آرایش و زیباییمد

چگونه صورت خود را لاغر کنیم

اگر فکر می کنید که صورت شما بیش از حد چاق است، امکان تغییر ظاهر آن وجود دارد. در بعضی موارد چاقی صورت می تواند ژنتیکی باشد که در این صورت شما باید بپذیرید این ژنتیک است که حکم فرمایی می کند. اگر شما اضافه وزن دارید، این امر می تواند علاوه بر اینکه باعث توزیع بیش از حد چربی در بدن شود، باعث چاق شدن صورت شما هم شود و انتخاب یک رژیم غذایی سالم بهترین تصمیمی است که شما می توانید بگیرید. متاسفانه، امکان لاغر کردن صورت به تنهایی وجود ندارد ولی برای کم کردن چربی موجود در صورت یا به حداقل رسانی آن به اندازه کافی کار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

بخش ۱ از ۴: ارزیابی نیاز به لاغر کردن صورت

1به صورت خود در آینه نگاه کنید. اگر اندازه بدن شما نرمال است ولی فکر می کنید که صورت شما لاغر نیست باید در نظر بگیرید که آیا تفکر درستی دارید یا خیر.

 • نگاه دقیقی به خویشاوندان خود داشته باشید. آیا چاقی و لاغری صورت آن ها نیز همانند با شما است ؟ ممکن است شما یک نوع استعداد ژنتیکی داشته باشید که باعث شده باشد صورت شما کمی چاق دیده شود. همچنین، مقداری از گوشتالو بودن بخش های صورت می تواند ممکن است مربوط به سن شما باشد و با بالا رفتن سن از بین برود.
 • از افرادی که می توانید اعتماد کنید که با شما رو راست هستند سوال کنید. آیا آن ها فکر میکنند صورت شما گوشتالو است و یا تناسب آن مناسب است؟
 • آیا صورت شما به اصطلاح ” پف کرده ” است، از این نظر که با چاق بودن متفاوت است؟ پف کردن صورت می تواند به دلیل رژیم غذایی ضعیف و نامتناسب، غذاهای شور، کمبود خواب، الکل و یا مصرف مواد مخدر و عدم ورزش و دلایل مشابه باشد.
 • با دکتر خود صحبت کنید. او به شما می تواند به خوبی اطمینان دهد که میزان چربی صورت شما مناسب است یا خیر. همچنین دکتر شما می تواند مشکلاتی نظیر ورم ( edema) را تشخیص دهد.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

2حالت بدن خود را بررسی کنید. هر چربی که شما جذب می کنید به جاهای راحت تر بدن شما منتقل می شود اگر شما حالت بدنی تان به وضعیتی باشد که گردن خود را به عقب و چانه را به پایین بیاورید، این امر می تواند در نتیجه باعث شود صورت شما چاق تر دیده شود.

 • ایستادن و نشستن شما باید صاف تر باشد، به طوریکه ستون مهره های شما در وضعیت بهتری قرار داشته باشند. می توانید از یک فیزیوتراپ یا دکتر اگر نمی دانید که چطور باید به خوبی بنشینید با بایستید کمک بگیرید.
 • نفس عمیق بکشید. زمانی که نفس عمیق می کشید داشتن حالت بدنی افتاده سخت تر خواهند بود چون شما برای پر کردن ریه ها از هوا نیاز به راست کردن بدن خود دارید.
 • به خودتان یادآوری کنید که شانه های خود را عقب نگاه دارید، سر و چانه را بالاتر آورید و به چشمان مردم نگاه کنید.
 • از منابع آنلاین یا کمک یک فیزیوتراپ برای جزییات بیشتر کمک بگیرید. انجام ورزش هایی نظیر یوگا و یا پیلاتس نیز می تواند کمک کند.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

بخش ۲ از ۴: مواد غذایی عمومی و رژیم غذایی

خوردن مواد غذایی خوب علاوه بر اینکه به داشتن بدنی سالم کمک میکند در داشتن چهره ای متناسب هم نقش دارد.

1سالم غذا بخورید. مقدار کالری که مصرف می کنید را به میزان کالری که فردی با قد، جنسیت و سن شما نیاز دارد، محدود کنید. می توانید از جدول های کالری که در جاهای مختلف و منابع مختلف وجود دارد استفاده کنید یا برای دریافت یک نظر حرفه ای از یک متخصص رژیم غذایی کمک بگیرید.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

2اگر اضافه وزن دارید، وزن کم کنید. زمانی که شما چربی بدن خود را آب می کنید این امر باعث لاغرتر شدن صورت شما نیز می شود. حواستان باشد زمان از دست دادن وزن تمام بدن از جمله صورت شامل این فرآیند می شود و نمی شود تنها قسمتی از بدن را لاغر کرد. با دنبال کردن یک رژیم غذایی متعادل برای وزن کم کردن به همراه ورزش منظم شما می توانید چربی اضافی صورت خود را از بین ببرید.

 • حتما در رابطه با رژیم غذایی با یک دکتر باید مشورت کنید تا بتوانید یک رژیم غذایی متعادل را انتخاب و از خوردن غذاهای چربی که ممکن است مضر باشد، جلوگیری کنید.
 • انجام ورزش های قلبی عروقی و تمرینات قدرتی برای وزن کم کردن و تناسب اندام بهترین هستند.
 • به اندازه کافی فیبر و سبزیجات سبز برگ دار جذب بدن خود کنید. از غذاهای اشباع از چربی و قند دوری کنید.
 • الکل مصرف نکنید یا مصرف آن را به حداقل برسانید. الکل حاوی کالری های غیرغذایی است و باعث از بین رفتن آب بدن شما نیز می شود. از دست رفتن آب بدن می تواند باعث شود صورت شما پف کرده به نظر رسد.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

3مایعات به اندازه کافی بخورید. خوردن آب به میزان کافی باعث می شود که شما سدیم اضافی را که باعث پف کردن صورت شما می شود دفع کنید. جذب آب به میزان کافی همچنین باعث دفع مواد سمی بدن می شود، موادی که باعث بی حالی و کم رنگی صورت شما می شوند.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

بخش ۳ از ۴: ورزش های مخصوص صورت

صورت انسان دارای بیش از ۵۰ ماهیچه است که بعضی از متخصصان بر این باورند که همگی آن ها می توانند از ورزش های مخصوص صورت نفع ببرند.

1ورزش های مخصوص صورت را به عنوان یک راه حل برای حل تمامی مشکلات استفاده نکنید. ایده استفاده از این ورزش ها طرفداران خاص خودش را دارد ولی هرگز به تنهایی برای کاهش چربی صورت به آن ها اعتماد نکنید چون بطور کلی باز هم داشتن صورتی لاغرتر با از دست دادن درست وزن و ورزش به طوری که کل بدن درگیر شود، به دست می آید. گرچه، همانطور که گفته شد ورزش های مخصوص صورت بهتر است به همراه یک رژیم غذایی سالم و مناسب انجام شود چون زمانی که کاهش وزن زیادی انجام شود چین و چروک و وضعیت افتادگی صورت زیاد می شود.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

2یوگای صورت را امتحان کنید. ژست هایی از یوگا را انتخاب کنید که باعث شود سر شما به پایین آید و ماهیچه های صورت به خوبی ورزش کنن و البته نفس های عمیق را فراموش نکنید. این امر باعث می شود که چهره ای جوان تر هم داشته باشید.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

3پشت سرهم به دفعات زیاد بگویید O و X- این دو حرف باعث می شوند به شیوه ای دهان و گونه های شما درگیر شوند که ماهیچه ها حرکت زیادی داشته باشند. تا می توانید در روز این تمرین را تکرار کنید.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

4آدامس یا آدامس بادکنکی بجوید: جویدن دایم آدامس باعث می شود که ماهیچه های زیادی از صورت شما درگیر شوند، اگر عاشق آدامس جویدن هستید این کار نباید زیاد سخت باشد.

 • آدامس عاری از قند بجوید. سعی کنید بیشتر از حدی که نیاز ندارید به رژیم غذایی خود قند اضافه نکنید.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

5دهان خود را تا می توانید به حالت کامل تر و بیشتری باز کنید. چند ثانیه ای این وضعیت را نگه دارید و سپس راحت باشید.

 • این کار را ۳۰ دفعه پشت سر هم، سه بار در روز تکرار کنید.( صبح، ظهر و شب)

چگونه صورت خود را لاغر کنید

بخش ۴ از ۴: استفاده از آرایش برای پوشاندن قسمت های زیادی از صورت

شما می توانید از آرایش برای کاهش پهنای صورت به نوعی استفاده کنید.

1از رژگونه ای متفاوت با رنگ پوست خود استفاده کنید. رژگونه را از سمت خارجی به سمت داخلی صورت خود بکشید. این باعث می شود که وضعیت چهره شما حالت بهتری به خود بگیرد.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

2برای لاغرتر کردن صورت از کانتورینگ ( یا آرایش ترمیمی برای پوشاندن بخش های مختلف صورت نظیر نواقص ) استفاده کنید. کانتورینگ می تواند باعث شود صورت لاغرتر به نظر رسید، به طوریکه هنگام آرایش تمرکز بر استخوان های گونه با سایه دادن و هایلایت کردن بخش های مختلف صورت بیشتر است.

 • کانتورینگ می تواند صورت هایی که لاغر هستند را گرفته و گودافتاده نشان دهد. حواستان به مقدار کانتورینگی که استفاده می کنید باشد.
 • از یک آرایشگر بخواهید در رابطه با کانتورینگ بهترین راهنمایی را به شما بدهد. انجام این کار مهارت و فراگیری دایم می خواهد، بنابراین باید دایم تمرین کنید.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

3ابروهای خود را به شکل کمانی در آورید. ابروهای کمانی دارای اندکی ضخامت ( ولی نه بیش از حد) هستند که می تواند به لاغری صورت کمک کند.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

4دایره های زیر چشم خود را بپوشانید. این دایره ها را می توانند وزن صورت شما را زیاد نشان دهند.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

5از رژ لب روشن تر استفاده کنید. رژ لب های تیره احساس سنگینی به صورت شما می دهند. با استفاده از رژ لب های روشن تر شما می توانید لب های خود را لاغرتر جلوه دهید.

چگونه صورت خود را لاغر کنید

نکات آموزشی این بخش:

۱- هرگز برای اینکه لاغر شوید گرسنگی را تحمل نکنید.

۲- همیشه سعی کنید صورت خود را در بهترین حالت نگه دارید و از آن مراقبت کنید.

۳- وزن بدن شما، روی وزن صورت شما تاثیر می گذارد و باید همیشه مراقب اضافه وزن خود باشید.

هشدارها:

۱- از دست دادن بیش از حد وزن صورت باعث می شود که صورت شما بد شکل باشد.

۲- بیش از حد آدامس نجویید زیرا باعث می شود فک شما درد گیرد.

۳- جراحی را زمانی انجام دهید که دیگر چاره ایی نداشته باشید.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن