اینترنتدیجیتال

چگونه ورژن بایوس مادربرد خود را پیدا کنیم

شاید شما نیاز داشته باشید، ورژن نرم افزاری بایوس مادربرد خود را بدانید، ولی نمیدانید که چگونه آن را پیدا کنید؟ در این آموزش می خواهیم یاد دهیم نسخه مادربرد خود را چگونه می شود پیدا کند و چندین روش را خواهیم گفت.

1ریست کردن کامپیوتر و وارد شدن به بایوس: یکی از ساده ترین و رایجترین روش ها وارد شدن به خود بایوس سیستم می باشد. برای اینکار کامپیوتر یا لپ تاپ خود را ریست کنید و سپس دکمه ای که برای وارد شدن به بایوس در نظر گرفته شده است را بزنید تا صفحه تنظیمات باز شود. این دکمه ها معمولا یکی از Delete, F2, F10 و F12 می باشند.

چگونه ورژن بایوس مادربرد خود را پیدا کنیم

2با استفاده از dxdiag: یکی دیگر از روش ها استفاده از دستور dxdiag می باشد. برای استفاده از این روش ابتدا باید ران را اجرا کنید ( پنجره + R ) و سپس دستور dxdiag را نوشته و سپس اینتر را بزنید. حال صفحه ایی مانند شکل زیر برای شما ظاهر می شود که می توانید ورژن بایوس خود را ببینید. اطلاعات دیگری از قبیل مقدار رم، کارت گرافیک و چیزهای دیگر نیز نوشته شده است.

بایوس مادربرد

3CPU-Z: یکی دیگر از بهترین روش های پیدا کردن ورژن بایوس، استفاده از نرم افزارهای مخصوص اینکار می باشد، که یکی از برترین آنها CPU-Z می باشد که اطلاعات کاملی را در مورد کامپیوتر یا لپ تاپ شما می دهد.

پیدا کردن ورژن آپدیت بایوس

4استفاده از PowerShell: PowerShell یک خط فرمان مانند Command Prompt می باشد که نسبت به cmd پیشرفته تر می باشد. برای باز کردن ران را اجرا کرده و سپس عبارت PowerShell را نوشته و اینتر بزنید. حال در کادر آبی رنگ عبارت زیر را نوشته و اینتر را بزنید و شما همانند تصویر زیر ورژن بایوس خود را می توانید ببینید.

Get-WmiObject win32_bios

پیدا کردن ورژن آپدیت بایوس

5استفاده از cmd: یکی دیگر از روش ها، استفاده از cmd است که همه شما کاربران با آن آشنا هستید. cmd را باز کرده ( ران را اجرا و عبارت cmd را تایپ و اینتر را بزنید ) و در آخر عبارت زیر را در کادر مشکی تایپ و اینتر را بزنید.

systeminfo | findstr /I /c:bios

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن