سبک زندگیهنر

چگونه عکس گروهی بگیریم

معمولا سه نوع عکس گروهی وجود دارد. اولین آن، عکس های رسمی با تعدادی از مردم می باشد. دومی، عکس غیر رسمی با دوستان و آشنایان می باشد و سومی عکس گروهی با خانواده می باشد که ما می خواهیم در این مقاله به شما ایده هایی بدیم که چگونه یک عکس گروهی با دوستان یا مردم بگیرید.

۱وقتی می خواهید افراد زیادی را داخل عکس بگنجانید نمی توانید روی ژست و موقعیت تک تک آنها کنترل زیادی داشته باشید. به همین خاطر باید بتوانید بیشتر بر ترکیب موقعیت این افراد (کامپوزیشن) تمرکز کنید. کل گروه را به عنوان یک شی واحد در نظر بگیرید. بیش از هر چیز دقت کنید که افراد همدیگر را نپوشانند و در عکس نهایی همه به وضوح معلوم باشند.

چگونه عکس گروهی بگیریم

۲در عکس های رسمی گروهی معمولا تنها گزینه ای که در پیش رو دارید این است که همه ی افراد تمام قد بایستند. به همین خاطر باز هم اینجا مهمترین نکته این است که همه در عکس مشخص باشند.

چگونه عکس گروهی بگیریم

۳اگر ممکن است در جستجوی جایی باشید تا بتوانید از ارتفاع عکس بیاندازید. از ایوان استفاده کنید یا روی یک ماشین بایستید تا این موقعیت را به دست آورید. این کار قطعا ارزشش را خواهد داشت چرا که شما به جای یک عکس گروهی معمولی جذابیت بیشتری با بعد دادن به عکس به دست آورده اید.

چگونه عکس گروهی بگیریم

۴برخی از موقعیت ها وجود دارد که افراد جداگانه بایستند که در این صورت نتیجه کار معمولا از چیدمان رسمی و معمولی افراد نتیجه بهتری از آب در می آید. شاید این طریقه بهترین شیوه عکس گرفتن از دوستان نباشد ولی در عکاسی از تیم های پروژه ها و یا گروه های موسیقی بسیار راه گشاست.

چگونه عکس گروهی بگیریم

۵این ژست آسان و بسیار متداول است اما واقعا جذاب است. این طور نیست؟

ژست عمکس گروهی

۶این ایده یک ترکیب با نمک است که جو عکس را بسیار دوستانه می نمایاند. از همه بخواهید خیلی به هم نزدیک بایستند. سپس بخواهید خم شوند و سر هایشان را باز به هم و به دوربین نزدیک تر کنند.

ژست عمکس گروهی

۷از دوستان خود بخواهید زمانی که روی چمنزار یا حتی فرش خانه دراز کشیده اند تشکیل یک حلقه را بدهند. و از بالا این صحنه را ثبت کنید.

ژست عکس دوستانه

۸این ایده بسیار جذاب و پر ارزش برای گروه های کوچک است. رهبر گروه را انتخاب کنید و در جلوی همه قرار دهید. سایر افراد باید یکی یکی به تصویر اضافه شوند. هر کدام از آنها باید درست پشت سر قبلی قرار بگیرد در حالی که به سوی دوربین از روی شانه هایش سرک می کشد. حالت نفر اول در نشان دادن صمیمت عکس بسیار موثر است.

ژست عکس دوستانه

۹یک مقدار تنوع نسبت به ژست قبل را دوست دارید؟ این روش البته نظم بیشتری دارد و می توانید با تنظیم دیافراگم مختلف، می توانید عکس های بسیار متفاوت و جذابی تهیه کنید. البته معمولا زمانی که فوکوس روی کل گروه و یا نفر جلویی باشد عکس بهتری را خواهید داشت.

چگونه عکس گروهی بگیریم

۱۰٫ یک فرم خیلی پر انرژی برای عکاسی از گروه های غیر رسمی. برای نتیجه بهتر باید کل گروه با یک نفر که ۱، ۲، ۳ می گوید خود را هماهنگ و آماده پرش کنند.

چگونه عکس گروهی بگیریم

۱۱٫ یک ترکیب فوق العاده در عکاسی از مردم نمایش آنها در یک ستون است. چک کنید که حتما همه در تصویر باشند و از یک زاویه نزدیک با دیافراگم باز و فوکوس روی اولین نفر شلیک کنید! بله نفرات آخر احتمالا محو ثبت خواهند شد اما حتی آنها هم موافق خواهد بود که نتیجه دوست داشتنی است.

چگونه عکس گروهی بگیریم

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن