دیجیتالسخت افزار

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

هارد دیسک یک فضا برای ذخیره سازی اطلاعات شما در آن می باشد که کامپیوترها و لپ تاپ ها نیز دارا هستند. اگر هارد شما دیگر کار نمی کند و یا می خواهید یک هارد با فضای بیشتر روی پی سی خود نصب کنید، و بلد نیستید که چگونه انجام دهید، ما در این مقاله به شما به صورت تصویری آموزش خواهیم داد.

بخش ۱ از ۱: نصب هارد جدید روی پی سی

1برق کامپیوتر را بکشید: بهتر است قبل از هرکاری کامپیوتر را خاموش کنید و آن را از برق بکشید.

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

2در آوردن قاب های مورد نظر: مطابق شکل زیر قسمتی از کیس خود، که می توان به هارد دسترسی داشت، را بردارید. دقت کنید پشت کیس پیچ وجود دارد که باید اول آنها را باز کنید. ( بهتر است دو طرف قاب را در آورید )

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

3هارد قدیمی را درآورید: برای اینکه بفهمید هارد کدام است، به تصویر بالا ( عکس اصلی که با فلش نشان داده شده است ) نگاه اندازید. هنگام بیرون آوردن مطمئن شوید که کابل مادربرد و برق آن را از هارد جدا کرده اید. همچنین به اطراف دقت کنید و ببینید که آیا هارد به کیس پیچ شده است یا خیر. اگر پیچ شده بود، باید آنها را باز کنید.

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

4هارد جدید خود را از بسته بندی در آورید و مانند تصویر زیر آن را در داخل کیس جاسازی کنید.

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

5محکم کردن هارد: هنگامی که هارد را جا مورد نظر قرار دادید، دو تا پیچ داربد که دو طرف هارد را باید با آن محکم کنید.

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

6وصل کردن کابل هارد SATA: هارد های جدید از کابل SATA پشتیبانی می کنند که نازک و شبیه کابل USB می باشند. حالا شما باید از کابل SATA برای وصل کردن هارد به مادربرد استفاده کنید.

  • اگر این هارد اولیه شما می باشد، باید کابل را در مادربرد به اولین سوکت SATA وصل کنید که روی مادربرد با لیبل SATA0 یا SATA1 مشخص شده است. ( بهتر است که به مشخصات مادربردخود یک نگاه بندازید ) و طرف دیگر را به هارد وصل کنید ( اگر یک تکه نبود )
  • اگر هم که درایو دوم شما هست و می خواهید کنار هارد اول یکی دیگه داشته باشید به دومین سوکت SATA وصل کنید.

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

7وصل کردن کابل IDE به مادربرد: هاردهایی که جای کابل IDE دارند، نسخه های قدیمی می باشند که دارای پین های بیشتری است. همانند مرحله ۶ به مادربرد و هارد وصل کنید.

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

8وصل کردن کابل برق به هارد: اکثر منابع تغذیه های جدید دارای کانکتور SATA هستند و قدیمی ترها Molex ( 4 پینه ) می باشند. اگر منبع تغذیه شما قدیمی می باشد و هارد ساتا وصل کرده اید باید از مبدل Molex-to-SATA استفاده کنید.

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

9بستن قاب کیس: بعد از جایگذاری باید قاب های کناری کیس را که باز کرده اید ببندید. دقت کنید که شما حتما باید بعد از تعویض هارد، ویندوز خود را عوض کنید.

چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم

در این مقاله می توانید چگونگی نصب هارد دوم را یاد بگیرید.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

9 thoughts on “چگونه یک هارد دیسک روی کامپیوتر نصب کنیم”

  1. سلام ببخشید من میخوام هارد را خارج کنم ولی یکی از pich ها سخته بازش کنم یکیشو باز کزدم ولی دومیش جایی هست که دسترسی بهش سخته میشه راهنمایی کنید لطفا؟

  2. سلام من یه هارد قدیمی دارم همه عکس و فلانم رو اونه چطوره میتونم به این کامپیتور های جدید وصل کنم همون کیس های جدید که کابل ساتا دارن اون هارد قدیمیه کابلش از اون ساتا ها نیس چیکار کنم

  3. سلام اگه تو درایو cکه برای پوشه های ویندوز هست عکس کپی کرده باشیم یا مخفی اگه هارد کیس و در بیاریم اون عکسا هم تو هارد میان یانه؟

  4. سلام خدا صبر بده به این مدیر سایت با این سوال پرسیدن های دوستان
    طرف نوشته پیچ هارد رو چطور باز کنم راهنمایی کنید یعنی واقعا هوشت تو حلقم من با اجازه دوستان برم تو کما

  5. سلام میخواستم یه هارد جدید به کیسم اضافه کنم اما نه کابل برقی هست که به هارد بخوره نه جا برای کابل ساتا کلا دوتا جا ساتا۰و۱دارم که یکیش به هارد اول وصله ودومی به سی دی رام حالا باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن