بهداشت و سلامتپیشگیری و درمان

چگونه هنگام مسواک زدن زبان از حالت تهوع جلوگیری کنیم

زبان یک مکان خوب برای پرورش باکتری می باشد. حال بعضی ها هستند که هنگامی می خواهند مسواک بزنند، به آنها حالت تهوع دست می دهد و ما در این چگونگی، چند راهکار مناسب برای رفع این مشکل را یاد می دهیم. مطالعات نشان داده اند که باکتری ها بر روی سطح غنی از پروتئین زبان به خوبی رشد می کنند، در نهایت به بقیه دهان سرایت می کنند و به طور بالقوه باعث بیماری قلبی، پنومونی، تولد نوزاد زودرس، ناباروری در مردان و مواردی بیشتر می شوند.

1این روش روانشناسی را امتحان کنید. انگشتان یک دست خود را مشت کرده و به آرامی ناخن های انگشتان را به کف دستتان فشار دهید. حالت تهوع شما از بین می رود. ظاهرا این کار به خوبی جواب می دهد زیرا مغز با درد آرام در کف دستتان حواسش پرت می شود.

چگونه هنگام مسواک زدن زبان از حالت تهوع جلوگری کنیم

2مسواک را در حالت عمود بر زبانتان نگه دارید و زبان را از یک طرف مسواک بزنید. مسواک را در مسیر طولانی بر روی زبان بکشید، در این صورت، ناحیه های حساس به آسانی مسواک خواهند شد.

چگونه هنگام مسواک زدن زبان از حالت تهوع جلوگری کنیم

3هنگامی که زبان را مسواک می کنید، زبان را به طور محکم به بخش انتهایی دهان در پشت دندان ها فشار دهید. به محض اینکه زبان شروع به جنبیدن می کند، آن را متوقف کنید و چند تکان به زبان بدهید تا قدرت خود را به دست بیاورد و دوباره مسواک زدن را امتحان کنید.

چگونه هنگام مسواک زدن زبان از حالت تهوع جلوگری کنیم

4هنگامی که زبان را مسواک می کنید، از طریق دهان نفس خود را بیرون دهید. به طور همزمان، زبان و عضلات گلو را تا اندازه ای که امکان دارد، آرام و شل کنید. این عمل را تمرین کنید تا به یک عادت طبیعی و نرمال تبدیل شود.

چگونه هنگام مسواک زدن زبان از حالت تهوع جلوگری کنیم

5در هنگام مسواک زدن زبان، از کشیدن مسواک از همه جهت بر روی زبان پرهیز کنید. تمیز کننده های زبان مناسبی نیز وجود دارند که می توانید از داروخانه ها تهیه کنید. به وسیله تمیز کننده ها یا تراشنده های زبان، ممکن است حالت تهاجمی کمتری احساس شود و سریع تر زبان را تمیز کنید در مقایسه با هنگامی که از مسواک برای تمیز کردن زبان استفاده می شود. شما همچنین می توانید از نخ دندان برای تمیز کردن زبان استفاده کنید: نخ دندان را به اندازه طبیعی جدا کنید و آن را بر روی سطح زبان به سمت جلو بکشید. این روش مخصوصا برای افرادی که زیاد دچار حالت تهوع می شوند، به خوبی جواب می دهد.

بیشتر بخوانید
چگونه سیاهی زیر چشم را برطرف کنیم

چگونه هنگام مسواک زدن زبان از حالت تهوع جلوگری کنیم

نکات آموزشی این بخش:

۱- به یاد داشته باشید هنگامی که شما زبان را مسواک می کنید، لازم نیست عمق پشت گلو، جایی که ممکن است به زبان کوچک بر خورد کنید و در نتیجه باعث تحریک حالت تهوع شود را مسواک کنید.

۲- از نگاه کردن خود در آینه پرهیز کنید. بهتر است در هنگام تمیز کردن زبان در مورد آن فکر نکنید!

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن