بهداشت و سلامتحیوانات

چگونه بارداری سگ را تشخیص دهیم

بارداری سگ یکی از مواردی است که صاحبان آن معمولا دیر متوجه می شوند و یا کلا آشنایی کافی با آن ندارند. سگ های باردار دارای علائم حاملگی در اوایل و مرحله میانی و مراحل اواخر بارداری را نشان می دهند. در این مقاله ما نحوه تشخیص بارداری سگ را برای شما کاربران عزیز میگوییم.

بخش ۱ از ۱ : تغییرات فیزیکی سگ باردار بخش ۱ از ۱ : تغییرات فیزیکی سگ باردار

1تغییر رنگ نوک پستان : نوک سینه های حیوان حامله برجسته میشود و ممکن است صورتی رنگ به نظر بیاید و حساس شود.  وقتی دوران بارداری ادامه میابد سینه های سگ برجسته تر میشود و چند روز قبل از به دنیا آمدن توله ها ممکن است چند قطره شیر مشاهده کنید.

چگونه بارداری سگ را تشخیص دهیم

2شکل بدنی سگ باردار تا نیمه دوم بارداری تغییر نمی کند. بین ۴ تا ۵ هفته، کمر او شروع به ضخیم شدن می کند و شکمش بزرگ می شود.

3جیره غذایی سگ را تا زمان مشخص افزایش ندهید. برخی از سگ‌ها تقریبا بلافاصله پس از باردار شدن افزایش اشتها را تجربه می‌کنند، ولی حتی آنهایی که در هفته‌های اول اشتهای خود را از دست داده بودند، به مرور بعد از گذشت چند هفته غذای بیشتری خواهند خورد. غذا سگ را باید سه ماه آخر بارداری افزایش ندهید و مراقب باشد زیادی چاق نشود.

چگونه بارداری سگ را تشخیص دهیم

4تقریبا تمام سگ‌هایی که تازه باردار شده‌اند تغییراتی در رفتار‌های خود بروز می‌دهند. برخی از سگ‌ها به صاحب خود چسبیده و کاملا مهربان می‌شوند. از طرفی دیگر بعضی از آنها بی‌قرار و کج خلق شده و با پرخاش رفتار می‌کنند، که بهتر است در این‌صورت از رودررو شدن سگ با غریبه‌ها جلوگیری نمایید.

5اگر شما مشکوک شده اید که سگتان حامله است پیش یک دامپزشک بروید. دامپزشک ها روش های دارند که به طور قطعی می توانند به شما بگویند.

چگونه بارداری سگ را تشخیص دهیم

6چک کردن ضربان قلب : در دوران بارداری ( ۶ هفته بعد )، دامپزشک گاهی اوقات می تواند ضربان قلب جنین را با نگه داشتن یک استتوسکوپ به شکم سگ بشنود. با این وجود، این بسیار دشوارتر از نوزادان انسانی است، به دلیل خش خش صدای سگ.

نکات آموزشی این بخش :

۱- مطمئن شوید که سگ شما یک محل راحت و تمیز برای استراحت در اختیار داشته باشد.

۲- با ارائه بهترین و سالم‌ترین رژیم غذایی به سگ خود، از بارداری تا شیردهی، کمک بزرگی به سلامت جسمی و روحی او و توله‌هایش خواهید کرد

۳- سگ ها در این دوران به خصوص روزهای نزدیک زایمان بسیار حساس، بی‌قرار و مضطرب هستند. سعی کنید برای حفظ آرامش حیوان، محل مناسبی برای استراحت او در گوشه‌ای در نظر بگیرید و استرس و سرو صدا را در خانه را به حداقل برسانید.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن