روابط و ازدواجسبک زندگیمهارت زندگی

چگونه از تنهایی خود لذت ببریم

ممکن است شما با یک شخصی مدت طولانی بوده اید و به دلایی از او جدا شده اید یا طلاق گرفته ایده و حال قصد دارید از تنهایی خود لذت برید. در مقاله که از عنوان آن معلوم است در مورد چگونه از تنهایی خود لذت ببرید میخواهیم صحبت کنیم و راه حل هایی برای شما کاربران بگوییم. مقاله راه مقابله با تنهایی دارای ۴ بخش می باشد.

بخش ۱ از ۴ : یاد بگیرید که عاشق موقعیت خود هستید بخش ۱ از ۴ : یاد بگیرید که عاشق موقعیت خود هستید

1تاکنون کتاب هایی زیادی با عنوان چگونه از تنهایی خود لذت ببریم منتشر شده است که اولین حرف آن این می باشد که بپذیرید تنها هستید. یاد بگیرید که می شود در تنهایی فکر و کارای بزرگی کرد و اینگونه به خود انرژی بدهید.

2سعی کنید خوشحال و خوش بین باشید. هرگز این فکر را نکنید که الان تنها هستید دیگر نمی توانید کاری کنید یا خوشحال باشید. به آینده و کار و زندگی خود خوش بین باشید.

3سعی کنید به اینکه چگونه تنهایی را تحمل کنیم زیاد فکر نکنید. خیلی انتقادی با خودتان برخورد نکنید اما یادتان باشد برای فکر کردن به خودتان و زندگی تان و آینده وقت بگذارید. این افکار می تواند در مسیر زندگی هدایتتان کند.

4بیش از حد تجزیه و تحلیل نکنید. این آسان است که به تجربیات، احساسات، افکار و نگرشهای دیگران بپردازید و قضاوت هایی را انجام دهید که پایه و اساسی ندارد و این کار باعث می شود، به یک فعالیت منفی تبدیل شود و شما حس تنهایی کنید.

5یکی از راههای دیگر برای لذت بردن از تنهایی خود این می باشد به بیرون بروید و کارهایی را انجام دهید که از آن لذت می برید. برای مثال به سینما بروید و فیلم مورد علاقه خود را ببینید.

6راه مقابله با تنهایی ورزش می باشد. ورزش کردن یکی از بهترین راهها برای اینکه از فکر تنها بودن بیرون بیاید و انرژی خود را صرف ورزش کنید. بهتر است در خانه ورزش نکنید و به یک باشگاه در نزدیکی خانه تان بروید تا در آنجا با چند نفر دیگر هم صحبت شوید.

  • اگر باشگاه رفتن برایتان سخت است می توانید به دوچرخه سواری بپردازید و هفته ای سه بار دوچرخه سواری کنید. پیاده روی نیز مناسب می باشد.

7با طبیعت در ارتباط باشید. یکی دیگر از راه مقابله با تنهایی آشتی کردن با طبیعت می باشد. طبیعت، زمین، هوا، آب، درخت، علف، کوه… دقیقا همان چیزی است که شما در خال حاضر بدان احتیاج دارید. زمانی که تنهایی به شما فشار می آورد، ارتباط خود را با طبیعت افزایش دهید.

8کارهای خیرخواهانه و داوطلبانه انجام دهید. انجام برخی کارهای خیریه می تواند احساس خوبی در شما ایجاد کند. این نیز یک راه عالی برای بازگشت به جامعه و کمک به افراد نیازمند است. اگر به ذهنتان آمد که چگونه از تنهایی خود لذت ببریم، یک کار خیر یا داوطلبانه انجام دهید تا احساس آرامش کنید.

بخش ۲ از ۴ : مشارکت در فعالیت های خلاقانه بخش ۲ از ۴ : مشارکت در فعالیت های خلاقانه

1برای بیان احساسات خود یک داستان، مجله یا وبلاگ بنویسید. نوشتن نه تنها تخیل شما را افزایش می دهد، بلکه باعث خوشحالی شما می شود و خوشبینی شما را افزایش می دهد.

2کتاب خواندن یکی از بهترین راه حل ها برای پاسخ سوال چگونه تنهایی را تحمل کنیم، می باشد. همه ما بهانه مشابهی داریم: کاش وقت بیشتری برای مطالعه داشتم. خوب، وقتی کسی در زندگی تان نیست که وقتتان را بگیرد، آن وقت اضافه را با یک کتاب بگذرانید.

3به موزیک هایی گوش کنید که احساس شما را بهتر می کند. مهم نیست که چه نوع موسیقی را دوست دارید، می توانید لذت ببرید وقتی که به یک آهنگ عالی گوش می دهید. موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب کنید یا موسیقی که خاطرات مربوط به وقایع خاص را به ارمغان می آورد.

4یکی از بهترین راه مقابله با تنهایی، خواندن، رقصیدن و بازی کردن می باشد. اگر آواز خواندن را دوست ندارید، برای خودتان برقصید. رقصیدن کمک می کند تا ذهن شما شود و تحقیقات نشان می دهد که تمرین یا رقص احساسات بد را از شخص دور می کند.

5نقاشی کشیدن نیز یکی از روش های خوب تحمل تنهایی می باشد. نیاز نیست مثل پیکاسو نقاشی بکشید. فقط کافیست یه چیز ساده بکشید تا ذهن شما آرام شود.

بخش ۳ ار ۴ : استفاده از فرصت های یادگیری بخش ۳ ار ۴ : استفاده از فرصت های یادگیری

1سعی کنید چیزهای جدید یاد بگیرید. برای مثال دوست دارید که کلاس تئاتر بروید و یا علاقه زیادی به موسیقی دارید. علاقه خود را دنبال کنید و سعی کنید کاری که دوست دارید در آن حرفه ای شوید را برید یاد بگیرید. می توانید با رفتن به کلاس های مورد علاقه خود، خودتات سوال چگونه از تنهایی خود لذت ببریم جواب دهید.

بخش ۴ از ۴ : ارتباط با دیگران برای تحمل تنهایی بخش ۴ از ۴ : ارتباط با دیگران برای تحمل تنهایی

1برای خودتان یک حیوان خانگی بیاورید و بزرگ کنید. حیوانات خانگی بخش مهمی از زندگی انسان ها را تشکیل می دهند و همنشین و دوست آن ها هستند. در ایفای این عملکردها، آن ها یک نقشی را بعهده می گیرند که برای سلامتی روان انسان ها جنبه درمانگر دارد.

2در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید. شبکه های اجتماعی علاوه بر اینکه کمک می کند که شما دوستان بیشتری پیدا کنید باعث می شود به تنهایی خود فکر نکنید و شما را سرگرم می کند.

نکات آموزشی این بخش :

۱- روش صحبت کردن خود را تغییر دهید. به جای جمله « من چقدر احمق بودم » بگویید « من بهترین تصمیم را گرفتم. »

۲- از انزوا و گوشه گیری اجتناب کنید. تلویزیون، DVD، اینترنت، حیوانات خانگی و… همگی خوب هستند اما نباید به آنها اکتفا کنید. انزوا افسردگی می آورد. برای آنکه در خودتان فرو نروید، دوستی هایتان را حفظ کنید، به دوستانتان پیشنهاد دهید با یکدیگر بیرون بروید، برای شام دعوتشان کنید.

۳چگونه از تنهایی خود لذت ببریم : فقط خودتان می توانید حد و حدود این تعادل را مشخص کنید، این کار را می توانید با موثر بودن در اوقات تنهایی انجام دهید بعد از این حالت است که می توانید تشخیص دهید چه مقدار تنهایی و چه مقدار فعالیت اجتماعی برای شما لازم است.

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن