تناسب اندامورزش

چگونه چربی صورت خود را کاهش دهیم

شاید شما یک صورت بزرگ و یا گونه های چاق و افتاده را دوست نداشته باشید اما شما همیشه باید چهره ای که با آن به دنیا آمده اید را بپذیرید زیرا اعتماد به نفس یکی از موثر ترین عوامل در افزایش جذابیت است . با وجود این تفاسیر ، همچنان چندین راه طبیعی برای لاغر تر کردن و بهتر به نظر رسیدن صورت شما وجود دارند که در ادامه مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت. همچنین می توانید از مقاله دیگر ما که با نام ” چگونه صورت خود را لاغر کنیم ” نیز استفاده کنید.

بخش ۱ از ۳ : تغییر رژیم غذایی روزانه خود

1وزن کلی و چربی های اضافه خود را کم کنید . اگر میخواهید که صورتتان لاغر تر به نظر برسد حتما باید وزن کلی خود را کمتر کنید . کاهش چربی های ذخیره شده در بدن تنها با انجام رژیم غذایی امکان پذیر نیست . در طول روز مقدار کالری کمتری مصرف کنید تا بدن شما برای تولید انرژی از چربی های ذخیره شده در درون خود استفاده نماید و این امر منجر به کاهش چربی در صورت شما نیز خواهد شد .

 • خوشبختانه اگر شما صوتی لاغر تر میخواهید ، بدن شما ابتدا به سراغ چربی های جمع شده در قسمت های گردن ، فک و صورت می رود . به همین جهت اگر شما میزان کالری مصرفی روزانه خود را در حد متعادلی کاهش دهید ، در کوتاه ترین زمان ممکن صورت شما لاغر تر به نظر خواهد رسید و چربی های اضافه آن از بین خواهند رفت .
 • شما باید در بدن خود کمبود کالری ایجاد کنید . برای از دست دادن تقریبی تنها نیم کیلو از وزن خود حدود ۳۵۰۰ کالری باید مصرف شود که مقداری از کالری های مصرف شده به صورت خودکار توسط کار های روز مره و نفس کشیدن از بین می روند . اگر شما قصد لاغر شدن را دارید ، برای انجام آن باید بیشتر از کار های روز مره را انجام دهید تا تغییر چشمگیری در میزان چربی ها و وزن شما صورت گیرد .
 • کم کردن کالری به روش سالم ملزم به حذف مقداری از کالری ها به طور مثال ۵۰۰ کالری در روز با روش هایی مثل ورزش و تمرین و انجام رژیم های غذایی صحیح بدون آسیب رساندن به بدن و کمبود غذای مصرفی ضروری بدن است . به جای سخت گیری بیش از حد در میزان غذای روزانه میتوایند مواد غذایی سالم تر و بهتر را جایگزین برنامه روزانه خود کرده و آنها را مصرف نمایید یا به صورت آرام و منظم از حجم غذایی مصرفی خود بکاهید . نخوردن غذا از نظر پزشکی برای بدن بسیار خطرناک و مضر محسوب میشود و همچنین میتواند بدن شما را در حالت گرسنگی و نیاز قرار دهد که در نهایت منجر به کاهش فرایند سوخت و ساز ( متابولیسم ) در بدن شده و کاهش وزن را بسیار سخت تر از قبل خواهد کرد .

2با مصرف زیاد مایعات در طول روز بدن خود را پر از هیدرات یا به اصطلاح hydrated نمایید . دلایل بسیاری زیادی مبنی بر خوردن مایعات فراوان در طول زود از نظر پزشکی و سلامت وجود دارند اما یکی از آنها کمک کردن به کاهش پف ها و باد کردگی های صورت است .

 • دلیل اصلی اینکه آب میتواند به شما در کاهش چربی صورت کمک کند این است که مصرف زیاد مایعات میتواند باعث دفع سموم و مایعات زائد داخل بدن شود. همچنین با مصرف مقدار زیادی مایعات در طول روز سلامتی کلی شما افزایش پیدا کرده و به بهبود ظاهر مو و پوست شما کمک بسیاری می کند .
 • مصرف آب سرد باعث سوزاندن کالری اضافی در بدن می شود. آشامیدن تقریبی ۶۴ اونس آب و مایعات در روز میتواند یک هدف کلیدی برای برنامه لاغری شما باشد و همچنین مصرف مداوم مایعات در طول روز باعث شادابی و احساس بهتر و باریک و لاغر به نظر رسیدن صورت شما می شود.

چگونه چربی صورت خود را کاهش دهیم

3برای داشتن رژیم غذایی سالم تر ، غذای سالم تر و سلامت تری را مصرف کنید : مصرف مواد غذاهایی که کمتر شامل مواد فراوری شده و همچنین آرد های تصفیه شده مثل نان سفید یا ماکارونی هستند برای بدن شما و رژیم غذایی شما بسیار مفید تر و سالم تر خواهد بود . در عوض میتوانید مواد غذایی که شامل سبزیجات فراوان ، میوه های تازه ، فیبر و پروتئین زیاد هستند را مصرف نمایید .

 • از مصرف غذاهایی که از نمک بسیار بالایی برخورداند ( مانند تنقلاتی که سرشار از نمک هستند ) شدیدا پرهیز نمایید . نمک بدن شما را به سمت مصرف بیشتر آب سوق میدهد و درنتیجه با مصرف شدن آب موجود در بدن ، صورت شما پف کرده و باد کرده به نظر خواهد رسید . شکر نیز مانند نمک میتواند بسیار برای بدن مضر باشد. مصرف مواد غذایی که شامل کربوهیدرات های فراوری شده به همراه شکر فراوان هستند نیز باعث از بین رفتن فرم لاغر صورت خواهد شد.
 • همچنین کسانی که کمتر از سن قانونی هستند از مصرف الکل باید خودداری نمایند . یکی از جنبه های منفی مصرف الکل ایجاد پف کردگی ها و باد کردن صورت است که به خاطر اجبار بدن به مصرف آب درون خود ایجاد میشود . به عنوان مواد غذایی سالم و مفید برای بدن و موثر در کاهش وزن میتوان بادام، کلم بروکلی، اسفناج و ماهی قزل آلا را نام برد.

چگونه چربی صورت خود را کاهش دهیم

4مشخص کنید که به چه مواد غذایی حساسیت دارید : گاهی اوقات عامل شکل گیری یک صورت چاق و ورم کرده میتواند عدم سازگاری بدن به برخی مواد غذایی و یا ایجاد حساسیت ها و آلرژی های شخصی نسبت به بعضی از مواد باشد که در صورت بروز این مشکل حتما باید به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید . به طور مثال برخی افراد ممکن است به gluten ( پروتئین تشکیل دهنده گندم ) حساسیت داشته باشند و ملزم به استفاده از مواد غذایی بدون gluten باشند . امروزه بیشتر رستوران ها و مراکز عطاری دارای مواد غذایی بدون gluten نیز می باشند .

 • بعضی از افراد دارای سندروم روده ی تحریک پذیر و حساس نتیجه این ویژگی را صورت چاق تر خود می دانند . اختلالات گوارشی بسیار رایج هستند و در ۱۵ درصد افراد بالغ وجود دارند.
 • همچنین این امکان وجود دارد که برخی هورمون ها مثل PMS در بعضی افراد باعث ایجاد صورت های تو پر تر و چاق تر شوند.

چگونه چربی صورت خود را کاهش دهیم

بخش ۲ از ۳ : از ورزش برای لاغر تر شدن صورت خود استفاده نمایید

1ماهیچه های صورت خود را با حرکات مخصوص نرمشی به حرکت در بیاورید . شما میتوایند با انجام حرکات ورزشی بر روی عضله های صورت خود آنها را تقویت کنید و این عمل منجر به لاغر تر و باریک تر شدن صورتتان می شود .

 • به طور مثال شما میتوانید با انجام یک عمل ساده ، نفس عمیق بکشید و هوا را در داخل دهان خود حبس کنید سپس هوای حبس شده را در دهان خود از یک طرف به طرف دیگر جا به جا کنید . پس از چندین بار اجرای این ورزش و بعد از مدتی شاهد باریک تر شدن و لاعر تر شدن صورتتان خواهید بود .
 • تمرین خندیدن : برای انجام این تمرین نیاز دارید تا دهان و گونه های خود را فشرده کنید تا دندان هایتان به اصطلاح به یکدگیر گره بخورند سپس بدون چشمک زدن ، لب های خود را باز کنید . این کار را چندین بار در طول روز تکرار نمایید .
 • لب هایتان را دریک طرف صورت جمع کنید و این چروکیدگی را برای چند ثانیه نگه دارید سپس این عمل را به طرف دیگر صورت منتقل نمایید و تکرار کنید . اگر شما شخصی هستید که از ماهیچه های صورت خود بسیار زیاد استفاده میکند یا در طول روز لبخند زیاد می زند نیز به راحتی با تکرار همین حرکات میتوانید صورتی باریک و لاغر تر داشته باشید.

حرکات ورزشی لاغر کردن صورت

2متابولیسم و سوخت و ساز بدن خود را با انجام حرکات ورزشی و نرمشی صحیح افزایش دهید . اگر این اعمال را انجام دهید شاهد تغییرات آن بر روی صورت خود خواهید بود . همچنین تمرین و ورزش برای سلامت کلی بدن نیز بسیار مفید است . منظور از ورزش وارد کردن فشار زیاد بر بدن نیست و تمرین ها میتوانند فقط شامل پیاده روی مداوم و روزانه به مدت ۳۰ دقیقه شوند . یا شما میتوانید از یک برنامه ورزشی منظم در طی ۳ الی ۵ روز هفته پیروی کنید ، در واقع هر ورزش و تمرینی که باعث افزایش متابولیسم ، کاهش وزن کلی و لاغر تر شدن صورتتان شود میتواند مفید باشد.

 • البته ورزش و انجام حرکات نرمشی نباید باعث ایجاد این اشتباه شود که شما میتوانید به خوردن مواد غذایی مضر و تنقلات روی بیاورید چرا که بخش اصلی کاهش وزن را رژیم غذایی منظم و سالم تشکیل میدهد اگرچه ورزش کردن هم تاثیر بسیار زیادی در سلامت کلی بدن و تقویت قوای جسمانی دارد.

3خواب به اندازه یکی از مهم ترین عوامل برای داشتن یک صوت لاغر و باریک است . خواب کافی و مناسب میتواند باعث سلامت بدن شود ، بسیاری از مقالات و تحقیقات نشان میدهند که عدم استراحت مناسب و خواب کافی رابطه مستقیمی با افزایش وزن دارد . یک بدن خسته میتواند باعث آویزان شدن چربی ها و عضلات صورت و پف کردن آن شود و حتی صورت را بزرگ تر از شکل عادی خود نشان دهد . یک خواب کافی شامل ۷ الی ۸ ساعت مداوم خواب در شب میشود و برای این کار مطمئن شوید برای خوابتان یک برنامه زمانی منظم و دقیق داشته باشید.

4از کار های خلاقانه برای لاغر تر شدن صورتتان استفاده نمایید . از باد کردن بادکنک ها گرفته تا درمان با حوله داغ روش های بسیار زیادی هستند که گفته میشود به باریک تر شدن صورت کمک میکنند .

 • فوت کردن در بادکنک میتواند گونه های صورتتان را با یکدیگر هماهنگ سازد . برای اینکار تنها لازم است تا روزی ۱۰ بار در یک بادکنک فوت کرده و آن را خالی کنید و بعد از مدت زمان ۵ روز شاهد تاثیر این عمل خواهید شد .
 • یک حوله داغ شده را روی صورت خود قرار دهید . برخی معتقدند بخار آب میتواند به آب کردن چربی های صورت کمک کند . با انجام این عمل صورت شما عرق کرده و برخی از چربی های ذخیره شده را آزاد میکند . برای انجام اینکار لازم است تا فقط یک حوله را در داخل آب داغ برده و سپس آن را روی صورت خود قرار دهید .
 • از آدامس های بدون قند دوبار در روز استفاده کنید و در هر بار استفاده حداقل آنها را برای مدت ۲۰ دقیقه بجوید . این عمل در حقیقت یک ورزش برای صورت است و باعث کاهش کالری ها و هماهنگ سازی ماهیچه های صورت میشود . همچنین شما میتوانید از ماساژ صورت با روغن جوانه گندم نیز برای شبیه سازی فرآیند شبیه سازی گردش خون در صورت خود استفاده نمایید . این عمل را میتوانید با کف دست خود انجام داده و از چانه های صورت به شکل دایره ای دست خود را حرکت داده و به تمام صورت خود برسانید.

بخش ۳ از ۳ : از راهکار های زیبایی، برای داشتن چهره ای لاغر تر استفاده نمایید

1از لوازم آرایشی برای لاغر تر به نظر رسیدن صورت خود استفاده نمایید . بسیاری از روش های آرایشی برای تغییر ظاهر صورت و تصویر سازی یک چهره ی زیبا و باریک وجود دارند :

 • اضافه کردن پودر برنز کننده ( bronzing powder ) به فرو رفتگی های گونه ها و همچنین به دو طرف بینی . همچنین اضافه کردن کمی سرخی ( blush ) به قسمت بالای گونه ها میتواند در باریک تر به نظر رسیدن صورت شما بسیار مفید باشد . با استفاده از پودر برنز کننده یک خط ممتد از گوش تا گوشه ی لب خود بکشید و سپس سرخی را به بالای آن اضافه نمایید . در استفاده از پودر برنز کننده دقت کنید که رنگ این پودر دو لایه پر رنگ تر از رنگ پوست شما باشد زیرا در این صورت باعث ایجاد لایه های جدیدی رو پوست فعلی شما میشود و ظاهر شما را باریک تر جلوه می دهد.

2در هنگام آرایش به چشم های خود اهمیت دهید : اگر آرایش چشم هایتان زیبا باشد خود به خود باعث باریک تر به نظر رسیدن چهرتان میشود . وقتی که لب های شما پر از آرایش و بزرگ تر باشد باعث گرد تر شدن ظاهر صورتتان می شود ، پس اگر نگران بزرگ تر به نظر رسیدن صورتتان هستید ، از ریمل مژه و ابرو ، خط چشم و سایه چشم برای آرایش چشم خود استفاده نمایید و لب هایتان را بدون تغییر رها کنید یا فقط از کمی براق کننده برای آنها استفاده کنید .

 • شکل ابرو ها و آرایش آنها تاثیر زیاد و مهمی در باریک بودن چهره شما دارند . اگر ابرو هایتان زیبا به نظر برسند به طور کلی ظاهر شما باریک تر و لاغر تر میشود و برای این منظور اگر تخصصی ندارید یا نمی دانید که چگونه ابروهایتان را شکل دهید و آرایش کنید ، سالن های زیبایی بسیار زیادی وجود دارند که این کار را برای شما انجام میدهند .

3یادگیری و استفاده از هنر contouring در آرایش – : contouring عبارت است از شکل دادن به قسمتی از صورت و بهبود ساختار چهره در آرایش . بسیاری از ستارگان هالیوود از این هنر برای تغییر دادن شکل صورت خود نظیر ایجاد استخوان های گونه قوی تر و یا بینی نازک تر استفاده می کنند . برای بینی نازک تر لازم است تا یک پودر پر رنگ تر و سیاه تر از رنگ پوست خود را انتخاب کرده و لایه ی نازکی از آن را در دو طرف بینی خود رسم کنید و سپس از قلمو های مخصوص استفاده کرده تا هر طرف را تا امتداد لبه ترکیب نمایید . از یک highlighter استفاده کنید تا آن را تا بالای ابرو های خود پخش کنید و با استفاده از آن خطی را به مرکز بینی خود رسم نمایید .

 • برای شکل دادن صورت نیز میتوانید از پودر contouring که رنگ آن از پوستتان دو لایه تاریک تر است روی گونه های خود استفاده نمایید .

4یکی دیگر از راهکار هایی که با استفاده از آرایش میتوانید چهره خود را لاغر تر جلوه دهید ، استفاده از عناصر تصویر سازی روی صورتتان است . برای این منظور میتوانید از یک قلم آرایشی استفاده کنید و پودر sheer highlighting را از زیر چشمتان تا مرکز بینی خود پخش کنید . همچنین در تکنیک تصویر سازی میتوانید از پودر برنز کننده به دلیل ایجاد کنتراست خاص آن در لاغر تر نشان دادن ظاهر صورت ، استفاده نمایید .

5استفاده از مدل مویی که باعث باریک تر نشان دادن صورتتان شود . همه ی مدل های مو یکسان نیستند و بسته به شکل سر شما ، مدل های موی مختلف میتوانند شما را لاغر تر یا چاق تر و صورتتان را گرد تر نمایش دهند. به طور مثال اگر موی های بلندی دارید ، آنها را از قفسه سینه خود بلند تر نکنید و حتما از یک آرایشگر بخواهید تا لایه های نرمی را به آن اضافه کند.

 • همچنین از موی های پیچیده و فر خورده برای قرار گیری در جلوی صورت خود میتوانید استفاده کنید . دقت کنید که اگر موی های اضافی رسیده به صورتتان به صورت مستقیم و خطی باشند باعث پر شدگی و حجیم تر شدن ظاهرتان خواهند شد.

6تا حد امکان از انجام عمل های زیبایی بر روی صورت خود اجتناب کنید . این عمل ها در برخی موارد ممکن است مطابق خواسته شما نباشند و ظاهرتان را خراب کنند و همچنین باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن چهره شما خواهند شد . اگرچه افراد مسن و سالمند از این عمل ها برای خلاص شدن از چربی های اضافی صورت میتوانند استفاده کنند .

 • عمل های جراحی صورت میتوانند چربی های اضافی را کم کرده و آنها را از بین ببرند و همچنین بعضی از افراد از کاشت گونه ( implant ) برای تغییر در ظاهر صورت خود استفاده می کنند .
 • از ظاهر طبیعی خود رضایت داشته باشید و قبل از انجام این عمل ها حتما تحقیق کرده و فکر کافی روی آنها انجام دهید زیرا افرادی هستند که بدون تفکر در مورد عواقب این عمل های زیبایی دست به انجام آنها زده و برای باقی عمر خود پشیمان می مانند .
 • هموراه به یاد داشته باشید که برای کم کردن چربی های صورت و داشتن چهره ای زیبا تر و لاغر تر روش های طبیعی بسیار زیاد ، کم هزینه و بی خطر تری نظیر استفاده از حقه های آرایشی ، رژیم های غذایی ، ورزش و … وجود دارند که میتوانید به جای عمل های زیبایی از آنها استفاده نمایید .

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن