آرایش و زیباییمد

چگونه موهای خود را صاف کنیم

این روزها خیلی ها دوست دارند موهای خود را هر جور که شده است صاف کنن. موهای فِر و مواج جالب و هیجان انگیز است، اما همواره مرتب نگه داشتن آنها بسیار مشکل است. بسیاری از افراد نسبت به صاف کردن موهای خود به علت ترس از ایجاد آسیب بی میل هستند، اما با وسایل، محصولات و تکنیک های مناسب، می توانید بدون وارد کردن آسیب، موهای خود را صاف کنید. می توانید با کمک این مقاله موهای خود را صاف کنید. پس همراه ما باشید.

بخش ۱ از ۳: استفاده از اتوی مو برای صاف کردن مو

1موهای خود را شسته و با باد سرد سشوار آن را خشک کنید. هنگام شستن موها، شامپو و نرم کننده مناسب با نوع موی خود را انتخاب کنید. برای موهای ضخیم و مجعد، از شامپو و نرم کننده صاف کننده استفاده کنید. برای موهای صاف و بی حالت از محصولات حجم دهنده استفاده کنید. پس از شستن موها،

 • ابتدا ریشه موهای خود را با سِشوار خشک کرده، سپس ساقه موها را خشک کنید.
 • برای افزودن به حجم موها، هنگام خشک کردن سر خود را به پایین کاملاً خم کنید.
 • از یک برس دندانه درشت برای باز کردن گره ها و محکم گرفتن موها حین خشک کردن، استفاده کنید.

چگونه موهای خود را صاف کنیم

2از یک اِسپری محافظ در باربر حرارت استفاده کنید. اِسپری محافظ مو در مقابل حرارت رطوبت را درون مو نگه داشته و مانع خشک و مجعد شدن موها می شود. قوطی را حدود ۱۵ سانتی متر دورتر از موها نگه داشته و اِسپری محافظ را بر همه قسمت های مو بمالید.

آموزش صاف کردن مو

3موهای خود را به دو دسته تقسیم کنید. تقسیم کردن موها به دو قسمت شما را از صاف شدن همه موها به طور کامل و بدون جا افتادن دسته ای مو، مطمئن می کند. آسان ترین راه برای دسته کردن موها، تقسیم آنها به سه لایه است.

 • لایه اول را با گرفتن قسمت جلوی موها و عقب بردن آن ها با استفاده از انگشت شست، ایجاد کنید. این لایه را با پیچاندن آن و محکم کردن آن با استفاده از یک گیره با کلیپس، جدا کنید.
 • لایه دوم را با جدا کردن موهای باقی مانده بالای گوش و محکم کردن آن ها با استفاده از یک گیره یا کلیپس، جدا کنید.
 • لایه سوم شامل همه موهای باقی مانده و در واقع موهای پشت سر و بالای گردن است.
 • در صورت داشتن موهایی بسیار ضخیم، می توانید موهای خود را به قسمت های بیشتری تقسیم کنید. در صورت داشتن موهایی بسیار نازک یا کم پشت، احتمالاً اصلاً به دسته بندی کردن موها نیازی نداشته، یا تقسیم آن ها به دو دسته کافی خواهد بود.

آموزش صاف کردن مو

4اُتوی صاف کن موی خود را با درجه مناسب با موهایتان، تنظیم کنید. اغلب اُتوهای مو با کیفیت، به شما اجازه انتخاب درجه حرارت اُتو را می دهند. استفاده از حرارت مناسب برای موهایتان شما را از دست یابی به بهترین نتیجه مطمئن کرده و از وارد شدن آسیب غیر ضروری به مو جلوگیری می کند. درجه حرارت انتخابی بستگی به نوع موهای شما دارد:

 • برای موهای نازک یا آسیب دیده باید از دمایی بین ۱۵۰ تا ۹۳ درجه سانتی گراد (۳۰۰ تا ۲۰۰ درجه فارِنهایت) استفاده شود.
 • موهایی با ضخامت متوسط و در شرایط خوب باید از دمایی بین ۱۷۷ تا ۱۴۹درجه سانتی گراد (۳۵۰ تا ۳۰۰ درجه فارِنهایت) استفاده کنند.
 • موهای خیلی ضخیم یا خشن و مجعد باید از دمایی بین ۲۰۵ تا ۱۷۷ درجه سانتی گراد (۴۰۰ تا ۳۵۰درجه فارِنهایت) استفاده کنند.

چگونه موهای خود را صاف کنیم

5از تکنیک مناسب استفاده کنید. صاف کردن موها با استفاده از اُتوی مو شامل هیچ مرحله پیچیده ای نبوده، اما نکات مفیدی برای دست یابی به بهترین نتیجه، وجود دارد:

 • دسته مویی با اندازه مناسب بردارید. برای بهترین نتیجه، موهای خود را در دسته هایی با عرض ۵ تا ۲٫۵ سانتی متری (۲ تا ۱ اینچی) و به ضخامتی کمتر از ۲٫۵ سانتی متر (۰٫۵ اینچ) صاف کنید. در صورت استفاده از دسته ای به مراتب بزرگتر از مقدار گفته شده، موهای شما کاملاً صاف نمی شوند. اما در صورت استفاده از دسته هایی کوچکتر، این کار چندان به طول نمی انجامد.
 • موها را محکم بگیرید. از یک دست خود برای گرفتن دسته مو همزمان با اُتو کشیدن استفاده کنید. اتو را در طول موها حرکت دهید. در صورت صاف نشدن مو به اندازه کافی با مرتبه اول، نگران نباشید، فقط اُتوی مو را یکبار دیگر در طول مو حرکت دهید.
 • صاف کردن را از حدود ۲ سانتی متر پایین تر از ریشه شروع کنید. این کار قدری حجم به موهای شما داده و موها به کف سر شما نمی چسبند.
 • از حرکات مرتب، و نه حرکات نامنظم، استفاده کنید. سعی کنید اُتوی مو را در یک حرکت نرم و روان روی موها بکشید. در صورت حرکت دادن نامنظم اُتو، پس از پایان در موهای خود خطوط اُفقی خواهید داشت.

چگونه موهای خود را صاف کنیم

6در صورت بخار کردن موها، یا شنیدن صدای جِلِز و وِلِز، کار را متوقف کنید. در صورت رخداد چنین چیزی، موهای شما کاملاً خشک نیستند. کار را متوقف کرده، اُتوی مو را خاموش کرده، و از یک سِشوار برای خشک کردن کامل موها قبل از ادامه صاف کردن، استفاده کنید. استفاده از اُتوی مو روی موهای مرطوب، موهای شما را به وضعیت بدی در خواهد آورد، بنابراین هر زمان ممکن ازا ین کار پرهیز کنید.

چگونه موهای خود را صاف کنیم

7لایه بعدی مو را صاف کنید. به محض صاف کردن لایه پایینی مو، لایه بعدی را باز کرده و با استفاده از همان تکنیک، آن را صاف کنید. قسمت بالایی موها باید آخرین قسمتی باشد که صاف می شود.

چگونه موهای خود را صاف کنیم

8کار خود را در آینه امتحان کرده و مطمئن شوید هیچ قسمتی از قلم نیفتاده باشد. صاف کردن دوباره یک یا دو دسته موی جا افتاده، کار ساده ایست. کنترل کردن پشت موها را فراموش نکنید. در صورت مشاهده هر موج یا پیچ، روی آن قسمت را یکبار دیگر اُتو بکشید.

روش صاف کردن مو

9موهای خود را مدل دهید. شاید نیاز به گرفتن اُتو به وضعیتی خاص باشد تا از صورت شما دور مانده، یا مدهایتان را مدل خاصی ببخشد. اُتو را به آرامی در انتهای هر دسته مو چرخانده تا در انتهای موها، حالت ایجاد کند.

بخش ۲ از ۳: استفاده از سشوار برای صاف کردن مو

1موهای خود را بشویید. شاید این مرحله بدیهی به نظر برسد، اما باید قبل از استفاده از سِشوار، موها را شست. از یک شامپو و نرم کننده صاف کننده برای موهای ضخیم، مجعد یا فر، یا از یک شامپوی حجم دهنده برای موهای بی حالت و صاف استفاده کنید.

 • نرم کننده را تنها از وسط ساقه مو تا انتهای موها بمالید. درصورت مالیدن آن بر روی ریشه ها، موهای شما بی حالت و چرب به نظر خواهند رسید.
 • از یک شانه دندانه درشت برای باز کردن گره ها همزمان با نرم کننده، استفاده کنید. نرم کننده این کار را بسیار آسانتر کرده و شکستگی موها را به حداقل می رساند.

چگونه موهای خود را صاف کنیم

2موهای خود را با استفاده از حوله، خشک کنید. به محض خروج از حمام، موهای خود را در یک حوله جاذب آب پیچیده و به مدت یک تا دو دقیقه به همان حال رها کنید. سپس موهای خود را باز کرده و با استفاده از حوله به آرامی نم موها را گرفته تا رطوبت اضافه موها گرفته شود.

چگونه موهای خود را صاف کنیم

3از یک شانه دندانه درشت برای شانه کردن موهای خود استفاده کنید. حتماً این کار را به آرامی انجام دهید. موهای مرطوب بسیار شکننده هستند. به خاطر داشته باشید که شانه زدن را از پایین به بالا، و نه از بالا به پایین، انجام دهید. این کار باعث شکستگی کمتر موها خواهد شد.

صاف کرذن مو

4مقدار کمی سرم یا کرم صاف کننده مو به وسط ساقه تا انتهای موها زده و موها را ماساژ دهید. این کار موهای شما را پس از پایان کار، نرم تر و براق تر خواهد کرد.

چگونه موهای خود را صاف کنیم

5موهای خود را کاملاً خشک کنید. سِشوار را (ترجیحاً با درجه و حرارت زیاد) روشن کرده و موهای خود را کاملا خشک کنید. بر خشک کردن ریشه ها تمرکز کرده، و با استفاده از انگشتان موها را آرام آرام بلند کنید. هنوز زمان استفاده از بُرِس فرا نرسیده است.

 • حتماً سر سِشوار را رو به پایین بگیرید. سِشوار باید باد را از تاج سر به پایین بدمد، نه به بالا.
 • باید موهای خود را تا حدود ۶۰٪ تا ۸۰٪ خشک کنید، اما نه بیشتر.

آموزش صاف کردن مو با سشوار

6موهای خود را به دو دسته تقسیم کنید. تقسیم کردن موها قبل از پایان کار سِشوار کردن، فکر خوبیست؛ چرا که بر صاف کردن یک دسته مو در یک زمان تمرکز می کند. موهای خود را به سه دسته نقسیم کنید یکی در قسمت تاج سر، یکی در قسمت میانی سر، و سوم در بالای گردن. از کلیپس یا گیره برای محکم کردن دو لایه بالا و دور نگه داشتن موقتی آنها، استفاده کنید.

7از نوع مناسب بُرِس، استفاده کنید. نوع بُرِس مورد استفاده هنگام سِشوار کشیدن موها بر شکل موهایتان تأثیر خواهد گذاشت. در صورت تمایل به حجم دادن موها هنگام سِشوار کشیدن، یا دادن قدری فر به انتهای موها، از یک بُرِس گرد بزرگ استفاده کنید. در صورت تمایل به داشتن موهایی صاف، یک بُرِس پهن، بهترین انتخاب است.

آموزش صاف کردن مو با سشوار

8از بهترین تکنیک برای سِشوار کردن موهای خود استفاده کنید. یک دسته مو با عرض نسبی ۱۰ تا ۵ سانتی متر برداشته و آن را با بُرِس نگه دارید. نگه داشتن مو هنگام خشک کردن مهم ترین تکنیک در رسیدن به موهایی صاف است.

 • همچنین حتماً باید جریان هوا را رو به پایین بگیرید سر لوله سشوار باید به سمت پایین دسته مویی باشد که در حال خشک کردن آن هستید. این کار مو را پایین نگه داشته، منجر به داشتن موهایی نرم تر و براق تر می شود.
 • به محض خشک کردن کامل یک دسته مو، کار را با دمیدن هوای خنک برای درخشندگی و ثابت ماندن حالت مو، به پایان برسانید.

چگونه موهای خود را صاف کنیم

9دسته بعدی مو را پایین بیاورید. پس از خشک کردن کامل لایه پایینی موها، کلیپس یا گیره را از لایه بالایی باز کنید. این لایه را نیز با استفاده از همان تکنیک قبلی، خشک کنید. پس از خشک کردن کامل لایه وسط، لایه سوم و پایانی را نیز باز کرده و خشک کنید.

 • پس از خشک کردن همه موها، باید ظاهری صاف و براق داشته باشید. در صورت موجدار بودن موها، احتمالاً باید موها را قدری بیشتر خشک کرده، و با استفاده از برس موها را کشیده تا صاف شوند.
 • در صورت نتیجه بخش نبودن این کار، از یک اتوی مو برای صاف کردن قسمت های سمج استفاده کنید.

بخش ۳ از ۳: روش نگه داشتن صافی مو

1به موهای خود آب نزنید. آب باعث فِر و مجعد شدن سریع موها می شود. در صورت زندگی در یک منطقه مرطوب، حتماً از اِسپری مو استفاده کنید. موهای شما به علت رطوبت موجود در هوا، فِر می شود.

2بدانید که شستن موها، مجدداً آنها را به حالت قبل برمی گرداند. هرچند جای نگرانی نیست، تنها کاری که باید انجام دهید تکرار همه مراحل صاف کردن است! فقط موهای خود را زیاد صاف نکنید. تکرار زیاد این کار باعث خشک شدن و وارد شدن آسیب به موهای شما می شود. سعی کنید موی صاف را برای مناسبت های خاص نگه دارید.

۱- هنگام صاف کردن چتری ها، حتماً آن ها را در وسط صاف کنید. این کار باعث پخش شدن یکنواخت گرما شده، و چتری ها را یک شکل می کند.

۲- قبل از صاف کردن موها از هیچ گونه روغنی استفاده نکنید؛ این کار باعث سرخ شدن موهایتان می شود. فقط تصور کنید که برای یک خِلال سیب زمینی در روغن داغ، چه اتفاقی می افتد.

۱- هرگز موهای خیس یا مرطوب خود را صاف نکنید؛ چرا که این کار باعث وارد شدن آسیب بسیار زیادی به موها می شود.

۲- هرگز از اِسپری مو استفاده نکنید، مگر آنکه بخواهید همان شب حمام کنید. باقی ماندن اِسپری مو بر موها در طول شب به موها آسیب می زند.

۳- موهای مرطوب خود را شانه نکنید. این کار باعث کشیده و شکسته شدن مو می شود. در عوض، همواره از یک شانه دندانه درشت استفاده کنید.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن