آرایش و زیباییمد

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

چشم های ما جزو حساس ترین بخش های بدن مان هستند. شاید آخرین خواسته شما قرارگیری مواد آرایشی و شویندگی ( نظیر صابون) در چشمانتان و افسوس پولی را خوردن باشد که بابت سایه چشم جدیدی که اصلا هم به آن نیاز نداشته اید، پرداخته اید. ابتدا ما برای آموزش نحوه پاک کردن آرایش چشم، با روش شامپو بچه شروع می کنیم و سپس در روش بعدی نگاهی به محصولات دیگر می اندازیم که بر روی میز آرایش شما پیدا می شود بدون اینکه نیاز باشد پولی صرف یک پاک کننده آرایش چشم گران کنید.

بخش ۱ از ۲: استفاده از شامپو بچه

1از شامپو بچه استفاده کنید: فکر می کنید تنها برای شستن بچه های کوچک است ؟ استفاده از شامپو بچه راهی عالی برای پاک سازی ریمل های چشم ( حتی ضدآب ها )، خط چشم و سایه چشم است. پاک کنندگان آرایش چشم می توانند واقعا گران قیمت باشند ( اگر دایم چشم خود را آرایش می کنید)، بنابراین استفاده از شامپو بچه می تواند راهی ساده و عاری از درد برای پاک کردن آرایش شما باشد و البته سوزشی هم ندارد!

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

2خیس کردن ناحیه چشمان تان با کمی آب گرم: می توانید کمی شامپو روی پنبه بزنید و آن را روی پلک های خود بمالید. استفاده از پنبه باعث می شود که کمی این کار تمیزتر انجام شود.

  • اگر می خواهید فقط قسمتی از آرایش خود را پاک کنید ( به عنوان مثال اشتباه آرایش کرده اید ) می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید! کمی شامپو ( یا هرچیزدیگری که در اختیار دارید) روی منطقه مورد نظر بزنید و سپس با انتهای گوش پاک کن آن را پاک کنید.

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

3مقدار کمی شامپو بچه بزنید و آن را روی چشم ماساژ دهید: به احتمال زیاد کمی کف تولید می شود. چشمان خود را ببندید تا کف درون آن ها نرود. حتی اگر شامپویی باشد که اشک شما را نیاورد لازم نیست ریسک کنید.

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

4با آب ولرم آن را بشویید: درست نظیر هر تمیز کننده دیگر حوله خود را بردارید و به آرامی شامپوها را پاک کنید. سپس به آرامی صورت خود را خشک کنید.

  • اگر شامپو بچه جواب نمی دهد و چیز دیگری هم ندارید از روش دو استفاده کنید.

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

بخش ۲ از ۲: استفاده از روش جایگزین

1از مرطوب کننده یا صابون ضدحساسیت یا پاک کننده ها استفاده کنید: مگر اینکه به صورت خود چسب زده باشید که مرطوب کننده یا پاک کننده صورت شما نتوانند نظیر هر پاک کننده آرایش دیگر، آرایش چشم شما را پاک کنند. چشمان خود را ببندید سپس به آرامی یکی از آن ها را روی منطقه مورد نظر بمالید و آن را با یک حوله پاک کنید.

  • نگران سوزش چشمان خود نباشید، مگر اینکه از پاک کننده ای استفاده کنید که دارای اسید سالیسیلیک است، تا زمانی که چشمان خود را بسته نگه دارید مشکلی پیش نمی آید.

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

2پاک کننده خود را بسازید: احساس یک بچه را دارید؟ پس می توانید برای خود یک پاک کننده آرایش چشم بسازید. هر نوع روغنی به خوبی جواب می دهد ولی روغن زیتون یا بادام بهتر است.

  • چیزی حدود ۶۰ گرم نارون کوهی را با همین مقدار روغن زیتون مخلوط کنید تا یک پاک کننده آرایش چشم دست ساز داشته باشید.
  • مخلوط مورد نظر را کمی هم بزنید و روی یک پارچه یا پنبه آن را بمالید و منطقه مورد نظر را از آرایش پاک کنید. سپس با یک حوله خشک آن جا را تمیز کنید. نارون کوهی برای چروک های پوست عالی است ولی بوی خوبی ندارد، در عوض پوست نرمی خواهید داشت.

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

3حواستان به ژل پترولیوم و روغن ها باشد. بعضی از افراد از وازلین (ژل پترولیوم) روغن بچه و بعضی از روغن های دیگر برای پاک کردن آرایش استفاده می کنند، نمی توانید روی آن ها به خوبی حساب کنید. ممکن است استفاده از آن ها حول چشمان شما حفرات و یا جوش های زیرپوستی شیری رنگی ایجاد کنند.

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

4اگر می توانید از دستمال های مرطوب مخصوص کودکان استفاده کنید که نه کثیف کاری دارد و نه درد. تنها کاری که باید بکنید برداشتن یکی از این دستمال ها و تمیز کردن چشمانتان ( البته به حالت بسته ) است و آرایش فورا پاک می شود. چندتا از آن ها را کنار تخت داشته باشید تا شب از جای خود برای پاک کردن صورت بلند نشوید.

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

5یک پاک کننده آرایشی خوب بخرید. اگر پوست حساسی دارید که هیچکدام از روش های استفاده از شامپو بچه یا پاک کننده دست ساز جوابگو نیست باید برای خرید یک پاک کننده آرایش چشم خوب خرج کنید. این پاک کنندگان گران قیمت هستند و اگر به طور معقول از آن ها استفاده کنید دوام طولانی خواهند داشت. از برندی استفاده کنید که پشیمانی برای شما نیاورد چون محصولات مشابهی زیادی در بازار وجود دارد. بعضی از آن ها به شکل کف، حلال یا مایع و به شکل کرم هستند و برندهایی نظیر Clinique، Noxzema، Neutrogena، MAC و Lancome برندهای خوبی به شمار میروند.

چگونه آرایش چشم ها را پاک کنیم

نکات آموزشی این بخش:

۱- اگر خط چشم بدون سایه چشم دارید می توانید از گوش پاک کن با قرار دادن کمی آب و یا محلول لوسیون بر روی آن استفاده کنید.

۲- برای پاک کردن خط چشم، یک پنبه را در یک آرایش چشم پاک کن فرو ببرید و به آرامی روی منطقه مورد نظر بمالید. ( پنبه را نکشید به آرامی بمالید چون باعث ایجاد چین و چروک می شود).

۳- به عنوان یک راه حل جایگزین، می توانید از مقدار کمی روغن زیتون هم استفاده کنید، کمی از این روغن را روی پنبه یا یک پارچه نرم بمالید و سپس روی پلک خود به آرامی بکشید. آرایش چشم شما فورا محو می شود.

۴- اگر با شامپو بچه راحت نیستید، می توانید از دستمال مربوط خاص بچه ها استفاده کنید، گرچه آن ها برای کار دیگری تولید شده اند ولی می توانند به خوبی آرایش شما هم پاک کنند. خیلی راحت چشمان خود را ببندید و پارچه را روی مژگان و زیر چشمان خود بکشید.

۵- اگر شرایط خیلی بد بود، اندکی از لوسیون غیرمعطر ( در حد چند قطره کم ) خود را بردارید و به آرامی روی پلک های خود بمالید. سعی کنید لوسیون در چشمان شما نرود و بنابراین چشمان خود را ببندید.

هشدار ها:

۱- بعضی از افراد به ژل پترولیوم خیلی حساس هستند بنابراین در استفاده از آن و نزدیک کردن آن به چشمان خود مراقب باشید.

۲- آرایش هر چشم را جداگانه پاک کنید. ژل پترولیوم را روی هر دو چشم خود همزمان نمالید که سعی در این هم داشته باشید که آن را پاک کنید.

۳- از شامپوهای معمولی یا شامپوهایی که باعث سوزش چشم می شوند استفاده نکنید چون باعث ایجاد اشک و سوزش چشم ها می شوند. اگر چاره ای ندارید زمانی که شامپو را می شویید چشمان خود را با حوله پاک کنید.

۴- زمان پاک سازی ژل پترولیوم خیلی سخت آن را پاک نکنید چون ممکن است باعث سوزش شود.

۵- از دستمال مرطوب مخصوص کودکان نزدیک چشمان خود استفاده نکنید چون باعث سوزش می شوند و اگر حاوی الکل باشند باعث پف کردن و قرمز شدن چشم ها می شوند.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن