بهداشت و سلامتپوست و مو

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

افراد کمی هستند که دارای موهایی نرم و براق هستند و همه دوست دارند که موهایشان نرم و خوش فرم باشد. داشتن همچین مویی نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد و شما باید با به کار بردن شیوه های گوناگون موهایی نرم و درخشان داشته باشید. داشتن موهایی نرم و درخشان برای همه افراد، حتی افرادی که نمی تواند برای این کار زیاد هزینه کنند، امکان پذیر است. پس همراه ما باشید.

بخش ۱ از ۷: استفاده از روغن نارگیل برای داشتن موهای براق

1روغن نارگیل خالص و طبیعی را بر روی موهای خشک ماساژ دهید. روغن نارگیل باید تصفیه نشده و طبیعی باشد، در غیر این صورت آن طور که باید باعث رطوبت رسانی به موهای سر نمی شود. افرادی که دارای موهای چرب هستند، نباید روغن نارگیل را بیش از حد بر روی پوست سر یا خیلی نزدیک به ریشه موها، ماساژ دهند. بر روی پوست سر بسیاری چربی های طبیعی وجود دارد بنابراین تقریبا نیازی به چرب کردن ندارد. در ابتدا روغن نارگیل را به پایین موها، سپس به قسمت های بالایی مو بمالید.

 • مقدار روغن نارگیل مورد نیاز برای ماساژ موها، بستگی به جنس و ضخامت موهای شما دارد. برای موهای چرب مقدار روغن نارگیل کمتر؛ برای موهای خشکتر روغن بیشتری استفاده کنید. سعی کنید در مقدار مصرف روغن نارگیل زیاده روی نکنید.

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

2موها را با آب بشویید، سپس طبق معمول موهایتان را شامپو کنید. موها را با آب سرد بشویید. اجازه دهید موهایتان خشک شوند یا آن ها را با حوله خشک کنید. به منظور خشک کردن موها، حوله را بر روی مو مالش ندهید.

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

بخش ۲ از ۷: استفاده از تخم مرغ برای نرم کردن مو

1تخم مرغ حالت دهنده ای قوی و موثر است. تخم مرغ موثرترین راه برای براق و نرم کردن موها می باشد.

 • ۲ – ۴ عدد تخم مرغ (بستگی به حجم موهای شما دارد) را در یک کاسه بشکنید. سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا کنید ،سفیده آن را کنار بگذارید. ( به منظور استفاده از سفیده های تخم مرغ می توانید با آن ها یک اُملت خوشمزه درست کنید ).

براق کردن مو

2مقداری روغن زیتون در کاسه بریزید، فقط به اندازه ای که زرده تخم مرغ را بپوشاند، سپس آن ها را با هم مخلوط کنید. مطمئن شوید که آن ها به خوبی با هم مخلوط و یکدست شوند.

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

3موهایتان را با آب ولرم شامپو کنید، سپس این مخلوط را بر روی موهایتان بمالید. پس از مدت زمان ۶-۵ دقیقه، دوباره موها را با آب ولرم بشویید. در آخر، موها را با آب سرد بشویید.

روش نرم کردن مو سر

بخش ۳ از ۷: استفاده از ماست برای داشتن موهای نرم

1از ماست به عنوان حالت دهنده استفاده کنید. موهایتان را به خوبی شانه بزنید. ماست ساده تهیه کنید.

 • توجه داشته باشید که از ماست ساده استفاده کنید در غیر این صورت نتیجه مورد نظر حاصل نمی شود.

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

2ماست را در لابه لای موهایتان بمالید. سپس موهایتان را به صورت دم اسبی ببندید. اگر مایلید می توانید یک کلاه پلاستیکی را بر روی موها قرار دهید یا آن ها باز رها کنید.

 • به مدت ۳۰-۲۰ دقیقه یا تا زمانی که ماست سفت شود، آن را بر روی موها نگه دارید. بهتر است پس از آن حمام رفته و موهای خود را با شامپوی مناسب بشویید.

استفاده از ماست برای داشتن موهای نرم

بخش ۴ از ۷: درمان موثر با آلوئه ورا و عسل

1ژل آلوئه ورا و عسل را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید. آلوئه ورا یک حالت دهنده بسیار عالی است و موجب بازسازی و جوانسازی موها و عسل نیز موجب درخشش آن ها می گردد.

 • افرادی که دارای موهایی با رنگ تیره هستند، در هنگام استفاده از عسل توجه داشته باشند که عسل رنگ موها را روشن می کند.
 • مطمئن شوید که از ژل آلوئه ورای طبیعی استفاده کنید که حاوی افزودنی های مضر مانند الکل نباشد.
 • ترکیبی از روغن جوجوبا (به جای آلوئه ورا)، عسل و حالت دهنده نیز به خوبی جواب می دهید.

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

2مخلوط را در میان موهای خشک ماساژ دهید. آن را به مدت ۱۰-۵ دقیقه بر روی موها باقی بگذارید. موها را با شامپو و حالت دهنده شستشو بشویید.

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

بخش ۵ از ۷: درمان با سرکه برای نرم شدن مو

1قبل از هرکاری اول موهای خود را با آب و شامپو بشویید. بهتر است با آب سرد موهای خود را بشویید.

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

2دو فنجان سرکه سیب و ۱ فنجان آب را با هم مخلوط کنید و سپس با دقت موهایتان را با این مخلوط بشویید. به مدت ۱۵ دقیقه این ترکیب را بر روی موها باقی بگذارید.

 • در آخر مخلوط سرکه و آب را روی موهای خود بریزید. طوری که انگار میخواهید با سرکه سر خود را بشویید.
 • موهایتان را با آب گرم بشویید تا بوی سرکه برطرف شود. موهایتان را با دقت شانه کنید، حال خواهید دید که موهایتان نرم و خوش حالت شده اند.

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

بخش ۶ از ۷: از روش های مضر پرهیز کنید

1از محصولاتی که حاوی سدیم لوریل سولفات یا آمونیوم لورات سولفات هستند، استفاده نکنید، به ویژه اگر شما دارای موهایی فِر و مُجعد هستید. قبل از خرید و استفاده، برچسب روی شامپو و حالت دهنده ها را با دقت بخوانید.

 • اگرچه سدیم لوریل سولفات از خرما و روغن نارگیل گرفته شده است، اما با ریزش مو و تحریک پوست نیزمرتبط می باشد. سدیم لوریل سولفات همچنین به عنوان یک پاک کننده با درجه صنعتی نیز استفاده می شود.
 • از سوی دیگر، پاک کننده های ملایم نیز به احتمال زیاد حاوی سیلیکون یا موم هستند. بنابراین مطمئن شوید که محصول مورد استفاده دارای سیلیکون یا موم نباشد.
 • سعی کنید از شامپوها و حالت دهنده هایی که دارای ترکیبات طبیعی و اُرگانیک هستند استفاده کنید. ترکیبات طبیعی چربی های طبیعی مو را باز می گردانند.

براق کردن مو با روشهای متنوع

2موها را بیش از حد نشویید. اگر تاکنون کسی به شما گفته است که موها را به اندازه ای بشویید که صدای پاکی ( جیر جیر ) بدهد، آن فرد اشتباه گفته است. هنگامی که موهایتان را می شویید باید کمی چربی بر روی موها باقی بماند و سپس ( بدون دست کشیدن بر روی موها ) با آب سرد موها را بشویید. موها را بیش از حد آبکشی نکنید یا انگشتانتان را لابه لای موها نکشید. فقط بر روی موها آب بریزید و آبکشی کنید.

چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم

بخش ۷ از ۷: روش نگهداری مو

1هر چند وقت یکبار سر موهایتان را کوتاه کنید. هنگامی که سر موها دوشاخه هستند، موهایتان خشک و آسیب دیده به نظر می رسند.

روش نگهداری مو

2موهایتان را صحیح شانه کنید. همه ما می دانیم برای اینکه موهایمان زیبا به نظر برسند، لازم است آن ها را شانه کنیم، اما بسیاری از ما به شیوه شانه کردن آنها توجه نمی کنیم.

 • موهای خیس را شانه نکنید. کمی صبر کنید تا موهایتان خشک شوند، سپس آن ها را شانه بزنید. هنگامی که شما مجبورید موهای خیس را شانه کنید، برای این کار از شانه دندانه درشت با سَر گِرد استفاده کنید. در این صورت شکسته و دو شاخه شدن موها در این حالت کاهش می یابد.
 • شانه را در میان موهای گره خورده نکشید. اگر شما اسپری باز کننده گره مو در دسترس ندارید، موهای گره خورده را خیس کرده و مقدار زیادی حالت دهنده به آن ها بزنید تا براحتی گره ها باز شوند. اگر در هنگام خوابیدن موهای خود را ببافید، در هنگام صبح براحتی شانه می شوند. شانه زدن موها به آرامی موجب باز شدن گره ها می شود.
 • موها را بیش از حد شانه نکنید. برخی از افراد معتقدند که شانه زدن موها ۱۰۰ بار در روز موجب خونرسانی بیشتر در ناحیه سر شده و موجب تحریک رشد مو می گردد. هیچ شواهد علمی برای اثبات درستی این گفته وجود ندارد. در حقیقت، بیش از حد شانه زدن موها موجب آسیب و شکنندگی موها می شود.

روش نگهداری مو

3انواع میوه ها و سبزیجات و دیگر مواد مغذی سالم را بخورید. مقدار زیادی آب بنوشید. هر چیزی که شما می خورید بر روی موهایتان تاثیر می گذارد. برای داشتن موهایی سالم، به طور سالم غذا بخورید. همچنین سعی کنید مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید زیرا پروتئین موجب تقویت موها، بهبود رنگ و درخشندگی آنها می گردد. دلیل این امر آن است که موها از پروتئین ساخته شده اند.

روشهای نگهداری از مو

نکات آموزشی این بخش:

۱- بلافاصله پس از حمام موهای خود را شانه نکنید. صبر کنید موهایتان خشک شوند سپس آنها را شانه بزنید. موهای خیس آسیب پذیرتر بوده و به راحتی شکسته می شوند.

۲- همیشه در پایان حمام، موهایتان را با آب سرد آبکشی کنید، این کار موجب داشتن موهایی سالم و براق می شود. آبکشی موها با آب گرم موجب آسیب و کدر به نظر رسیدن آنها می گردد.

۳- اگر شما برای انجام کاری بر روی موهایتان شک دارید، با یک آرایشگر مشورت کنید یا به صورت آنلاین درباره آن تحقیق کنید.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

3 thoughts on “چگونه موهایی نرم و براق داشته باشیم”

 1. سلام من هادی هیتم دیروز با این سایت اشنا شدم و امروز از روش تخم مرغ با روغن زیتون استفاده کردم واقع تاثیر داشت موهامو نرم و براق کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن