تناسب اندامورزش

چگونه کمتر غذا بخوریم

این روزها یکی از مشکلات مردم افزایش وزن است و از اضافه وزن رنج می برند. اما یکی دیگر از مشکلات، کاهش وزن و نگه داشتن خود در همان وزن می باشد، این کار بسیار سخت است. پس اگر شما وزن خود را پس از چند سال کم کرده اید و نمی خواید دوباره وزن تون افزایش پیدا کنه باید غذا کمتر بخورید. حالا در این مقاله با چندین روش برای کمتر خوردن به شما پیشنهاد می کنیم که می توانید از آنها استفاده کنید.

1تشخیص مقدر غذایی که نیاز دارید: متاسفانه بسیاری از ما هنگامی که گرسنه نیستیم، غذا می خوریم و بعضی مواقع اینقدر می خوریم که دیگر جا نداریم. بهتر است هنگامی که گرسنه هستید، به اندازه ایی که نیاز است سیر شوید، غذا بخورید و عادت زیاد خوردن را فراموش کنید.

چگونه کمتر غذا بخوریم

2کم سرو کردن: می توانید مقدار کمی در بشقاب غذا بریزید و سعی کنید یکبار بیشتر غذا سرو نکنید. بعضی افراد در بشقاب خود بش از حد غذا می ریزند و آخر سر بشقاب آنها پر غذا است، ولی سیر شده اند.

چگونه کمتر غذا بخوریم

3خوردن غذا در سر زمان مشخص: بعضی ها هستند هنگامی که غذا می خورند، و سیر می شوند، باز سر یه زمان گرسنه شون می شوند و همیشه عادت دارد سر همان ساعت یه چیزی بخورد. پس بهتر است، زمانی که ما گرسنه می شویم را بخاطر بسپاریم و در همان موقع غذا بخوریم.

چگونه کمتر غذا بخوریم

4سعی کنید روی مصرف کالری روزانه خود تمرکز کنید: بهتر است از غذاهایی استفاده کنید که دارای کالری کمی هستند.

چگونه کمتر غذا بخوریم

5جلوگیری از مصرف تنقلات در شب: یکی از بدترین چیزها خوردن تنقلات مانند چیبس، پفک در شبک می باشد که بهتر است بجای آن یه تیکه میوه بخورید یا دو لیوان آب بنوشید.

چگونه کمتر غذا بخوریم

6خوب جویدن غذا: همه ما می دانیم که معده پس از چند دقیقه به مغرز فرمان می دهد که دیگر جا ندارد. خوببهترین روش خوردن آرام غذا و جویدن آن است.

چگونه کمتر غذا بخوریم

7تصمیمی بگیرید که چی می خواهید بخورید: این بدان معنا نیست که بگردید دنبال کدام غذا کالری کمتری دارد. منظور ما از این حرف این می باشد که خودتان فکر کنید مثلا یک سیب بخوریم سالم تر و بهتر می باشد یا برویم یک ساندویچ بخوریم.

چگونه کمتر غذا بخوریم

8خوردن سبزیجات: خیلی خوب است که سبزیجات را در مواد غذایی خود بیاورید. زیرا آنها دارای مقدار زیادی مواد غذایی هستند و کالری آنها کم است. پس بهتر است از خوردن سبزیجات لذت ببرید.

چگونه کمتر غذا بخوریم

9استفاده از مواد غذایی گوناگون: بهتر است از همه نوع مواد غذایی مصرف کنید، ولی کم. هیچ وقت فکر نکنید می توانید با نخوردن می توانید وزن خود را کم کنید. خوب است روزانه مقداری کمی کاکائو مصرف کنید.

چگونه کمتر غذا بخوریم

10همیشه به آن فکر کنید که چرا باید غذا کمتر بخورید: این کار کمک می کند که به اهداف خود فکر کنید و باعث یک انگیزه برای کمتر خوردن می شود.

چگونه کمتر غذا بخوریم

11نوشیدن حداقل یک لیوان آب قبل از غذا: این کار باعث می شود که شما احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید.

چگونه کمتر غذا بخوریم

12خوردن ۳ وعده غذایی و ۲ میان وعده: هیچ وقت وعده غذایی خود را کم نکنید. این کار باعث می شود که بدن انرژی کافی را نداشته باشد و افت کند. در مورد میان وعده باید از آجیل، میوه؛ یه تیکه کاکائو و هر چیز سالم را مصرف کنید.

چگونه کمتر غذا بخوریم

13جویدن آدامس: بسیاری از مردم دوست دارند فقط یه چیزی بجوند و چه بهتر است از آدامس استفاده کنیم که باعث می شود به خوردن فکر نکنید.

چگونه کمتر غذا بخوریم

14سرگرم کردن خود: اگر گرسنتون شد و هنوز مثلا فقط ناهار نشده، بهتره با یک چیز خودتان را سرگرم کنید. اگر به فیلم علاقه دارید، بشنید فیلم نگاه دارید یا در اینترنت مقاله بخوانید.

چگونه کمتر غذا بخوریم

نکات آموزشی این بخش:

۱- هنگامی که به فست فود می روید بهتر است که یک چیز کوچک سفارش دهید. اصلا بهتر است همچین جاهایی نروید.

۲- از بشقاب های کوچک استفاده کنید.

۳- بهتر است از نوشابه ها دوری کنید و جای آن آب میوه یا آب بنوشید.

۴- ورژش کنید. یکی از بهترین روش های کم کردن وزن، ورزش کردن می باشد.

۵- اگر دارای فرزند هستید از همین امروز به او یاد دهید که غذاهای سالم بخورد تا عادت کند.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن