سبک زندگیمهارت زندگی

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

همیشه بعد از پایان یک رابطه، طرفین چند هفته یا برخی مواقع ممکن است چندین ماه حال و روز خوبی نداشته باشند. فراموش کردن یک رابطه با یکی از دوستان صمیمی خود معمولا کار سختی می باشد که در این چگونگی میخواهیم نکاتی را به شما بگوییم که چگونه می توانید راحت تر یک نفر را فراموش کنید تا در ادامه زندگی دچار مشکل نشوید و سختی نکشید.

بخش ۱ از ۳ : فرار از یادوآوری خاطرات گذشته

1قطع تماس فیزیکی : شما هیچوقت نمی توانید یک نفر را که بعضی وقتا یا هر روز می بینید را فراموش کنید. همچنین شنیدن فعالیت های آن نیز باعث می شود آن را نتوانید فراموش کنید پس سعی کنید که دیگر او را بعد از قطع رابطه خود نبینید.

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

2حذف کردن شخص از زندگی مجازی : اگر هنوز شماره شخص مورد نظر خود را دارید آن را پاک کنید یا جزوء دوستان مجازی شما هست، دیگر قطع رابطه کنید.

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

3از بین بردن چیزهایی که شما را یاد او میندازد : اگر شخصی را که دارید فراموش می کنید در خانه شما وسایل دارد که به شما کادویی داده است بهتر است آنها را در یک کیفت جمع کرده و از یکی از دوستان خود بخواهید آن را برای شما نگه دارد که آنها رو دور بریزید.

راههای فراموش كردن يك شخص

بخش ۲ از ۳ : تغییر دیدگاه خود

1نزارید فکر انتقام گرفتن شما را اذیتت کند. همیشه بعد از خارج شدن از یک رابطه به این فکر می کنن که چگونه می شود از او انتقام گرفت که بعدا احساس پشیمانی کند. بهتر این است هیچوقت فکر انتقام گرفتن نباشید زیرا باعث می شود که خودتان اذیت شوید.

فراموش كردن يك رابطه

2تنظیم یک وقت برای بیان احساسات : اگر شما هر کاری می کنید که فراموش کنید و هنوز نمی توانید آن را فراموش کنید، یک وقت را مشخص کرده ( حدودا یک ساعت ) و احساسات خود را روی کاغذ بنویسید.

فراموش كردن يك رابطه

3خود را مشغول کاری کنید : اگر نمیخواهید راجب شخصی فکر کنید، خودتات را مشغول کنید. برای مثال کتاب بخوانید یا کار کنید، یا سرتان را مشغول یک پروژه کنید، که فکر شما را درگیر کند و باعث شود به کسی دیگر فکر نکنید.

فراموش كردن يك عشق

4به موزیک های احساسی گوش ندهید : سعی خود را کنید که به آهنگهای غمگین و عاشقانه گوش نکنید و از فیلم هایی که ژانر درام و عاشقانه دارند دوری کنید تا بعد یک مدت.

فراموش كردن عشق يك طرفه

بخش ۳ از ۳ : انجام کارهای سرگرم کننده

1غذا خوب بخورید و ورزش کنید : اگر اهل غذای بیرون و فست فودی هستید، بهتر است آن را کنار بگذارید و برای خود یک غذا درست کنید که علاوه بر اینکه باعث می شود سرگرم شوید، یک غذای سالم نیز میل می کنید. همچین هروز یک وقتی را برای ورزش در نظر بگیرید. برای مثال روزی ۳۰ دقیقه پیدا روی کنید.

فراموش كردن عشق يك طرفه

2رفتن به بیرون با دوستان یا فامیل : یکی از بهترین راههایی که دیگر به رابطه خود با کسی که میخواهید فراموش کنید، فکر نکنید رفتن پیش دوستان و آشنایان می باشد. زیرا هنگامی که با آنها بیرون باشید هم شاد و هم دوستان شوخی و سرگرمی های گوناگون باعث می شوند به چیزی فکر نکنید و فقط خوش بگذرانید.

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

3ببخشید و فراموش کنید. احتمالاً خیلی زیاد این فرد را دوست داشته‌اید که شما را به نقطه‌ای رسانده است که هیچ کس دیگری را در دنیا به جز او نمی‌بینید. فراموش کردن سخت‌ترین قسمت کار است و ممکن است زمان زیادی طول بکشد اما زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهید آن را هدر دهید. سعی کنید خوش‌بین باشید. نیمه پر لیوان را ببینید. به جای اینکه فکر کنید، «من عشقم را از دست دادم» فکر کنید «من الان مجردم!». به جای اینکه فکر کنید «کسی که خیلی وقت بود می‌شناختم را از دست دادم»، فکر کنید «حالا باید با آدمهای زیادی آشنا بشوم». خوش‌بین بودم کمکتان می‌کند زودتر فراموش کنید.

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

نکات آموزش این بخش :

۱- به جای اینکه بخواهید فردی خاص دوباره وارد زندگی‌تان شود، عشق و خوشبختی بخواهید.

۲- اشکالی ندارد که بعد از آن احساس ناراحتی و تنهایی کنید، فقط مطمئن شوید که نگذارید خیلی اذیتتان کند. گاهی اوقات احساس ناراحتی و گریه باعث می‌شود حالتان بهتر شود.

۳- اگر احساس عصبانیت و افسردگی دارید، سعی نکنید انتقام بگیرید، فقط درمورد آن با یکی از دوستانتان حرف بزنید. هیچکس ارزش اینهمه ناراحتی و غصه شما را ندارد.

۴- زمان بهترین دارو است.

۵- کسی که شما برایش فقط یک گزینه هستید را به اولویت زندگی تان تبدیل نکنید.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

32 thoughts on “چگونه یک شخص را فراموش کنیم”

  1. من بیست ساله که فراموشش نکردم، بعد از این که هم دیگه رو گم کردیم به طور اتفاقی، حالا پیداش کردم، دوتا بچه داره. ۹ماهه گریه ام بند نمیاد. دو کشور جدا..

 1. من از سال ۹۲عاشقم.یه بار دل زدم به دریا بهش گفتم اولش رد کرد بعد یکم قرار شد با هم دوست بشیم بعدم منو ول کرد من خیلی اذیت شدم تا الانم نتوستم فرامو ش کنم بد شانسی عشقم فامیله برای همین خیلی برام سخته

 2. من با دروغ شروع کردم
  به خودم گفتم یه رابطه کوتاه مددته ولی رابطمون طولانی شد و دروغ های من هم بیشتر از قبل…حالا من وابسته اون شدم…
  چیکار کنم؟

 3. من ۴سال است که ازدواج کردم ولی هنوز بعد از این مدت طولانی عشق قدیمی خودم را فراموش نکردم. هر روز هر لحظه بهش فکر میکنم.واقعا اذیتم کمکم کنید??????

 4. وای خدا من عاشق یه نفرم که از طریق یه نفر دیگه بهم فهمون دوسم داره ولی هیچ اقدامی نمیکنه هر وقت هم منو میبینه میشه یه تیکه یخ جواب سلامم به زور میده من چقد لحظه شماری میکنم ببینمش ولی اون با این رفتاراش کاری میکنه که ناراحت شم خواستگار خوبم زیاد دارم نمیدونم چطور فراموشش کنم لطفا کمکم کنید

  1. تو دیوونه ای زندگیتو بساز همه این حسا حسایه هیجانیه . از کجا معلوم با همه این رفتار و نداره . خیلی غم انگیز که خودتو ، زندگیتو بر پایه یه علاقه ای که نمیدونی راسته یا دروغ ساختی .بهتره به خودت بیای

  2. اگر واقعا بدونی اون تو رو دوست نداره حالت بدتر میشه . بخدا این خوبه .سختی ک تو این مدت میکشی یواش یواش تو رو از اون دور میکنه و این خوبه.حتما حتما خودتو با یه هنر یا چیزی مثل کتاب ،تحصیل مشغول کن . برات ارزو میکنم کسی توی زندگیت بیاد که از تمام وجودش تورو دوست داره و برات ارزش قائله .ایمان داشته باش که اون روز میرسه و تو خوش بخت میشی و حتی فکرشم نمیکنی چطور مشغول خوشبختی هستی و فراموشش کردی .خوش بخت باشی

 5. من یه پسرم که عاشق یه پسر دیگه شده بودم.غریزه ی جنسی زیادی دارم خیلیم عاشقشم .ولی میدونم که این کارگناهه ولی نمیتونم فراموشش کنم.چطوری شهوتمو کم کنم؟

  1. راستش قضیه من فرق داره من خودم تصمیم دارم رابطمو کات کنم..بخاطر شرایطی ک دارم نمیتونم ادامه بدم
   ولی مشکل اینجاس ماخیلی بهم وابسته شدیم..راستش ظاهرش با سلیقه من خیلی فرق داره ولی حرفاش من و بدجور دلبسته کرده
   فک میکنم نتونم فراموشش کنم😔

  2. سلام من هم این مشکل شما روداشتم ولی با خودم کنار اومدم که دیگه فایده ای نداره چون این طور دوست داشتن ها دوامی نداره وباید قطع رابطه کنی

 6. سلام.من ۲۴سالمه و از ۹سال پیش پسرداییم عاشقمه و ۴سال پیش اومد خاستگاری.با اینکه خیلی پسرخوبی بود ولی ظاهرش برای من هیچ جذابیتی نداشت برای همین ردش کردم بعد مدتی ی دوستی ساده بینمون شکل گرفت و اون کم کم وابستگیش بیشتر میشد ولی برای من حسی بوجود نمیومد..برام همه کار میکرد هیچ بدی ازش ندیدم ولی دست خودم نبود قیافش بدلم نمینشست..بعد از یه سال باهاش بهم زدم ضربه خیلی بدی خورد من نمیدونستم این رابطه باعث میشه دوست داشتنش هزاربرابر بشه و اینقد اذیت بشه ولی متاسفانه این گناه در حقش کردم…سه سال از بهنرین سالای عمرم رو تقاص پس دادم همون کاری که با اون کردم با خودم شد..سه سال از زندگیم با کابوس و گریه و عذاب گذروندم و تقاص پسرداییم خدا ازم گرفت..دوستان دنیا خیلی کوچیکه .فک نکنید کسی ک ول میکنه میره همه چیز همینطوری تموم میشه.دل شکستن بدترین گناه دنیاست و حتما هم خدا جوابش میده.بعد از این همه عذاب ک کشیدم رفتم از ته دلم ازش طلب بخشش کردم منو بخشید امیدوارم خدا هم منو ببخشه.

  1. سلام
   من هم پسر دایی کسی بودم ک واقعا دوسش داشتم . حالا ازدواج کرده .انشالله تا ۹ ماه دیگه بچش بدنیا میاد . براش ارزوی خوش بختی میکنم . انشالله خدا تقاص هیچ بدی ک انسان میکنه رو از ادم نگیره و طرف مقابل براش بهتر بیاد و انقدر خوش بخت بشه که حتی به ذهنش خطور نکنه همچین کسی رو دوست داشت !!!!

 7. سلام
  منم چند ساله پیش یکی از فامیلامون چون خیلی پسر خوبی بود بهش علاقه مند شدم.ولی چون خانوادم بهم میگفتن فاصله سنیمون زیاده منم قبول نمیکردم.
  خودم رفتم علاقمو بهش گفتم ولی اون بهم گفت که هیچ علاقه ای بهم نداره.
  منم اون موقع شکستم ولی بعد از چند ماه بالاخره موفق شدم فراموشش کنم که دقیقا بعد از یه هفته فراموش کردنش دختر خاله هام گفتن عروسیشه.خیلی خبر خوبی بود که بتونم خودمو امتحان کنم تا ببینم واقعا تونستم فراموشش کنم یا نه.اتفاقا هیچ حس بدی در من به وجود نیومد و شب عروسیش وقتی با همسرش اومد سر میز ما تعجب کرد که من هیچ حس بدی بهم دست نداده و از ته دلم براش آرزو کردم که خوشبخت باشه

 8. واقعا فقط خدا باید کمکمون کنه. من همه راهارو امتحان کردم. ولی نمیشه 😥 انگار زندگی بی معنی میشه برا ادم. حس میکنم افسرده شدم. شبی نیس که با گریه نخوابم. میدونم ارزششو نداره ولی دست خودم نیس. 😥 دعا کنیم برای هم…

  1. ببین میتونی به این فکر کنی که اون در حقت بدی کرده و تو میتونی این جوابو بهش بدی که کلا نابود بشه اونم چیه؟اینه که خودتو دختری با قدرت نشون بدی که اون بفهمه برات مهم نبوده
   چون خودتم میگی میدونم ارزششو نداره،پس خودتو با قدرت نشون بده

  2. ببين بنظر من بايد اووونقد خودتو دوست داشته باشي كه بدوني هيچ چيز و هيچ كس ارزش اينو نداره كه خودتو ناراحت كني و افسرده. بعد از اين مرحله كه به درجه اي برسي ك عاشق خودت باشي و به خودت اهميت بدي متوجه ميشي كه ناخوداگاه همه تورو دوست دارن . حتي اون كسي ك به عنوان شريك وارد زندگيت ميشه . اگر احساس ميكني نياز به كمك داري از كانال استاد معصومه تيموري استفاده كن . بنام زندگي هوشمند .

 9. کاشکی همه همین روحیه رو داشتن
  آفرین به شما که اینقدر خانوم قویی هستین
  من که والا با اینکه با یه نگاه عاشق شدم که مدتی هم ازش میگذره نمیتونم نگاهاشو فراموش کنم
  شما که دیگه هیچی

 10. من با یه پسر بیشتراز۷سال رابطه داشتم از مسافرت داخلوخارج وبیرون رفتن گرفته تا زندگی خصوصی.چندباریم برای ازدواج اقدام کردیم اما خانواده ها مخالفت کردن.الانم برگشته میگه همه دوستام از رابطه ما خبر دارن و میتونن بفهمن رابطه مون درچه حده جلوی بقیه انگشت نما میشه با ذهنش نمیتونه کنار بیادو ما باید جدا بشیم چون بیشتر ادامه بدیم بیشترضربه میخوریم.و من باید همه چیو فراموش کنم و من نمیتونم اصلا.جای جای شهر و خونم اونو یاد من میاره.کجابرم که یادگاراو خاطراتش نباشه؟؟ سختی من اینه که هنوز در گیرو دار تموم کردنیم که یه خواستگار خوب برا من اومده که من نمیتونم بهش فکر کنم و بخاطر عشق قبلیم نمیتونم دوستش داشته باشم.وحتی ازش متنفرم.از یه طرف میترسم بره وبعدا پشیمون بشم و ازطرفیم الان واقعا امادگیشو ندارم.چیکار کنم؟؟؟

  1. عزيزم شما اول خودتو پيدا كن چون گم كردي خودتو بعد فكر ازدواج باش ادمايي كه ميرن همون بهتر كه با پاي خودشون برن و عذاب وجدان برا اونا باشه ن شما
   براي بهتر كردن زندگيت ميتوني وارد كانال زندگي هوشمند استاد معصومه تيموري بشيد

 11. سلام،من ۹ سال که بخاطر یک دختر فقط نفسم ندادم،بهترین روزهای زندگیم باهاش گذروندم،رابطه بین ما خیلی فراتر از دوست داشتن و عاشق بودن بود.تا یک ماه پیش اولین و اخرین خواستگار ایشون بودم.مخالفت خواهرش اجازه نداد که ما به هم برسیم.تا اینکه یک خواستگار جدید پیدا شد و دیشب هم عقد کردند،همیشه واسش ارزوی بهترینهارو میکردم،و فکر میکنم به بهترین رسیده ولی چطوری میشه این شخص و این خواطرات و فراموش کرد،جواب دلمو چی بدم؟

 12. بازم شما خوبید من خیلی بهش علاقه دارم خیلی درگیرشم ولی اصلا نمیتونم بهش بگم
  همکلاسیمه هروقت میومد سلام بده یا ارتباط برقرار کنه مثل یخ خشک میشدم یه بار شنیدم به یکی گفت ازش بدم میاد خودشیفته اس ولی هیچی نمیدونه از دل من
  خودمم نمیفهمم باهمه میتونم ارتباط داشته باشم ولی باونی که عاشقشم نه دارم میمیرم نمیشه فراموشش کنم قلبم درد میکنه حالم خیلی بده درسامم ضعیف شده
  ای خدا یامنو بکش یا فکرشو ازسرم بیرون کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن