آرایش و زیباییمد

چگونه با استفاده از حنا رنگ مو درست کنیم

از ۵۰۰۰ سال پیش تاکنون، گیاه حنا برای تولید رنگ مو مورد استفاده قرار گرفته است. برگ‌های حنا خشک و به پودر تبدیل می‌شوند تا رنگ قرمز تولید کنند. سایه رنگی که توسط حنا ایجاد می‌شود، به محلی که گیاه در آنجا رشد کرده و نیز رنگ اصلی مو بستگی دارد. شما می‌بایست پودر حنا را به یک مایع اسیدی ملایم برای تولید رنگ موی حنا ترکیب کنید.

مراحل

1از حنای طبیعی و خالص استفاده کنید. حنای خالص و بدون افزودنی دارای مولکول‌های رنگ بسیار بیشتری نسبت به حناهای دارای افزودنی است که موجب تولید رنگ حنای قوی‌تری شده و که سایه بهتری بر روی مو ایجاد می‌کند.

چگونه با استفاده از حنا رنگ مو درست کنیم

2از مایعات گرم برای ترکیب خمیر حنا استفاده کنید. پودر حنا را در یک کاسه بریزید و به آن آب اضافه کنید. می‌توانید مقداری آبلیمو و یا آب لیموی تازه به این مخلوط اضافه نمایید. سپس، با یک قاشق، ترکیب را به خوبی مخلوط کنید تا یک مایع خمیری ضخیم همانند رب گوجه فرنگی ایجاد شود.

  • در صورتی که پوست شما به لیمو حساس است، از یک مایع اسیدی ملایم‌تر استفاده نمایید. شما می‌توانید، از آب پرتقال، آب گریپ‌فروت یا یک چای گیاهی دارای لیمو نیز بهره ببرید. بسیاری از دستورالعمل‌های تولید رنگ حنا، مایع اسیدی را حذف می‌کنند که ممکن است موجب خشک شدن موها شود.

چگونه با استفاده از حنا رنگ مو درست کنیم

3مقداری ادویه برای از بین بردن بوی حنا اضافه نمایید. دارچین بوی بهتری را به مخلوط می‌دهد. میخک رنگ حنا را تا حدودی تیره می‌کند، اما دارچین موجب تغییر رنگ می‌شود. همچنین می‌توان از روغن‌های پایه برای تغییر بوی حنا استفاده نمود.

  • به منظور جلوگیری ایجاد شوره یا خارش پوست سر، اضافه کردن دو یا سه قطره روغن درخت چای توصیه می‌شود.

آموزش از بین بردن بوی حنا

4خمیر حنا یک شب دست‌نخورده نگه‌دارید. روی کاسه را با پلاستیک پوشانده و در دمای اتاق قرار دهید. این زمان استراحت برای آماده سازی رنگ حنا بسیار مهم است. زیرا در این زمان حنا، رنگ خود را آزاد می‌کند.

  • شما می‌توانید زمان استراحت رنگ حنا را با قراردادن آن در یک محیط گرم کاهش دهید. کاسه را به مدت دو ساعت در محلی قرار دهید که دمای آن ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. اجازه ندهید که خمیر حنا در محلی باشد که دمای آن از ۳۵ درجه بیشتر باشد.

5خمیر حنا را با اضافه کردن مایعات بیشتر، نازک کنید. خمیر آماده شده در هنگام قرار گرفتن بر روی مو باید مانند ماست قوام داشته باشد.

6قبل از استفاده از رنگ حنا برای اولین بار، ابتدا رنگ را تست کنید تا سایه آن را بر روی چند تار موی خود ببینید. اجازه دهید رنگ تست، دو تا ۴ ساعت بر روی موی شما باقی بماند. پس از آن، ظرف ۴۸ ساعت اکسید شده و تیره‌تر می‌شود.

رنگ مو با حنا و چای

1مقداری چای سیاه دم کرده و به مدت یک شب به حال خود رها کنید.

رنگ مو با حنا و چای

2یک کاسه چای سیاه یک شب مانده را با پودر حنا و آب لیمو ترکیب کنید.

رنگ مو با حنا و چای

۳قبل از استفاده از رنگ حنا برای اولین بار، ابتدا رنگ را تست کنید تا سایه آن را بر روی چند تار موی خود ببینید. اجازه دهید رنگ تست، دو تا ۴ ساعت بر روی موی شما باقی بماند. پس از آن، ظرف ۴۸ ساعت اکسید شده و تیره‌تر می‌شود.

۴مخلوط مایع را بر روی موی خود بمالید. اجازه دهید تا مخلوط بر روی موی شما بماند تا رنگ مطلوب را ایجاد نماید. این مخلوط، موجب می‌شود تا موهای شما نرم و براق به نظر برسند.

اگر میخواهید رنگ حنا را از روی مو خود پاک کنید می توانید از مقاله ” پاک کردن حنا از روی مو ” را مطالعه کنید.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن