سبک زندگیغذا و نوشیدنی

چگونه زنجبیل را نگهداری کنیم

زنجبیل یکی از گیاهان دارای خاصیت بالا می باشد که به عنوان ادویه یا درمان ( درد معده ) استفاده می شود. سال ها در طب سنتی از زنجبیل به عنوان دارو و برای درمان بسیاری از مشکلات استفاده شده است. در مقاله قبلی آموزش دادیم که چگونه با زنجبیل چایی دم کنن، حال می خواهیم در سه روش توضیح دهیم که چگونه می توانید زنجبیل تازه را برای مدت طولانی نگه دارید.

روش ۱ از ۳ : نگهداری زنجبیل در یخچال روش ۱ از ۳ : نگهداری زنجبیل در یخچال

1برای اینکه زنجبیل تازه را در یخچال قرار دهید باید آن را در یک کیسه زیپ دار قرار دهید. بدین منظور یک کیسه زیپ دار تهیه کرده و زنجبیل را داخل آن قرار دهید و سپس هوای داخل کیسه را تا حد امکان خالی کنید و در آخر در یخچال قرار دهید.

2اگر برای شما تهیه کیسه زیپ دار مشکل هست می توانید از دستمال و یک کیسه کاغذی اشتفاده کنید. بدین منظور یک دستمال کاغذی بزرگ برداشته و دور زنجبیل بکشید و آن را داخل کیسه کاغذی قرار داده و داخل یخچال بگذارید.

روش ۲ از ۳ : نگهداری زنجبیل در فریزر روش ۲ از ۳ : نگهداری زنجبیل در فریزر

1برای فریز کردن زنجبیل و استفاده از اون در فصولی که در دسترس نیست، زنجبیل تازه رو داخل کیسه ی نایلکس بگذارید و بعد از خالی کردن هوای کیسه اون رو گره بزنید و در فریزر نگهداری کنین. به این ترتیب زنجبیل چند ماه تازه میمونه و میتونین هر بار هنگام مصرف یک تکه از اون رو ببرین ،پوست بگیرین و رنده کنین.

2یکی دیگر از راههای فریز کردن زنجبیل : زنجبیل را پوست کنده و آن را رنده کنید و سپس اندازه هر بار مصرف خود مانند تصویر در یک ظرفف آلومینیومی قرار دهید و در آن را گذاشته و در فریزر قرار بدید.

  • همچنین می توانید به صورت دایری شکل برش داده زنجبیل را و در ظرف آلومینیومی قرار دهید.

روش ۳ از ۳ : روشهای دیگر نگهداری زنجبیل روش ۳ از ۳ : روشهای دیگر نگهداری زنجبیل

1یکی دیگر از روش ها این است که زنجبیل را دورش نایلون بپیچید و آن را داخل یک شیشه خالی قرار دهید و سپس آن را داخل یخچال قرار دهید.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن