دیجیتالسخت افزار

چگونه همزمان از دو کارت گرافیک استفاده کنیم

در این مقاله می خواهیم یاد دهیم که چگونه می توان روی سیستم خود کارت گرافیک دوم را نصب کرد. برخی از مادربردهای جدید این قابلیت را دارند که همانند دو هارد، دو کارت گرافیک نیز داشته باشد که به طور همزمان کار کنند و یک کامپیتور قدرتمند داشته باشید.


۱مطمئن شوید که مادربرد شما از کارت گرافیک دوم پشتیبانی می کند. شما می توانید با مطالعه دفترچه مادربرد خود و یا دیدن مارک مادربرد خود و جستجو در وب سایت سازنده، بفهمید که آیا سازگار است یا خیر.

چگونه همزمان از دو کارت گرافیک استفاده کنیم

۲کامپیوتر خود را خاموش و از برق بکشید.

چگونه همزمان از دو کارت گرافیک استفاده کنیم

۳حال کاور کیس خود را باز کنید و دنبال کارت گرافیک خود بگردید.

نصب کارت گرافیک دوم

۴کارت گرافیک دوم خود را به صورت عمودی بر روی اسلات قرار داده و آن را به سمت پايين فشار دهيد تا به طور كامل در جای خود قرار بگيرد.

نصب کارت گرافیک دوم

۵یك كابل ۶ پين برق (مخصوص كارت گرافيك) را از منبع تغذيه به كارت گرافيك متصل كنيد. اطمينان حاصل كنيد كه اتصال دهنده در جهتي درست قرارگرفته باشد.

چگونه همزمان از دو کارت گرافیک استفاده کنیم

۶در کیس خود را بسته و کامپیوتر خود را روشن کنید و درایو کارت گرافیک خود را نصب کنید و در آخر کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

چگونه همزمان از دو کارت گرافیک استفاده کنیم

هشدارها:

۱- هميشه قبل از جدا كردن و يا نصب قطعات، برق سيستم را به وسيله جدا كردن دوشاخه كابل برق منبع تغذيه سيستم از پريز ديواری، قطع كنيد.

۲- پيش از روشن كردن كامپيوتر، اطمينان حاصل كنيد كه تمامی كابل ها و اتصال دهنده ها به درستی در جای خود قرارگرفته باشند.

۳- روشن كردن كامپيوتر در حين فرآيند نصب سخت ‌افزارها، علاوه بر صدمه زدن به قطعات مختلف سيستم، می تواند به كاربر نيز صدمه بزند.

۴- برای جلوگيری از صدمه ديدن مادربرد، احتياط كنيد هنگام نصب، پيچ‌ها با مدارهاي مادربرد و يا ديگر قطعات موجود بر روي آن تماس پيدا نكنند.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

6 thoughts on “چگونه همزمان از دو کارت گرافیک استفاده کنیم”

 1. سلام.
  مادربورد کامپیوتر من یک کارت گرافیک آن بورد بر رویش نصب است و قابلیت گذاشتن کارت گرافیک دیگری نیز دارد.
  من هم کارت گرافیک انویدیا جی فورس بر رویش نصب کردم.
  خواستم ببینم که چطور باید حالت کارت گرافیک را از روی آنبورد برداشت و بر روی کارت گرافیک انودیا گذاشت.(من می خواهم فقط از کارت گرافیک انویدیا استفاده کنم.)
  با تشکر

 2. سلام
  میخواستم بدونم آیا امکان اتصال لپتاپ به کامپیوتر برای بالابردن قدرت کامپیوتر از لحاظ دوبل شدن قطعات مثل رم و کارت گرافیک هست یا خیر. با سپاس

 3. سلام می خواستم بدونم که اگه لپ تاپ من دو تا کارت گرافیک داخلی اینتل و ای ام دی که هر کدوم ۱ هستند و در حالت معمولی جدا جدا کار می کنند رو به هم مخلوط کرد و سرعت پردازش گرافیکی ۲ داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن