سبک زندگیهنر

چگونه یک عکس سلفی خوب بگیریم

این روزها عکس سلفی یکی از روش های مرسوم عکس گرفتن شده است که هر کسی تاکنون یک عکس سلفی گرفته است. و برخی ها از اینجور عکس گرفتن ناراضی هستند. حال در این مقاله میخواهیم نکاتی را به شما بگوییم که چگونه می توانید یک عکس سلفی خوب از خود بگیرید و در عکس سلفی به یک حرفه ای تبدیل شوید.

بخش ۱ از ۳: گرفتن یک ژست خوب برای سلفی

1گرفتن عکس از یک زاویه خوب: به جای اینکه همیشه از رو به رو عکس بگیرید، سعی کنید زاویه دوربین یا ژست خود را تغییر دهید. برای مثال وقتی می خواهید عکس بگیرید، کمی سر خود را به چپ یا راست بچرخانید. زیرا هنگامی که شما از روبه رو، و نزدیک عکس میگیرید، صورت شما تخت نشان داده می شود. همچنین می توانید دوربین را کمی بالاتر بگیرید.

چگونه یک عکس سلفی خوب بگیریم

2یک چیز جدید را میخواهید نشان دهید: اگر می خواهید از مدل مو جدید خود عکس بگیرید یا یک جفت گوشواره جدید خریده اید، سعی کنید در عکس آن ویژگی جدید در عکس برجسته باشد. در این موارد لبخند نیز باعث جذاب شدن عکس می شود.

چگونه یک عکس سلفی خوب بگیریم

3تمرکز کردن روی ویژگی های خود: اگر شما میخواهید از نمای نزدیک از صورت خود عکس بگیرید، بهتر است قسمتی از صورت خود را که دوست دارید روی آن کار کنید. برای مثال شخصی چشمانش زیبا است و این شخص باید روی چشمان خود کار کند تا عکس سلفی اش زیباتر شود.

آموزش گرفتن عکس سلفی

4با یک حالت بامزه از خودتان عکس بگیرید: نمیدانم چرا برخی ها با لبخند مشکل دارند. بعضی افراد فکر می کنند که وقتی لبخند میزنند و عکس میگیرند، حس احمقانه به آنها دست می دهد که این فکری کاملا غلط است. اگر می خواهید عکس های باحالا بگیرید، حتما لبخند بزنید.

  • خیلی سخت است که آدم مطمئن شود که حالتی که دارد واقعی است یا نه. اما یک راه وجود دارد که نشان دهید که احساسی دارید واقعی است و آن هم آن است، موقعی عکس بگیرید که قبلش یک هیجان را تجربه کرده اید یا یک اتفاق احساسی برای شما اتفاق افتاده است.

آموزش گرفتن عکس سلفی

5امتحان کردن عکس تمام قد: اگر شما می خواهید یک لباس جدید و یا از بدن خود بعد ار یک رژیم غذایی سخت عکس بگیرید، شما باید جلوی یک آینه تمام قد بایستید و از سر خود تا نوک انگشت در عکس بیفتد.

عکس تمام قد

6قبل از عکس گرفتن برای خود یک ژست بگیرید. تعداد بیشماری ژست وجود دارد که عکاسان معروف آنها را خلق کرده اند و شما هم نیز می توانید از آنها استفاده کنید. شما می توانید با یک سرچ کردن در گوگل صدها مدل عکس سلفی و ژست را مشاهده کنید.

چگونه یک عکس سلفی خوب بگیریم

بخش ۲ از ۳: تنظیم صحنه برای گرفتن عکس سلفی بهتر

1به نور توجه کنید: همیشه عکاسان برای گرفتن عکس، از یک منبع نور استفاده می کنند و در عکس سلفی نیز شما باید همانند عکاسان رفتار کنید. اگر شما از خود در یک اتاق تاریک و کم نور عکس بگیرید، صد در صد از عکس خود ناراضی خواهید بود. میزان روشنایی می‌تواند تفاوت بین یک عکس خوب و عکس بد باشد، به همین دلیل باید در نور مناسب عکاسی کنید. دقت کنید که نور نور خورشید یا منبع نور قوی دیگری پشت شما وجود نداشته باشد، مگر این که قصد داشته باشید از خود یک شبح بسازید.

چگونه یک عکس سلفی خوب بگیریم

2از دوربین عقب گوشی خود استفاده کنید: بسیاری از گوشی ها دارای دو دوربین می باشند. یکی دوربین جلو و دیگری دوربین عقب. ما قبول داریم عکاسی در این حالت کمی‌دشوار است و شاید مجبور باشید چندین عکس بگیرید تا به کادربندی مناسب برسید اما درنهایت کیفیت عکس‌ها شما را خشنود خواهد کرد.

عکس سلفی

3به پست زمینه عکس خود نیز دقت کنید. یک عکس سلفی خوب وقت نمایش صورت نیست و بعضی مواقع پست زمینه می تواند جذابیت عکس را دو چندان کند. همیشه وقتی می خواهید یک عکس سلفی بگیرید، اطراف را نگاه کنید و ببینید کدام قسمت داخل یک محیط یا بیرون برای عکس گرفتن مناسب است. رودخانه، درخت، آبشار، یک شی خاص مانند ماشین های مدل بالا بهترین پست زمینه می باشند.

عکس سلفی

4دسته جمعی عکس بگیرید. درست است اصل عکس سلفی به تنهایی گرفتن آن است، ولی شما می توانید این قانون را زیر پا بگذارید و با دوستان خود عکس بگیرید که این جور عکس ها بسیار جالب از آب در می آبند.

ژست عکس گروهی

بخش ۳ از ۳: تغییرات عکس برای سلفی بهتر

1استفاده از فیلترهای گوناگون: برخی از گوشی ها این قابلیت را دارند که می توان روی عکس فیلتر های گوناگون قرار داد. شما می توانید پس از عکس گرفتن، فیلترهای گوناگون را امتحان کنید و ببینید که کدام با عکس شما جور در می آید.

آموزش استفاده از فیلتر

2عکس خود را ادیت کنید: اگر شما دارای نرم افزار ویرایش عکس هستید، می توانید از آن کمک بگیرید و کمی در عکس خود تغییرات ایجاد کنید. می توانید از برچسب های گوناگون استفاده کنید و عکس خود را جالب تر نمایید.

چگونه یک عکس سلفی خوب بگیریم

برچسب ها

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن