سبک زندگیمهارت زندگی

چگونه فردی با ادب باشیم

چگونه مودب باشیم، سوال خیلی از کاربران می باشد که در این مقاله ما به صورت سه بخش کامل آن را برای شما کاربران می گوییم.

مودب بودن یک مهارت اجتماعی مهم است که می تواند به شما در ایجاد دوستی و موفقیت در حرفه خود کمک کند و احترام شما را نشان می دهد. چگونه مودب باشیم، سوال خیلی از کاربران می باشد که در این مقاله ما به صورت سه بخش کامل آن را برای شما کاربران می گوییم.

بخش ۱ از ۳ : مودب بودن بخش ۱ از ۳ : مودب بودن

1لبخند زندن هنگام ملاقات یک شخص : وقتی برای اولین بار یک شخص را میخواهید ملاقات کنید، لبخند فراموش نشود. لبخند زدن نشان می دهد که شما روحیه خوبی دارید و شخص پیش خود فکر میکند که از دیدن آن خوشحال می شوید.

2در سلام دادن به شخص سبقت بگیرید. به درستی با دیگران سلام و احوالپرسی کنید و منتظر نباشید که طرف مقابل به شما سلام بدهد و سپس شما.

3به صورت محکم و دوستانه دست بدهید. هنگامی که کسی را ملاقات می کنید، دست آن را با دست راست خود محکم بگیرید و یک بار آن را به بالا و پایین تکان دهید.

4هنگامی که با شخص مورد نظر صحبت می کنید به چشمان طرف نگاه کنید و مراقب باشید نگاه شما مودبانه باشد و نشان از این نباشد که از صحبت های او خسته شده اید.

بخش ۲ از ۳ : مودب بودن در کلام بخش ۲ از ۳ : مودب بودن در کلام

1همیشه از کلمات “لطفا” و “ممنون” استفاده کنید. یادتان باشد از دیگران به خاطر کارهایی که برایتان انجام می‌دهند تشکر کنید و وقتی از آنها درخواستی دارید آن را بسیار محترمانه و با استفاده از کلماتی مثل “لطفاً” عنوان کنید. اگر کسی چیزی به شما تعارف می‌کند پاسخ دهید “بله ممنون” یا “خیر متشکرم.”

2یاد بگیرید با دقت به حرف‌های دیگران گوش کنید. وقتی طرف مقابلتان حرف می زند، خوب توجه کنید. وسط حرف دیگران نپرید یا بی‌توجهی نکنید.

3هنگامی که شخصی کار خوبی انجام میدهد آن را تشویق کنید. تحسین شما باید واقعی به نظر برسد. اگر حسادت کنید یا از موفقیت دیگران عصبانی باشید واقعی نشان دادن تحسین و تبریکتان بسیار سخت خواهد شد.

4همیشه مراقب باشید چگونه حرف می زنید. معمولا ما در خانه با خانواده یا دوستان خیلی راحت حرف می زنیم و این کار را برای اولین ملاقات با یک شخص خوب نمی باشد و بهتر است در این موقع مراقب حرف زدنمان باشیم.

5هنگامی که کاری اشتباه انجام می دهید بابت آن کار عذرخواهی کنید. اگر چیزی گفتید یا کاری کردید که بی‌ادبانه و گستاخانه به نظر می‌رسید، از طرف مقابل عذرخواهی کنید اما دقت کنید که بیش ‌از اندازه این کار را تکرار نکنید.

بخش ۳ از ۳ : مودب بودن در حرکات خود بخش ۳ از ۳ : مودب بودن در حرکات خود

1همیشه سر وقت باشید. به وقت دیگران احترام بگذارید و همیشه سعی کنید به موقع و سر وقت در مکان مورد نظر باشید یا کار را انجام دهید. اگر می‌بینید که ممکن است دیرتر برسید، حتماً فردمقابل را از آن مطلع کرده و عذرخواهی کنید. هیچوقت دیر کردن خود را توجیه نکنید. به وقت دیگران احترام بگذارید و آن را هدر ندهید.

2لباس مناسب بپوشید. اگر می‌خواهید برای مکانی رسمی یا نسبتا رسمی لباس بپوشید، بهتر است شرایط را به خوبی درک کنید. اگر کمی رسمی‌تر لباس‌ بپوشید، بهتر از این است که لباس‌ غیر رسمی به تن داشته باشید. ضمنا نباید برای حضور در یک محفل رسمی از لباس جین استفاده کنید.

3به ظاهر خود برسید. دندان‌هایتان را مرتب مسواک بزنید، لباس‌هایتان را هر روز عوض کنید و از اسپری بدن و عطر استفاده کنید.

4باکلاس غذا خوردن هم در موقعیت‌های کاری و رسمی و هم در موقعیت‌های اجتماعی و خانوادگی اهمیت زیادی دارد. ممکن است در هر منطقه یا شهری که زندگی می‌کنید، فرهنگ و قواعد خاص خودتان را داشته باشید، اما اصول ثابتی وجود دارند که باید حتما به آنها توجه کنید. بهتر است هنگام سرو غذا به نکات زیر دقت کنید :

 • هرگز قبل از دیگران شروع به خوردن غذا نکنید و صبر کنید که صاحب خانه شروع کند.
 • هنگام جویدن دهن خود را بسته نگه دارید.
 • با دهن پر هرگز صحبت نکنید.
 • غذاهایی که باعث می شود بوی بد بگیرد دهانتان میل نکنید.
 • با موهای خود بازی نکنید.
 • آرنج خود را روی میز قرار ندهید.

نکات آموزشی این بخش :

۱- در محیط های عمومی، گوشتان را نخارانید، دستتان را در بینی نکنید و ناخن‌هایتان را نجوید.

۲- مرزهای شوخی کردن را بشناسید و هیچوقت پایتان را فراتر از آن نگذارید.

۳- سعی کنید نقاط مثبت دیگران را بگویید.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

 1. من از یک بی ادب به یک با ادب تبدیل شدم راستی گفته باشم با ادب ها بلند نمی خندند و زیاد حرف نمی زنند
  با تشکر
  راستی من پرنسس هستم

  نیروی یخ هم دارم*

 2. خیلی خوب بود من به شخصه تمام اداب رو رعایت میکنم و بازدید از این متن منو مصمم تر در اجرای همیشگی ان مصممتر کرد سپاسگزارم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن