سبک زندگیمهارت زندگی

چگونه خونسرد و آرام باشیم

اکثر ما بیشتر از آنچه امروز آرام هستیم می توانیم آرام باشیم. افراد آرام و خونسرد افراد شادتری هستند و به دیگران کمک میکنند که آرام تر باشند. شما حتما از کسی که به شما در زمانی که استرس دارید کمک می کند تا آرام باشید، همیشه قدردان هستید. بعضی از راه های آرام شدن شامل نوع رژیم غذایی، ورزش، مدیتیشن، لذت از تنهایی و حتی عطردرمانی می شود. هرکدام از این روش ها که به نظرتان برای شما خوب است را امتحان کنید تا باعث شود حس کنید فردی آرام تر، شاد تر هستید. شما می توانید، پس چرا سعی نکنید! در این مقاله به راه هایی برای آرام تر شدن می پردازیم.

بخش ۱ از ۳: تغییر نگرشی که دارید

1نسبت به خود مهربان باشید: خونسرد بودن با خود را دوست داشتن شروع می شود ( که به معنی خود شیفته بودن البته نمی باشد). برای خیلی از ما پیش پا افتاده است که نسبت به خودمان با لحن بد صحبت می کنیم و بدترین منتقدین خودمان به شمار می رویم. آرامش زمانی که شما چیزی جز حس خود انتقادی، خود تنفری ندارید و به خودتان کم اعتماد دارید، به دست نمی آید، اگر این احساسات، احساسات درونی شما می باشند پس همیشه در حال سرزنش خود هستید که چرا آرامش ندارید ! به خودتان همیشه یادآوری کنید که دوست داشتن و اعتماد به خودتان امری درست است.

 • با خودتان به آرامی صحبت کنید. زمانی که از خودتان ناراضی هستید، صحبت منفی در ذهن شما شکل می گیرد، به خودتان همیشه یادآوری کنید که شما مهم هستید و شایسته احترام هستید و چنین افکار منفی در زندگی شما نباید جایی داشته باشند.
 • به یاد داشته باشید که همگان اشتباه میکنند. اگر همه چیز فورا جواب می داد و هرچیزی که می خواستید به یکباره به دست می آمد، پس معنای زندگی چه چیزی است؟
 • ارزش خودتان را همیشه بدانید. به خودتان ارزش، قدرت و زیبایی که به جهان اعطا می کنید را همیشه یادآوری کنید.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

2یادبگیرید خودتان و دیگران را ببخشید: عدم توانایی به بخشیدن دیگران باعث می شود شما همیشه مدام با خود در حال جنگ باشید و احساس نارضایتی داشته باشید. نگه داشتن کینه های قدیمی، تلخ بودند و تزریق دایم خشم باعث می شود که یک نوع پریشانی داخلی در وجود شما شکل گیرد که باعث یادآوری گذشته های دردناک شما شود. آیا شما واقعا لذت می برید همیشه در غل و زنجیر افکار منفی و کینه ها باشید؟ سلامت شما، فشار خون، ضربان قلب، سلامت روح و روان شما همه تحت تاثیر این نوع افکار قرار میگیرند.

 • زمانی که دایم احساس نفرت داشته باشید و حس کنید باید انتقام بگیرید و در هر سایه ای که میبینید روح افرادی را ببینید که از آن ها تنفر دارید، داشتن یک زندگی آرام سخت است. بخشش باعث می شود که شما جا را برای مهربانی و خود رهایی باز کنید. بخشش به شما حس آرامش را تغذیه می کند چون شما دیگر نیاز به این ندارید که قسمت اعظمی از زندگی خود را به تنفر از دیگران بپردازید.
 • به خودتان یادآوری کنید که زمانی که می بخشید، با این کار احساسات سمی را از زندگی خود پاک می کنید، بخشش در رابطه با نادیده گرفتن کاری که شخصی انجام داده است نیست بلکه در رابطه با این است که دیگر اجازه ندهید اعمال آن شخص زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد.
 • زمانی که حس می کنید می خواهید از دست کسی که شما را اذیت میکند عصبانی شوید، سعی کنید کمی فکر کنید و جلوی این خشم را بگیرید. به آهستگی برای چند ثانیه ای نفس بکشید. آیا عصبانی بودن باعث می شود زندگی شما بهتر شود؟ آیا احساس تنفر باعث می شود شما شاد باشید؟ آیا افرادی که شما را واقعا دوست دارند میخواهند شما اینطوری رنج بکشید ؟ جواب تمامی این سوال ها “نه” است… بنابراین این افکار منفی را رها کنید و به دنبال افکار مثبت در عوض باشید.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

3صبور باشید: صبر فرزند آرامش است. صبور نبودن باعث ایجاد آشفتگی و تلاطم می شود. عدم صبور بودن یعنی “من الان میخواهم” و زمانی که ” آنچیز” مهیا نمی شود، شما کنترل خود را از دست می دهید و فشار خون شما بالا می رود. عدم صبور بودن باعث انتظارات نامعقول می شود در قبال افراد و جهان اطراف می شود ( شما هم از خود و هم دیگران انتظارات بیش از حدی خواهید داشت) و باعث ایجاد چیزی به اسم کمال گرایی می شود که باعث می شود جایی برای اشتباه کردن وجود نداشته باشید. شخصی که آرام است از طرف دیگر، به خوبی آگاه است که گاهی اوقات اشتباه می کند و عجله کردن باعث بروز اشتباه می شود.

 • اگر متوجه شده اید که می خواهید بعضی از کارها را با عجله انجام دهید، این کار را متوقف کنید و موقعیت را ارزیابی کنید. اگر این کار را الان انجام دهید شخصی خواهد مرد؟ اگر نه، در رابطه با تعجیل کردن فکر کنید که باعث می شود زندگی شما بدتر شود و حتی حس قضاوت شما را تحت تاثیر نادرست قرار دهد.
 • اگر هنوز با صبور بودن مشکل دارید، ممکن است نیاز به تمرین بیشتری داشته باشید. سعی کنید که در رابطه با چیزهای کوچک صبوری خرج دهید، نظیر انتظار در صف فروشگاه. حواس خود را با خواندن تیتر مجلات زرد در صف انتظار گرم کنید. سپس سعی کنید در موقعیت های بزرگ تر نظیر شلوغی ترافیک و یا برخورد با کودکان خود این روند را دنبال کنید.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

4در رابطه با اوضاع قبل از نگران شدن فکر کنید. اکثر اوقات، نگران نبودن اشکال ندارد. اکثر اوقات گوش دادن بیش از حد به اخبار، شایعه ها باعث می شود که همیشه سردرگم باشید. باعث می شود که یک نوع عدم آرامش و سکوت در زندگی شما جریان داشته باشد. افراد عاقل می دانند چه چیزی بخوانند، به حرف های چه کسی گوش کنند و چه زمانی شایعات را نادیده بگیرند ( اکثر اوقات البته). فرد عاقل فردی آرام است چون دانا است و می داند که چطور از شرایط خوب در زندگی استفاده کنید.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

5روند زندگی خود را کمی آهسته کنید. بسیاری از افراد سعی میکنند که قبل از اینکه حتی دری باز باشد شروع به هل دادن و هل دادن کنند تا راه خروجی پیدا شود. زمان هایی را در نظر بگیرید که زمانی که هواپیما فرود می آید همه به سمت بخش خروجی هجوم می آورند و از آخر هم باید در صف بایستند. بدانید چه زمانی واقعا باید عجله کنید و چه زمانی باید خونسرد باشید تا متوجه شوید اکثر اوقات خونسرد بودن مشکلی ایجاد نمی کند.

 • آهسته بود همچنین به شما اجازه می دهد با دقت بیشتری کارها را انجام دهید و باعث شود که از استرس بعدا شما کاسته شود.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

بخش ۲ از ۳: تغییر رفتار برای خونسرد بودن

1عکس العمل های خود را کنترل کنید: زمانی که احساس می کنید میخواهید نسبت به موقعیت واکنش نشان دهید، اشک ها و فریادهای خود را کنترل کنید. در رابطه با احساسی که بعد از عکس العمل خواهید داشت فکر کنید. زمانی که شروع به نشان دادن واکنش می کنید ممکن است بیشتر از حدی که موقعیت مذکور ارزش دارد واکنش نشان دهید. احساسات خود را خفه نکنید ولی در رابطه با نحوه بیان بهتر آن ها فکر کنید یا آن ها را برای موقعیت بهتر و امن تر حفظ کنید.

 • صبر کردن تا روز بعد به عنوان مثال و صحبت با فردی که شما را ناراحت کرده است می تواند واقعا خوب باشد. شما فرصت آرام شدن را به دست می آورید و بهتر قادر به دفاع از خود و بیان احساسات خود خواهید بود.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

2کمی دورانداز موقعیت را در نظر بگیرید: در رابطه با موقعیتی که در آن قرار دارید فکر کنید و اینکه چطور می تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. آیا آنقدر که به نظر می رسد بزرگ است یا تنها کمی شما را ناراحت کرده است ؟ آن را با مشکلاتی که دیگر افراد ممکن است داشته باشند مقایسه کنید، نظیر ابتلا به سرطان یا بردن خانه تان توسط سیل. ایا این موقعیت هم به همان بزرگی است ؟ نه ؟ پس زیاد خودتان را ناراحت نکنید. یادبگیرید که چیزهای کوچک را بی خیال شوید تا بتوانید در نحوه تجربه جهان اطراف تان تفاوت زیادی ایجاد کنید.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

3نحوه رفتار مادربزرگ خود را نسبت به آن موقعیت تصور کنید. هرچه ما پیرتر می شویم، آرام تر می شویم. دلیل این امر شاید باشد که ما مشکلات بزرگی داشته ایم که به خوبی آن ها را پشت سر گذاشته ایم و می دانیم این موقعیت نیز سپری می شود. سعی کنید این نوع تفکر را نسبت به موقعیتی که اسیر آن شده اید جاری کنید. اگر مادربزرگ شما نسبت به این موقعیت می خندد و زندگی عادی خودش را می کند، پس شما هم باید همین کار را بکنید.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

4از وقت تلف کردن دست بردارید. وقت تلف کردن یکی از بزرگترین منابع استرس در زندگی ما به شمار می رود. اگر شما بتوانید یادبگیرید کارها را زود و یا حداقل به موقع انجام دهید، متوجه می شوید آرامش بیشتری خواهید داشت. این امر البته به معنی داشتن تمرکز زمان انجام کارها است تا از اضطراب و حواس پرستی بعدا جلوگیری شود.

 • یکی از راه هایی که افراد در طول روز زیاد از دست می دهند چک کردن ایمیل های آن ها است. وقت های خاصی را به ایمیل های خود اختصاص دهید، سعی کنید دو یا ۳ بار بیشتر در روز نباشد و بین این فواصل دیگر ایمیل خود را چک نکنید.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

5از موارد غمناک دوری کنید. داستان های غمناک یکی دیگر از منابع ایجاد کننده استرس در زندگی ما می باشد. مطمئن شوید چنین چیزهایی در زندگی شما جایی ندارند. شما همچنین باید سخت در تلاش این باشید که اینجور موارد را در زندگی خود نداشته باشید. با مردم صبوری کنید و ارتباطات شفافی با آن ها داشته باشید. اگر کسی در زندگی شما موقعیت های دراماتیک زیادی بوجود می آورد سعی کنید تا جایی که می شود نقش آن ها را در زندگی تان کم رنگ کنید.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

بخش ۳ از ۳: تکنیک های کسب آرامش

1زمانی که لازم است آرام باشید: اگر با شخصی مشکل دارید و سعی می کنید در آن موقعیت آرام باشید، شما باید بر روی بیشتر خونسرد بودن بیشتر کار کنید و یا حداقل راه هایی برای رهایی احساساتی که دارید پیدا کنید. بیشتر با مردم ارتباط های مثبت برقرار کنید و به آن ها در رابطه با احساس خود زمانی که فکر می کنید آرام می شوید، صحبت کنید. اگر نمی توانید چنین کاری را بکنید یا شایسته نیست، سعی کنید در ذهن خود آهنگی زمزمه کنید.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

2از روش های عطردرمانی استفاده کنید. عطردرمانی ثابت شده است که در کسب آرامش نقش دارد و استفاده از روغن های خاصی باعث می شود که شما بعد از یک موقعیت استرس زا آرامش داشته باشید. علت این چیزها کاملا پیچیده است ولی شما می توانید اطلاعات خوبی در رابطه با عطردرمانی کسب کنید و بدین شیوه به خود آرامش تزریق کنید.

 • شما می توانید ماساژ با این نوع روغن ها را امتحان کنید.
 • می توانید کمی به عطر به فضای اتاق بزنید و خود را محو بوی خوش آن کنید.
 • یک راه دیگر حمام کردن به شیوه عطردرمانی است.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

4مدیتیشن: مدیتیشن راهی عالی برای آرام شدن است. شما می توانید مکانی آرامشبخش برای نشستن انتخاب کنید و افکار خود را به سمت ساکت ترین و داخلی ترین بخش ذهن خود هدایت کنید. می توانید بر روی صداهای طبیعی اطراف خود تمرکز کنید و اجازه دهید که تمامی نگرانی ها از ذهن شما خارج شود.

 • شما نیازی به گفتن “ommmmm ” یا بخور سبک ندارید…. تنها چیزی که نیاز دارید فکر در رابطه با راهی است که باعث آرامش شما می شود!

چگونه خونسرد و آرام باشیم

4به موسیقی گوش کنید: موسیقی تاثیر آرامش بخشی بر روی نحوه تفکر ما دارد. اگر شما در کسب آرامش مشکل دارید، می توانید به موزیک های آرام گوش دهید. از موزیک هایی که صداهای بلند و تیزی دارند دوری کنید، حتی اگر موزیکی باشد که شما از آن خوشتان می آید، چون این نوع موزیک واقعا می توانید به استرس شما اضافه کنید! به موسیقی گوش دهید که زمانی که سعی میکنید آرام باشید، شما را آرام می کند.

 • موسیقی کلاسیک برای آرام شدن خوب است.
 • در بین موسیقی های سبک مدرن ” نیو ایج ” هم گزینه بسیار خوبی به شمار می رود.
 • اگر می خواهید موسیقی را بی خیال شوید می توانید سایت هایی نظیر http://mynoise.net را امتحان کنید که صداهای طبیعی آرامش بخشی پخش می کنند.

چگونه خونسرد و آرام باشیم

5ورزش کنید: ورزش اجازه می دهد که انرژی ما تخلیه شود و از تنش ما کاسته شود و در نتیجه به آرام شدن ما تا حد فوق العاده زیادی کمک می کند. همچنین باعث می شود که به طور کلی احساس بهتر و سالم تری داشته باشید. شما نیازی نیست خیلی روی خودتان فشار بیاورید ! کمی سریع دویدن دور ساختمانی که زندگی می کنید حتی به شما کمک لازم را می کند!

چگونه خونسرد و آرام باشیم

6بازی کنید: بازی های ویدیویی یا بازی های دیگر همه راه هایی عالی برای دادن استراحت به مغز ما به شمار می روند. هرکدام از بازی ها را که در اختیار دارید انجام دهید تا آرام شوید. اگر با خانواده یا دوستان خود بازی کنید نیز بهتر جواب می دهد چون همدیگر را می خندانید!

 • اگر تنها هستید، بازی های ویدیویی عالی هستند.
 • اگر به دنبال بازی با دیگر افراد هستید، بازی هایی را بازی کنید که باعث خنداندن شما می شود!

چگونه خونسرد و آرام باشیم

7با کودکان یا حیوانات خانگی بازی کنید: حیوانات خانگی و کودکان زمانی که بحث شاد بودن و بی خیال بودن پیش می آید، بهترین گزینه ها به شمار می روند. اگر برای آرام بودن مشکل دارید، به دنبال بازی با آن ها باشید. آن ها از هم بازی شدن با شما لذت می برند و شما را در تجربه خوبی که از یک زندگی شاد دارند شریک می کنند!

چگونه خونسرد و آرام باشیم

onehow

از سال 93 وب سایت چگونگی را راه انداختیم و سعی می کنیم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در وان هو منتشر کنیم.

نوشته های مشابه

‫24 نظرها

 1. سلام مرسی بابت مطالب خوبتون من نمیدونم چطوری ذهنمو اروم کنم موقع خواب یه دفعه همه افکار با هم میاد تو ذهنم یا سر کلاس به جای اینکه تمرکز کنم روی درس افکارم راه میرن تو مغزم خیلی هم استرس دارم وقتی امتحان دارم استرسم صد برابر میشه اگه تست جوابش هم داشته باشم دستم قفل میشه اینقدر میلرزه کند مینویسم!!!!!

  1. همیشه کوشش کنید حالت های خراب که گذاشت یاد نکنید. و چیز که شما را زیاد رنج میدهد از زندگی خود دور کنید ..و برای خود تان سرگرمی خوب را را پیدا کنید

  2. منم مثل شما بودم بنظرم مشکلم از اونجابودکه به مادرم کمترنزدیک بودم مادر منبع قدرت وآرامش است اگر بتوانیم هرچه بیشتر به مادر نزدیک شویم و هربار برایش هدیه ای بخریم و بهش محبت کنیم همه چیز درست میشود راه دیگرمحبت کردن است یادبگیرید محبت کنید درس را ول کنید و فقط محبت کنید خودش خود به خود درست میشود

 2. من خیلی همیشه مضطرب و ناراحتم.خانواده ی شوهرم خیلی ناراحتم میکنن احساس میکنم انتخاب درستی نداشتم چون شوهرمم خیلی عصبی و بده و دست بزن داره.من هیچکسو ندارم چون بی کسم و بدیه شوهر و خانوادشو میبینم حس میکنم از بی پناهیم داره سو استفاده میشه.جز خداکسیو ندارم.

  1. سلام دوست عزیز بهتر است روی نقاط مثبت آن ها تمرکز کنید همانطور که در زمان آشنایی و اول ازدواج نقاط قوت را میدید هم اکنون نیز تلاش کنید که طلاش کنید پیشنهاد میکنم از مباحث استاد شجاعی استفاده کنید برای من که خیلی جواب داد همچنین تغییر نگرش و خوب دیدن نعمت هارا زیاد میکند شکر نعمت نعمتت افزون کند، همچنین محبت درمانی بزرگترین اکسیر درمان بیماری های لاعلاج جسمی و روانی است هم به همسرتان هم خانواده اش تا میتوانید محبت کنید این محبت شما جای دوری نمیرود هر چه باشد شوهرتان و زندگیتان است و خدا این تلاشتان را برایتان جبران میکند خانواده شوهرتان را مثل مادر و پدرتان ببینید حتی اگر حرفی بزنند ناراحت نشوید و از خدا که پناه همیشگیتان بوده بخواهید راه را نشانتان دهد و برایشان بسیار بسیار دعا کنید
   دلا بسوز که سوز تو کارها بکند…نیاز نیمه شبی دفع صد بلا بکند
   در دل شب از خدا بخواهید ان شاء الله همه چی بهتر میشه خیلی بهتر از اون چیزی که فکرش را میکنید خدا چاره سازه ناامید نشید هیچوقت چون خدا هست

  2. هركسي يك بار به دنيا مي ايد واز دنيا ميرود مثل يه چشم به هم زدن ،ازهمسرتون جدابشيد واز زندگي كه نفرت انگيزهست رو دور بندازيد اشكال نداره هركسي مرتكب اشتباه ميشود ولي به محض متوجه اشتباه جلوي كارش راميگيرد وتصميم درست را انجام ميدهد باتشكر از اين سايت

  3. اگر دیدید کسی در جواب این کامنتتون نوشت: نکات مثبتشو ببینید یا شما با اونا مهربون باشید چون جواب میده ..کاملا چرت گفتن.هرکسی لیاقتش بهتریناس

 3. همه ی توصیه های شما عالی بود و خود من به شخصه تلاش می کنم که آنها را بکارببندم و حتما در طولانی مدت مثمر ثمر خواهد بود. اما مشکلی که برای همه ـ حتی خونسردترین افراد هم پیش می آید اینست که گاهی مشکل و عامل ایجاد خشم یا عدم خونسردی به اندازه ای ناگهانی و شدید است که خونسردترین افراد را هم دچار واکنشهای نادرست آنی می کند. اغلب اوقات این وقایع به گونه ای برانگیزاننده ی احساسات است که راهکارهایی که نامبردید بعضا برای فرد درست مثل یک جک بنظر می رسد. مطمئن هستم که شما استاد گرامی هم اینرا تصدیق می فرمایید و نیازی به زدن مثال نیست. در چنین مواقعی اورژانسی ترین کمکی که مثلا بنده می توانم بخودم برسانم استفاده از آرامبخش است. چون میبینم تنها راه جلوگیری از رفتارهایی که بعدا ممکن است موجب پشیمانی من و بدتر شدن اوضاع بشود فقط دستکاری مصنوعی مغز است ـ که متاسفانه أنهم در اغلب موارد موجب کندذهنتر شدن یا عوارض دیگر می شود. لطفا برای موارد اورژانسی هم اگر تکنیکی سراغ دارید یا خودتان شخصا بکارمی بندید ذکر بفرمایید. چون در دنیای کنونی چنین محرکهایی واقعا کم نیستند…خود من راجع به این مسأله خیلی فکر کرده ام…

 4. با سلام. بنده و امثال بنده اشخاصی هستن که دچار وسواس فکری هستن. بنده خودم گاها دیدم که روی یک مسئله پیش پا افتاده ذهنم بسته میشه و نمیتونم بیام بیرون ازش. یا دردهای جسمی که یاداور هستن و ترس از اینده و نکنه چیزی بشه های فراوان، تنش میاد بدن گر میگیره و عرق کف دستو پا. این مسائل رو همه ی ادم ها به صورت متفاوت داریم. خود من همیشه جوابی برای سوال ذهنم پیدا کنم جوابی که بتونه محکم باشه و پاسخ سوال های الانو اینده رو بده خیلی کمکم میکنه. یاد خدا و نفس عمیق و نشستن توی پارک و نسیم خنک ارام بخشه. ما باید تلقینمونو قوی کنیم نباید با افکار منفی مغزمونو پی کنیم. شب ها حتی دکترهایی که خودشون درمانگر ماها هستن هم دچارش هستن دکتری که من میرم پیشش واسم قرص بده واسه کاهش استرس خودش شبها هزارتا فکر داره اون درمانی برای خدش پیدا نکرده مراجعه میکنه به خدا. پس شمام توکلتون به خدا باشه. در لحظه زندگی کنین. نقص بدنی دارین اسیب روحی دارین فکر اشفته دارین یا هر چیزی، ایا با فکر خراب کمکی بهش میکنین جز ضرر به خودتون? حداقل بی خیال باشین. موزیک بزارین تا افکار بد میاد بزنین زیر اواز درد دارین به دردتون بگین وقت گیر اوردیا نصف شبی توام بیداری، الان غذاتو میدم بهت یه قرص تلقینی و یه بی خیالی درمانگره. افراد بد زندگیتونو ببخشید کینه نداشته باشین. دل ببندین مغرور نباشین. توی خوبی سبقت بگیرین. به خدا نگین مشکل دارم به مشکل بگین خدا دارم. برین کوه و هوای خنکو هول بدین تو ریه هاتون. مشورت با دیگران و حتی اشخاصی که نمیشناسین کمک کنندس. درد دارین مشورت کنین با بهترینها. دوتا جمله هم از روی تجربه بهتون میدم همیشه کمک کنندس اولی این نیز میگذرد و دومی خدایا به امید خودت

 5. سلام به همگی همه تو زندگیشون یه مشکلات سختی داشتن تونستن مقابله منم خدا رو شکر تونستم منم خیلی سختی کشیدم بابت اتفاقی برام افتاد هیچ وقت فکرشو نمیکردم تجربه کنم من به جای رسیدم حتی میخواستم خودم بکوشم ولی خدا همراه من بود ویه نفر اومدم تو زندگیم کمک کردم خدا رو شکر الان بهترم فهمیدم الان چقدر با ارزش هستم بعضی ها مثل من اینجوری ماجرا تجربه کردن حتی خیلی بدتر ولی بعضی شون زندگی کن خودشون ببخشیدن بعضی شون خودشون کشتن ولی من میگم هیچ وقت ناامید نشین خدا همیشه همراه ادم هست امید داشته باشین شیدا خانوم امید داشته باش خدا با تو هست

  1. باز خوبه شما یه نفر اومده تو زندگیتون و حالتونو عوض کرده ، من چه کنم که توی چاله ای از انرژی منفی افتادم که خونوادم هستن و با اونا زندگی میکنم 🙂

 6. سلام،بسیار مطالبتون آموزنده بود
  توی زندگی هر شخصی به یه نحوی خودشو آروم میکنه و من به شخصه هرکسی که میبینم میخواد ناراحت و عصبانیم کنه و به زبون ساده تر ( رو اعصابم راه بره) فقط و فقط با سکوت نگاهش میکنم و یه لبخند کمرنگی روی لبم مینشونم که این کار باعث میشه خیلی عصبانی بشه و نتونه جلوی خودشو بگیره یا اینکه اونم آروم میشه

 7. من گاهی اوقات شبها قبل خواب اینقد فکر میکنم که یهو میبینم صدای اذان صبح میاد.در حالی که فکر کردم نیم ساعت گذشته هنوز. اکثر اوقات با خودم حرف میزنم. خاطرات بدمو و بدی هایی که اطرافیان بهم کردن تقریبا هررر روز واسه خودم تکرار میکنم. این خودخوری ها باعث شده که تو اوج جوونی دست چپم تیر میکشه گاهی

 8. ازخداکمک بخا اجازه نده هیچکس باهات بدرفتاری کنه جلوشون بایست ایمانتوبخداقویترکن ضعف نشون نده به خودت بگومن خدارودارم که همیشه پشت وپناهمه به خودت بگوحتی اگه تنهابشم وهمه ترکم کنن من خدارودارم

 9. سلام مطالبتون خوندم خیلی خوب بود …ممنون از همتون ..خدا خیرتون بده با اینکه همدیگه رو نمی شناختین ولی سعی می کردین همدیگه رو اروم کنین…من خودم خیلی دلم تنگه و ناراحتم چون بدترین ضربه رو از خانوادم خوردم خانواده ای که پسر و عروس شون همه چیزشونن …مامانم وقتی بابام سکته کرد همه دار و ندار بابامو به نام برادرام کرد …و شب و روز دعاشون می کنه الان برادرام که ما خواهرا رو از سرشون باز کردند شدند صاحب همه چیز و مهم تر از همه مامانم مثل کوه پشت شون….ما رو یه جور دیگه زنده به گور کرد….میگه دختر که ازدواج کرد میشه زن مردم…و میگه مدیونید بگید برادراتون حقتون خوردن…خلاصه حرف دلم زیاده….ولی دلم شکسته…شام درست میکنه عروساش مثل مهمان میان خونش …بعد پیش همه از عروساش تعریف میکنه….خلاصه هر چی ازش بگم تمومی نداره…همه از خانواده شوهر مینالند ولی من از خانواده خودم…برام دعا کنید

 10. سلام من بابت شغلم که از کارگری راحت شوم خانه ام را فرختم از کاری که خیالم راحت بود و همیشه ارزوشو داشتم حالا که خونه فروختم از استرس پاهام میلرزه و هر کاری میکنم از استرسم کم نمیشه ودیدم فقط منفی شده واین استرس خیلی ازیتم میکنه

 11. سلام مطالبتون خیلی خوب بودن،میدونین من۱۷سالمه و گاهی وقتا خیلی احساس تنهایی میکنم حس میکنم از اعضای خونوادم هیچکسی دوسم نداره و همین باعث میشه بعضی اوقات ساعت ها بشینم و گریه کنم واقعا دیگع خودمم از انقدر زود رنج بودنم خسته شدم از اینکه انقد حرف دیگران توی روحیه ام تاثیر داره و باعث میشه تمام روز دپرس باشم خیلی خسته شدم،دلم میخواد بهم کمک کنین

 12. سلام من دختری ۱۹ساله هستم که خیلی زودعصبی میشم وجاومکان نمیشناسم یعنی جایی که عصبی بشم همه چی رومیگم دیگه فرقم نمیکنه طرفم کی باشه واینکه خیلیییی لجبازم واصلنم بامامانم نمیسازم توروخداراهنمایی کنین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن