اندرویددیجیتالشبکه و امنیتموبایل

چگونه دیوایس اندرویدی را با Lookout اسکن کنیم

اگر شما برنامه های خود را از گوگل پلی دانلود می کنید که جای نگرانی برای ویروسی بودن برنامه های اندروید وجود ندارد. اما اگر شما از سایت های دیگر برنامه و یا بازی دانلود می کنید شاید برخی از آنها داری ویروس باشد. در این چگونگی می خواهیم بگوییم که چگونه می توانید برنامه یا بازی ویروسی موجود در دیوایس اندرویدی خود را پیدا کنید و آن را پاک کنید.

بخش ۱ از ۲ : غیرفعال کردن 'Unknown sources' بخش ۱ از ۲ : غیرفعال کردن 'Unknown sources'

1در سیستم عامل اندروید ۲٫۲ تا ۳٫۰ به مسیر Settings > Applications رفته و تیک “Unknown sources” را بردارید. در سیستم عامل اندروید ۴٫۰ و بالاتر به مسیر Settings > Security بروید.

2سپس روی گزینه “Device Administration” بزنید. باید در صفحه باز شده عبارت “Unknown sources” را ببنید و اگر فعال می باشد آن را غیر فعال کنید.

بخش ۲ از ۲ : اسکن برنامه های اندروید با Lookout بخش ۲ از ۲ : اسکن برنامه های اندروید با Lookout

1برنامه گوگل پلی را اجرا کنید زیرا یکی از بهترین مرجع دانلود برنامه و بازی می باشد که داری آنتی ویروس حرفه ای است، که کارش اسکن تمامی برنامه ها می باشد.

2در سرچ گوگل پلی عبارت Lookout نوشته و سپس مانند تصویر زیر روی آنتی ویروس مورد نظر کلیک کنید. برنامه را دانلود و نصب کنید.

3برنامه را اجرا کنید و از منو گزینه “Security” را انتخاب کنید. در صفحه باز شده روی “Scan now” کلیک کنید و صبر کنید برنامه کل گوشی شما رو اسکن کنید.

  • اگر دیوایس اندرویدی شما پاک بود که برنامه رو میبنید ولی اگر ویروسی در گوشی اندرویدی شما پیدا کرد خود برنامه به شما می گویید که مشکل کجاس و در خود برنامه Lookout می توانید اپلیکیشن مورد نظر را پاک کنید.

پرسش و پاسخ های مرتبط با موضوع

چگونه بفهمیم گوشیمون هک شده است ؟

نرم افزار آنتی ویروس شما باید از رفتارهای غیرعادی گوشی شما مطلع شود و به شما هشدار دهد. ولی علائمی مانند وصل نشدن به وای فای، داغ شدن گوشی و تمام شدن باتری در زمان کوتاه، اجرا شدن برنامه های نامعلوم در بک گراند گوشی می توانید بفهمید هک شدید یا خیر.

چگونه از گوشی هک شده خود محافظت کنیم؟

شما می توانید از نرم افزارهای گوناگون مانند AVG استفاده کنید. همچنین برنامه های آنتی ویروس CM security یا CM locker می توانند به شما کمک کنند تا در صورتی که شخصی بخواهد در گوشی شما خرابکاری کند با ایمیل شما را مطلع کند.

چگونه تشخیص دهیم کدام آنتی ویروس بهتر است؟

شما باید اول از گوگل پلی دنبال آنتی ویروس بگردید. سپس به نظرات و تعداد دفعات دانلود شده برنامه و همچنین نمره ای که به آن آنتی ویروس داده شده است دقت کنید.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن