دستورالعمل ها می شوند و به عنوان مثال رنگ را بیش از حد پیشنهاد شده روی موهای خود رها میکنند. چنین کاری باعث میشود به نتیجه دلخواه دست پیدا نکنید.
 • نوارهای مو را طبق رنگدانه های طبیعی خودشان رنگ کنید. موهای تمامی افراد دارای رنگدانه های آبی، قرمز و زرد ولی با فوکوس های متفاوت است. آبی اولین رنگ است که زمانی که شما مو را رنگ می کنید تحت تاثیر قرار می گیرد، سپس قرمز و سپس زرد.
 • اگر به اندازه کافی رنگ روی موهای شما نباشد، فقط رنگدانه های آبی و قرمز شما تحت تاثیر قرار می گیرد و در نهایت موی شما زرد می شود ! راهنمای روی جعبه رنگ را با دقت بخوانید تا از داشتن موهای زرد جلوگیری کنید.

2اعمال معمول بعد از رنگ کردن را انجام دهید. انجام آن ها به همان اهمیت کارهای قبل از رنگ کردن است. انجام کارها و مراحل زیر باعث می شود موی شما فوق العاده به نظر آید:

 • از نرم کننده برای بستن فولیکول های مو و جلوگیری از محو شدن رنگ مو استفاده کنید.
 • قبل از رفتن به درون استخر شنا از نرم کننده استفاده کنید، استفاده از نرم کننده باعث شکل گیری مانعی بین کلر و موی شما می شود.
 • از نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید تا رنگ موهای شما براق و جذاب باقی بماند و نیاز به رنگ کردن مو به دفعات نداشته باشید.

شما با انجام مراحل بالا می توانید موهای خود را به روش طبیعی روشن کنید.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

‫8 نظرها

 1. سلام
  موهای من بصورت طبیعی روشن و طلایی رنگه ولی متاسفانه از ریشه داره تیره میشه
  کدوم راه برای اینکه دوباره موهام روشن بشه موثر تره؟
  البته نمیخوام از مواد شیمیایی استفاده کنم

 2. سلام
  موهای من مشکی رنگه ولی هرچی بلند تر میشه رنگش روشن تر میشه
  الان رنگ موهام از مشکی پر کلاغی رفته به قهوه ایه سوخته
  این تغییر رنگ موهام الان چه جوریه؟یعنی روز به روز بلندتر بشه روشن تر میشه یا موقتیه؟

 3. با عرض سلام خدمت همه دوستان این روش بسیار عالی است اگر اخری را انجام دهید میتوانید موهایتان را بلوند کنید ترفند شمارا هشت بسیار موثره

 4. روش شماره هشت ايا تاثير دايمي داره ؟ يا هر بار ك بخوايم موهامون روشن بشه بايد اينكارو انجام بديم ؟؟؟؟

  مننون از سايت خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن