سبک زندگیمهارت زندگی

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

همیشه بعد از پایان یک رابطه، طرفین چند هفته یا برخی مواقع ممکن است چندین ماه حال و روز خوبی نداشته باشند. فراموش کردن یک رابطه با یکی از دوستان صمیمی خود معمولا کار سختی می باشد که در این چگونگی میخواهیم نکاتی را به شما بگوییم که چگونه می توانید راحت تر یک نفر را فراموش کنید تا در ادامه زندگی دچار مشکل نشوید و سختی نکشید.

بخش ۱ از ۳ : فرار از یادوآوری خاطرات گذشته

1قطع تماس فیزیکی : شما هیچوقت نمی توانید یک نفر را که بعضی وقتا یا هر روز می بینید را فراموش کنید. همچنین شنیدن فعالیت های آن نیز باعث می شود آن را نتوانید فراموش کنید پس سعی کنید که دیگر او را بعد از قطع رابطه خود نبینید.

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

2حذف کردن شخص از زندگی مجازی : اگر هنوز شماره شخص مورد نظر خود را دارید آن را پاک کنید یا جزوء دوستان مجازی شما هست، دیگر قطع رابطه کنید.

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

3از بین بردن چیزهایی که شما را یاد او میندازد : اگر شخصی را که دارید فراموش می کنید در خانه شما وسایل دارد که به شما کادویی داده است بهتر است آنها را در یک کیفت جمع کرده و از یکی از دوستان خود بخواهید آن را برای شما نگه دارد که آنها رو دور بریزید.

راههای فراموش كردن يك شخص

بخش ۲ از ۳ : تغییر دیدگاه خود

1نزارید فکر انتقام گرفتن شما را اذیتت کند. همیشه بعد از خارج شدن از یک رابطه به این فکر می کنن که چگونه می شود از او انتقام گرفت که بعدا احساس پشیمانی کند. بهتر این است هیچوقت فکر انتقام گرفتن نباشید زیرا باعث می شود که خودتان اذیت شوید.

فراموش كردن يك رابطه

2تنظیم یک وقت برای بیان احساسات : اگر شما هر کاری می کنید که فراموش کنید و هنوز نمی توانید آن را فراموش کنید، یک وقت را مشخص کرده ( حدودا یک ساعت ) و احساسات خود را روی کاغذ بنویسید.

فراموش كردن يك رابطه

3خود را مشغول کاری کنید : اگر نمیخواهید راجب شخصی فکر کنید، خودتات را مشغول کنید. برای مثال کتاب بخوانید یا کار کنید، یا سرتان را مشغول یک پروژه کنید، که فکر شما را درگیر کند و باعث شود به کسی دیگر فکر نکنید.

فراموش كردن يك عشق

4به موزیک های احساسی گوش ندهید : سعی خود را کنید که به آهنگهای غمگین و عاشقانه گوش نکنید و از فیلم هایی که ژانر درام و عاشقانه دارند دوری کنید تا بعد یک مدت.

فراموش كردن عشق يك طرفه

بخش ۳ از ۳ : انجام کارهای سرگرم کننده

1غذا خوب بخورید و ورزش کنید : اگر اهل غذای بیرون و فست فودی هستید، بهتر است آن را کنار بگذارید و برای خود یک غذا درست کنید که علاوه بر اینکه باعث می شود سرگرم شوید، یک غذای سالم نیز میل می کنید. همچین هروز یک وقتی را برای ورزش در نظر بگیرید. برای مثال روزی ۳۰ دقیقه پیدا روی کنید.

فراموش كردن عشق يك طرفه

2رفتن به بیرون با دوستان یا فامیل : یکی از بهترین راههایی که دیگر به رابطه خود با کسی که میخواهید فراموش کنید، فکر نکنید رفتن پیش دوستان و آشنایان می باشد. زیرا هنگامی که با آنها بیرون باشید هم شاد و هم دوستان شوخی و سرگرمی های گوناگون باعث می شوند به چیزی فکر نکنید و فقط خوش بگذرانید.

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

3ببخشید و فراموش کنید. احتمالاً خیلی زیاد این فرد را دوست داشته‌اید که شما را به نقطه‌ای رسانده است که هیچ کس دیگری را در دنیا به جز او نمی‌بینید. فراموش کردن سخت‌ترین قسمت کار است و ممکن است زمان زیادی طول بکشد اما زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهید آن را هدر دهید. سعی کنید خوش‌بین باشید. نیمه پر لیوان را ببینید. به جای اینکه فکر کنید، «من عشقم را از دست دادم» فکر کنید «من الان مجردم!». به جای اینکه فکر کنید «کسی که خیلی وقت بود می‌شناختم را از دست دادم»، فکر کنید «حالا باید با آدمهای زیادی آشنا بشوم». خوش‌بین بودم کمکتان می‌کند زودتر فراموش کنید.

چگونه یک شخص را فراموش کنیم

نکات آموزش این بخش :

۱- به جای اینکه بخواهید فردی خاص دوباره وارد زندگی‌تان شود، عشق و خوشبختی بخواهید.

۲- اشکالی ندارد که بعد از آن احساس ناراحتی و تنهایی کنید، فقط مطمئن شوید که نگذارید خیلی اذیتتان کند. گاهی اوقات احساس ناراحتی و گریه باعث می‌شود حالتان بهتر شود.

۳- اگر احساس عصبانیت و افسردگی دارید، سعی نکنید انتقام بگیرید، فقط درمورد آن با یکی از دوستانتان حرف بزنید. هیچکس ارزش اینهمه ناراحتی و غصه شما را ندارد.

۴- زمان بهترین دارو است.

۵- کسی که شما برایش فقط یک گزینه هستید را به اولویت زندگی تان تبدیل نکنید.

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

214 thoughts on “چگونه یک شخص را فراموش کنیم”

     1. چه جالب اسم منم یلداست و هنوزم نتونستم فراموشش کنم هه شاید به قول خودش کلا اشتباه باشه دوس داشتنم شاید… دوست دارم ماه خاص من

   1. من مرد هستم . می‌خوام با تمام اذیت‌هایی که منو کرده فراموشش کنم . اما قلبم نمیزاره داره نابودم می‌کنه ولی باز نمی‌خوام تنهاش بزارم . برا مرد ها سختتره فراموش کردن البته اگه مرد باشه

   2. مردها بی احساس ترین موجودات روب زمین هستند ازعشق هیچی نمیدونن یروزی خیلی زود همه چی فراموش میشه ب همتون قول میدم

  1. من بیست ساله که فراموشش نکردم، بعد از این که هم دیگه رو گم کردیم به طور اتفاقی، حالا پیداش کردم، دوتا بچه داره. ۹ماهه گریه ام بند نمیاد. دو کشور جدا..

   1. وقتي نظره شمارو خوندم ي حسي بهم گف ك منم مث شما ميشم ……
    هم اسمم نداس هم معشوق منم خارج كشوره خدا نكنه عاقبتم مث عاقبت شما بشه

   2. چی فکر می کنی و چی می شی
    عمری که با یک حس حدر می ره … از بهترین سالهای زندگی …. از جوانی و لذت از دنیا همه چی رو از دست می دیم …. . دیگه حتی خودمونم خودمونو نمی شناسیم …. .

  1. چرا خودتونو اذیت میکنید هیچ کس ارزش اینو که ناراحتتون کنه رو نداره عشق ۱۴ساله من یه روز اومد بهم گف از چشمم افتادی اولش خیلی ناراحت شدم اما فهمیدم اون حتی ارزش فکر کردن هم نداره

  1. برو دنبال فلسفه.
   راه های بالا اصلا کارساز نیست چون آدم نمیتونه خودشو گول بزنه.ناخودآگاه میفهمه که این کارا برای فراموشیه و بدتر اونو همیشه جلوی چشمتون نگه میداره.

  2. اره واقعا منم حالم خیلی بده یدفعه یهویی جوری رفت انگارکه نبوده خیلی دلم گرفته حتی پیامم میدم جوابمو نمیده دیگ دارم میمیرم خیلی حالم بده خیلی

 1. من از سال ۹۲عاشقم.یه بار دل زدم به دریا بهش گفتم اولش رد کرد بعد یکم قرار شد با هم دوست بشیم بعدم منو ول کرد من خیلی اذیت شدم تا الانم نتوستم فرامو ش کنم بد شانسی عشقم فامیله برای همین خیلی برام سخته

   1. اصلا ربطی به فامیل بودن ونبودن نداره اگه فامیل باشه میبینیش نمیتونی فراموش کنی اگه هم فامیل نباشه به خاطر این ک نگرانشی وبه این فکرمیکنی ک الان داره چیکارمیکنه اصلا بعد من باکسی دوست شده ازاین حرفا بازنمیتونی فراموشش کنی

    1. سلام همسر من فامیلمه یه دختر هشت ساله هم دارم حالا شما بگین چطور میتونم کسی که نه سال باهاش زندگی کردمو فراموش کنم هم بینمون بچه هست هم فامیلیم خدا به کسایی که با من هم دردن رحم کنه چون میدونم چی میکشن من خیلی دوستش دارم ول انگار اون دیگه منو دوست نداره گذاشته رفته???

  1. بنده هم عشقم فامیله. یعنی میشه دختر عمه ام. تقریبا دو سال پیش بهش گفتم که دوسش دارم اما اون فحش و بد و بیراه تحویلم داد و از اون به بعد دیگه باهام حرف نزد. هنوز دارم به اینکه چرا بهش گفتم خودمو سرزنش می کنم. شاید اگه نمی گفتم می تونستم باهاش حرف بزنم اما حیف ……… .

 2. من با دروغ شروع کردم
  به خودم گفتم یه رابطه کوتاه مددته ولی رابطمون طولانی شد و دروغ های من هم بیشتر از قبل…حالا من وابسته اون شدم…
  چیکار کنم؟

  1. يه جورايي بستگي به سنتون و دروغايي كه بش گفتي داره…الان دقيقا باهاش دوستي؟به نظرم اگه فهميدي دوستش داري،بهش راستشو بگو و خودت اگه با دروغ بري جلو اذيت ميشي اگه دروغات كوچيك بوده،كه حل ميشه اگه بزرگ،بايد حتما بهش بگي…فك كنم تو هم مثه من بعد از دروغ دچارعذاب وجدان ميشي….اگه هم مشكلت اينه كه اگه بفهمه چقد دوستش داري ولت ميكنه يا نه،بهتره كه حقيقتو اعتراف كني البته لوس بازي نبايد در بياري(دخترا از اين جور پسرا حتي اگه پسره اعتراف كنه دوستش داره ،خوششون نمياد)اما با يه لحني هم بگو كه بفهمه جريانو…اميد وارم هر جا هستي موفق باشي ماجرات خيلي نظرمو جلب كرد

 3. من ۴سال است که ازدواج کردم ولی هنوز بعد از این مدت طولانی عشق قدیمی خودم را فراموش نکردم. هر روز هر لحظه بهش فکر میکنم.واقعا اذیتم کمکم کنید??????

 4. وای خدا من عاشق یه نفرم که از طریق یه نفر دیگه بهم فهمون دوسم داره ولی هیچ اقدامی نمیکنه هر وقت هم منو میبینه میشه یه تیکه یخ جواب سلامم به زور میده من چقد لحظه شماری میکنم ببینمش ولی اون با این رفتاراش کاری میکنه که ناراحت شم خواستگار خوبم زیاد دارم نمیدونم چطور فراموشش کنم لطفا کمکم کنید

  1. تو دیوونه ای زندگیتو بساز همه این حسا حسایه هیجانیه . از کجا معلوم با همه این رفتار و نداره . خیلی غم انگیز که خودتو ، زندگیتو بر پایه یه علاقه ای که نمیدونی راسته یا دروغ ساختی .بهتره به خودت بیای

  2. اگر واقعا بدونی اون تو رو دوست نداره حالت بدتر میشه . بخدا این خوبه .سختی ک تو این مدت میکشی یواش یواش تو رو از اون دور میکنه و این خوبه.حتما حتما خودتو با یه هنر یا چیزی مثل کتاب ،تحصیل مشغول کن . برات ارزو میکنم کسی توی زندگیت بیاد که از تمام وجودش تورو دوست داره و برات ارزش قائله .ایمان داشته باش که اون روز میرسه و تو خوش بخت میشی و حتی فکرشم نمیکنی چطور مشغول خوشبختی هستی و فراموشش کردی .خوش بخت باشی

  3. این اتفاق برای من سالها پیش افتاد از هم جداشیم دوباره اومد اما حالا میفهمیم یه حس بچه گانه بوده عشقی در کار نبود خودتونو مضحکه نکنید عشق فقط باید تو اخلاق و ازدواج باشه وسلام