روابط و ازدواجسبک زندگیمهارت زندگی

چگونه با طلاق کنار بیام

در این مقاله ما میخواهیم بگوییم چگونه می توانید بعد از طلاق آرامش داشته باشید و با آن کنار بیایید.

معمولا بعد از طلاق، زندگی برای مردان و زنان دارای تغییرات مثبت و منفی زیادی هست. چنانچه که دردناک می باشد که یک زندگی دو نفره ، نابود شود اما باید باهاش کنار اومد. در این مقاله ما میخواهیم بگوییم چگونه می توانید بعد از طلاق آرامش داشته باشید و با آن کنار بیایید.

بخش ۱ از ۲ : ارتباط برقرار کردن با خودتان بعد از طلاق بخش ۱ از ۲ : ارتباط برقرار کردن با خودتان بعد از طلاق

1به دنبال علایق خود بروید. اگر به چیزی علاقه دارید و چند وقت هست که به سراغش نرفتید، هم اکنون که وقت آزاد بیشتری دارید به سراغش بروید و خود را با آن سرگرم کنید. اگر علاقه ای به چیزی ندارید فکر کنید و ببینید چه چیزی بیشتر شما را سرگرم می کند آن کار را انجام دهید.

2کارهای جدید را تجربه کنید. برای مثال اگر تا به حال خرید نمی رفتید یا برای خودتان غذا درست نمیکردید پس همین الان دست بکار شوید و برای خود خرید و طرز پخت غذاهای خوشمزه را یاد بگیرد و برای خود آشپزی کنید.

3تنهایی به مسافرت بروید. بازدید از مکان های جدید یک راه عالی برای کشف کردن خود و خارج شدن از افسردگی های بعد طلاق می باشد.

  • مسافرت نیز یک راه عالی برای ایجاد خاطرات جدید بدون همسر می باشد.

بخش ۲ از ۲ : پیدا کردن پشتیبان بخش ۲ از ۲ : پیدا کردن پشتیبان

1با خانواده خود و دوستان وقت خود را بگذارید. با کسانی که شما را خوشحال می کنند و باعث می شوند شما فکر و خیال نکنید، ارتباط برقرار کنید و بیشتر وقت خود را با آنها بگذارنید.

  • از افرادی که همیشه به شما اضطراب و نگرانی می دهند و یا پیشنهاد می دهند که برای فراموشی از قرص و مواد مخدر استفاده کنید دوری کنید.

2به گروهای پشتیبانی بروید. در برخی موسسات گروهایی تشکیل می شود که در آنجا افرادی با تجربه های گوناگون جمع می شوند که می توانید حرف های آنها را بشنوید و پند ها و تجربیاتشان استفاده کنید.

3با یک مشاور صحبت کنید. یکی از بهترین اشخاص که می تواند شما را راهنمایی کند مشاور می باشد. مشاوران با توجه به تجربه های گوناگون می توانند شما را کمک کنند.

4اینکه احساسات منفی خود را بدانید و آنها را برای دوستان خود بازگو کنید خوب است، اما در همین مرحله باقی نمانید و این نشود کار هر روز شما. این را بدانید گرفتار شدن در احساسات منفی همچون سرزنش، عصبانیت و ناخشنودی موانع بسیار بزرگی در راه پیبشرفت شما هستند. باید هرچه سریع تر آنها را برطرف کنید و به جلو پیش بروید.

5با افراد جدید ملاقات کنید. اگر احساس می کنید به واسطه طلاق یا جدایی برخی از دوستان و ارتباطات اجتماعی خود را از دست می دهید، به دنبال انسان های جدید باشید. افرادی را پیدا کنید که علاقه مندی های مشترک دارند و می توانند موجب خوشحالی شما شوند.

نکات آموزش این بخش :

۱- مواردی که اضطراب شما را برمی انگیزند بیابید. یک دفترچه همراه خود داشته باشید که چه موقع و چرا مضطرب می شوید، چنان که بتوانید بفهمید چه الگوهایی وجود دارد می توانید با دوری از آنها یا پذیرفتن و عادی جلوه دادن آن برای خودتان موجب قطع اضطرابتان شوید.

۲- دیگر در این رابطه نیستید, و مجبور هم نیستید که یک شبه با این قضیه کنار بیایید. اگر به خودتان فشار بیاورید تا با این مسئله کنار بیایید, ممکن است بیشتر بجای اینکه خوب باشد به خودتان صدمه بزنید. برای کنار آمدن با هر چیزی به زمان نیاز است.

۳- ورزش را فراموش نکنید. هر موقع بعد از ظهر که از سر کار به خانه بر گشتید برای پیاده روی یا ورزش بیرون بروید. یا قبل از اینکه صبح ها به سر کار بروید باشگاه بروید.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن